Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

deserki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: domowe lody

    oj Aga ja to lody moge zrec i zrec Pamietam jak kiedys na wakacje moja sis dorabiala w lodziarni a ja w ciazy przyszlam i zjadlam na raz 15 galek!! oczywiscie musialam po drodze zachaczyc o toalete hehehe To byl pierwszy i ostatni raz ja ksie tak paskudnie obzarlam

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: domowe lody

      Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
      oj Aga ja to lody moge zrec i zrec Pamietam jak kiedys na wakacje moja sis dorabiala w lodziarni a ja w ciazy przyszlam i zjadlam na raz 15 galek!! oczywiscie musialam po drodze zachaczyc o toalete hehehe To byl pierwszy i ostatni raz ja ksie tak paskudnie obzarlam
      O kurczaki! Jak Ty dałaś radę od razu taką ilość pochłonąć To w głowie mi się nie mieści :P Ja mam problem przy 3 ale 15 gałek w ciąży bliźniaczej to już mega dużo



      Skomentuj


        #18
        Odp: domowe lody

        no przesadzilam ogromnie a potem miala mtego skutki..... hahahaha mniej przyjemne Taka miala mmanie lodową w ciazy i arbuzową
        ale teraz kulturalnie zjem jednego loda swiderka i starczy

        Skomentuj


          #19
          Odp: domowe lody

          Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
          no przesadzilam ogromnie a potem miala mtego skutki..... hahahaha mniej przyjemne Taka miala mmanie lodową w ciazy i arbuzową
          ale teraz kulturalnie zjem jednego loda swiderka i starczy
          ja kiedyś mogłąm też zajadać się lodami- no może nie w takich ilościach co Ty- a teraz mi to minęło. Nie wiem czy to z wiekiem mija



          Skomentuj


            #20
            Odp: domowe lody

            malinowe:
            Składniki na 800 ml lodów:

            300 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej
            curd, czyli owocowy krem, schłodzony np. malinowy curd, cytrynowy curd, curd z owoców marakui, curd z mango (przygotowany z całej porcji w podlinkowanym przepisie czyli około 1,5 szklanki curdu)
            opcjonalnie - małe kawałeczki owoców, otarta skórka z cytrusów itp.

            Nie może być prościej. W misie miksera umieścić śmietanę kremówkę i ubić na sztywno, pod sam koniec miksowania dodając całą porcję (1,5 szklanki) schłodzonego owocowego curdu. Zmiksować do połączenia i otrzymania gęstego kremu (uważając, by krem się nie zwarzył, nie miksować bardzo długo).

            Przygotowaną mieszankę przełożyć do płaskiego pojemniczka z pokrywką i zamrozić. Po 4 - 5 godzinach lody są zazwyczaj gotowe. Po nocy twardnieją, trzeba je wyjąć z lodówki na 20 minut przed podaniem.

            Uwaga: w przepisie użyłam 300 ml kremówki, takie są opakowania w UK. Jeśli Twoja kremówka to opakowanie 250 ml, nie ma konieczności dokupowania kolejnej, można wykorzystać 250 ml. Curd najlepiej przygotować dzień wcześniej.

            Skomentuj


              #21
              Odp: domowe lody

              składniki: - 3 duże brzoskwinie - 330 ml słodkiej śmietanki 30-36% - 4 jajka - 3 duże łyżki cukru - łyżka spirytusu Brzoskwinie pokroić na kawałki ( razem ze skórką) i wrzucić na rozgrzane masło. Podsmażać mieszając, aż zmiękną, w większej części się rozpadną i odparuje nieco soku. Zblendować na mus i ostudzić. Białka oddzielić od żółtek. Białka ubić na sztywną pianę pod koniec dodając łyżkę cukru, żółtka z pozostałym cukrem na jasny puch. Śmietanę ubić w trzecim pojemniku. Należy uważać by nie robić tego zbyt długo, tylko tyle, by zesztywniała trochę, zbyt długo ubijana przemieni się w masło. Gdyby tak się jednak stało - ubijać należy dalej, aż do zupełnego oddzielenia tłuszczu, osączyć na sicie, opłukać zimną wodą, nada się do smarowania pieczywa. Do utartych żółtek dodawać po łyżce musu z brzoskwiń zmieszanego ze spirytusem, następnie po łyżce śmietany. Na końcu - delikatnie należy wmieszać łopatką pianę z białek. Całą masę przelać do plastikowego, zamykanego pojemnika i wstawić do zamrażarki na przynajmniej 6 godzin. Jeśli ktoś ma czas, może po pierwszej półgodzinie i potem kilka razy przemieszać masę, wtedy lody będą bardziej gładkie i puszyste. Z lenistwa nie mieszałam i tak było pysznie. Należy je zjeść w ciągu dwóch, trzech dni. - See more at: xxxx
              Last edited by disne; 29-06-2020, 20:36. Powód: link

              Skomentuj


                #22
                Odp: domowe lody

                My też w lecie robimy lody własnej roboty ale tylko jedne smak. Muszę skorzystać z waszych porad i pomyśleć o innych.
                Ja biorę mrożone truskawki dolewam do nich śmietanę lub jogurt naturalny i wszystko blenduję. Wychodzi idealna konsystencja lodów. Pycha

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: pycha

                  Marzeniem mojego M jest, żebyśmy mieli gofrownicę. Tylko ciekawa jestem jak długo byśmy się gofrowali. Obawiam się, że byłby chwilowy szał, a potem kolejny gadżet by się kurzył.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: deserki

