Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leczenie alkoholizmu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Leczenie alkoholizmu

    Ponieważ mamy problem z pijącym bratem, chciałabym prosić o radę. Czy ktoś z Was korzystał z pomocy ośrodka domowydetoks? Czy leczenie w tym ośrodku jest skuteczne? Mają w ofercie psychoterapię indywidualną i grupową. Która z nich jest skuteczniejsza? Znalazłam ich ofertę w sieci a nie znam nikogo, kto przechodziłby takie leczenie, więc nie wiem, czym się kierować i będę wdzięczna za wszystkie rady.
    Last edited by disne; 23-06-2020, 18:15. Powód: link
  •    
       

    #2
    Odp: Leczenie alkoholizmu

    Witam Zapraszam do wątku tutaj xxxxx i tam ponowienie swojego pytania Ten wątek zamykamy aby nie powielać tematów o tej samej treści .
    Last edited by disne; 23-06-2020, 18:15. Powód: link

    Skomentuj


      #3
      Odp: Leczenie alkoholizmu

      Takie ośrodki są na pewno warte rozważenia. W rodzinie miałam podobny problem, przyznam się Wam szczerze, ponieważ mój kuzyn strasznie pił, potem do tego zaczął ćpać i pewnego raz mało co, a by się przekręcił. Dopiero wówczas dotarło do niego, że mógł skończyć ze sobą, więc wziął się za siebie i zgodził się na terapię w jednym z takich ośrodków. Mam nadzieję, że detoks zmienia jego podejście na dobre...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Leczenie alkoholizmu

        Jeśli alkoholizm to tylko i wyłącznie terapia. Samemu ciężko wyjść z nałogu chociaż wielu wydaje się, że da rade.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Leczenie alkoholizmu

          Powiem tak - jak ktoś nie chce przestać pić to nie przestanie. A detoks? Śmieszne! Wyczyści się takiego delikwenta, to jako że będzie "jak nowy" to zacznie pić jeszcze więcej.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Leczenie alkoholizmu

            Dlatego właśnie najlepiej szukać informacji w wiarygodnej bazie Ranking ośrodków terapii. Znajdują się tam najlepsze poradnie uzależnień, które są opatrzone rzetelnymi opiniami pacjentów i ich bliskich. Od kiedy istnieje ta wartościowa strona, zachęcam również właścicieli poradni terapeutycznych, aby zgłaszali swoją działalność do rankingu i pozwolili się szybciej odnaleźć przez pacjentów.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Leczenie alkoholizmu

              A esperal? Wiem, że wielu osobom taka terapia pomaga. To tabletki do implantacji. W klinikach jak tu xxxxx można taką wszywkę zrobić. Koszt nie jest duży, a wiele osób potwierdza, że jest to skuteczne rozwiązanie.
              Last edited by disne; 23-06-2020, 18:15. Powód: link

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Leczenie alkoholizmu

                W Krakowie miejscem, które zdecydowanie jest godne polecenia, jeśli chodzi o pomoc ludziom uzależnionym od alkoholu są Terapie Tu i Teraz xxxxx dzięki nim można stanąć na nogi.
                Last edited by disne; 23-06-2020, 18:15. Powód: link

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Leczenie alkoholizmu

                  Ech, za każdym razem jak trafiam na temat leczenia alkoholizmu, to odbieram to dość osobiście... w mojej rodzinie był alkoholik, którego nigdy nie udało nam się ani dobrowolnie, ani pod przymusem psychologicznym że tak to ujmę, zachęcić do odwyku i leczenia...
                  Tej osoby, już nie ma, niestety zapiła się na amen...
                  Ale mam z kolei znajomych, którzy też w rodzinie mieli alkoholika, tzn mają dalej, bo alkoholikiem jest się całe życie, ale ta osoba była na leczeniu, w ośrodku Rehab na Mazurach - wrzucę namiar: xxxxx
                  i to była najlepsza decyzja jaką mogła podjąć.
                  Mega profesjonalne podejście, swietni fachowcy - do dzisiaj ich chwalą, mimo, że od terapii już trochę minęło.

                  A ja cóż, gdzieś tam ciągle wspominam tą osobę z rodziny i szkoda mi i że nie poszła na leczenie alkoholizmu, i że tyle życia zmarnowała innym bliskim...
                  sami wiecie jak jest
                  Last edited by disne; 23-06-2020, 18:16. Powód: link

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Leczenie alkoholizmu

                    Ciężko wyjść z nałogu, tym bardziej jak nie ma się wsparcia od bliskich, rodziny, przyjaciół. Wiem bo mój brat jest alkoholikiem...chwała Bogu od ponad roku już niepijącym. Długa droga była, pił w sumie chyba z 15 lat . Ale udało się. Dzięki wspaniałym terapeutom z Ośrodka Tratwa w Wiśle. xxxx
                    Last edited by disne; 23-06-2020, 18:16. Powód: link

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Leczenie alkoholizmu

                      Wyślij go na leczenie, innej opcji nie ma. Tylko terapia w ośrodku, 4 tygodnie i jest lepiej. Ludzi się zmieniają. Ja polecam Ci Ośrodek Forest. Niezastąpiony w tej dziedzinie leczenia uzależnień.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Leczenie alkoholizmu

                        o tak ja też polecam ośrodek forest! osoba z rodziny była na terapii i jest zadowolona z efektów jak i całego pobytu

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Leczenie alkoholizmu

                          Naprawdę warto znaleźć najlepszy ośrodek w okolicy, bo dobry terapeuta naprawdę jest w stanie pomóc. W Krakowie takim ośrodkiem na pewno są Terapie Tu i Teraz xalkoholizm.org.plx wielu osobom pomogli stanąć na własnych nogach.
                          Last edited by disne; 20-08-2020, 22:14. Powód: link

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X