                    U nas też sałatka z ryżowa z jabłuszkiem i cynamonem bardzo smakowała. Takie urozmaicenie, a sałatkę dość szybko się robi.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: domowe lody

                      Ja również bardziej wodne , sorbetowe lody. Smak akurat taki, jakie są owoce sezonowe najczęściej. Dzieciom smakują.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Gofry z sosem truskawkowym

                        Nie mam gofrownicy, więc nie robimy gofrów. Ale zas=wsze obowiązkowo zajadamy się goframi nad morzem.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Gofry z sosem truskawkowym

                          Sztuką jest zrobić dobre gofry. Przepisów jest cała masa. Teraz wybrać ten najlepszy - jak?
                          przykład 1 - gofry domowe

                          Składniki / ok. 6 sztuk

                          1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
                          1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
                          szczypta soli
                          2 łyżeczki cukru pudru lub kryształu
                          1 łyżka cukru wanilinowego
                          2 jaja
                          1/2 szklanki oleju roślinnego (np. słonecznikowego) lub roztopionego masła
                          1 i 1/3 szklanki mleka

                          Przygotowanie

                          • Mąkę wsypać do miski, dodać proszek do pieczenia, sól, cukier, cukier wanilinowy. Wszystko wymieszać a następnie dodać jajka, olej roślinny oraz mleko. Zmiksować mikserem na gładką masę, tylko do połączenia się składników. Ciasto można odstawić aby odpoczęło (na około 15 minut), ale nie jest to konieczne.
                          • Rozgrzać gofrownicę. Gofry piec przez około 3 - 3,5 minuty lub przez czas podany w instrukcji gofrownicy. Nakładamy ciasto chochlą i wypukłą stroną łyżki rozprowadzamy ciasto dokładnie po całej powierzchni.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Gofry z sosem truskawkowym

                            przykład 2 - gofry drożowe


                            Składniki / 4 porcje

                            500 ml mleka
                            100 g masła
                            2 łyżki cukru
                            1 łyżeczka ekstraktu z wanilii lub 1 łyżka cukru wanilinowego
                            szczypta soli
                            125 ml jogurtu naturalnego lub maślanki
                            2 łyżeczki suszonych drożdży instant
                            2 szklanki (290 g) mąki pszennej
                            2 duże jajka (L)
                            1/3 łyżeczki sody oczyszczonej

                            Przygotowanie

                            • Do rondelka wlać mleko, włożyć pokrojone masło i podgrzewać na małym ogniu mieszając aż masło się rozpuści a mleko będzie ciepłe (nie gorące!). Dodać cukier, wanilię, sól, jogurt, drożdże i wszystko wymieszać. Wsypać mąkę i zmiksować na gładkie ciasto bez grudek (miksujemy tylko do połączenia się składników w gładkie ciasto).
                            • Miskę przykryć folią i odstawić na noc, na około 8-12 godzin, w temperaturze pokojowej. Masa początkowo wyrośnie, później może opaść.
                            • Następnego dnia rano (lub po 8-12 godzinach) do masy dodać jajka oraz sodę i zmiksować na gładkie ciasto, odstawić na 10 minut. Rozgrzać gofrownicę, nakładać ciasto równą i niezbyt grubą warstwą. Gofry piec przez około 3 minuty lub do czasu aż będą miały złoty kolor.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Gofry z sosem truskawkowym

                              przykład 3 - gofry bezglutenowe


                              Składniki / 4 porcje

                              50 g mąki ziemniaczanej + 50 g mąki ryżowej + 50 g mąki kukurydzianej
                              szczypta soli
                              ziarenka wyłuskane z połowy wanilii (lub 1 łyżka cukru wanilinowego)
                              3/4 łyżeczki proszku do pieczenia
                              1 łyżka cukru
                              50 g roztopionego masła
                              2 jajka
                              250 ml mleka

                              Przygotowanie

                              • Mąki wsypać do miski, dodać sól, wanilię, proszek do pieczenia, cukier i wymieszać. Dodać roztopione masło, żółtka oraz mleko. Zmiksować na gładką masę. Odstawić na 30 minut.
                              • W międzyczasie rozgrzać gofrownicę i ubić białka na sztywną pianę. Dodawać pianę do masy w 2 partiach, za każdym razem mieszając ciasto łyżką lub miksując na małych obrotach miksera.
                              • Nakładać porcję ciasta na rozgrzaną taflę gofrownicy i smażyć gofry przez około 2,5 - 3 minuty w zależności od mocy gofrownicy.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Gofry z sosem truskawkowym

                                przykład 4 - gofry kokosowe


                                Składniki

                                1 puszka (400 ml) mleka kokosowego
                                170 g (1 szklanka + 4 łyżki) mąki ryżowej
                                1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
                                1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
                                4 łyżki cukru
                                szczypta soli
                                2 jajka
                                opcjonalnie: 2 łyżki wiórków kokosowych, 3 łyżki oleju kokosowego, 1 łyżka likieru kokosowego

                                Przygotowanie

                                • Mleko kokosowe delikatnie podgrzać aby stało się płynne. Wlać do miski, ostudzić w razie potrzeby, dodać żółtka (białka odłożyć), mąkę ryżową uprzednio wymieszaną z proszkiem do pieczenia, wanilię oraz - jeśli używamy - wiórki kokosowe, olej kokosowy i likier kokosowy. Zmiksować mikserem na gładkie ciasto. Odstawić na pół godziny.
                                • Oddzielnie ubić białka z cukrem i szczyptą soli, dodać do masy i krótko zmiksować.
                                • Smażyć gofry w nagrzanej gofrownicy po około 3 minuty z każdej strony.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X