Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Twardy brzuch w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Twardy brzuch w ciąży

    Mi twardniał od 30 tc, szyjka sie skróciła, trafiłam do szpitala, po tygodniu wyszłam dostałam no-spe forte x dziennie, magnez i hydroxyzynum, nakaz lezenia i w ten sposób dotrwałam do dziś 37 tc 5 dn.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Twardy brzuch w ciąży

      Też miewam taki twardy brzuch, ale to na skutek zmęczenia - muszę wtedy odpocząć i wziąć nospę.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Twardy brzuch w ciąży

        Polecamy film: Dlaczego w ciąży brzuch twardnieje? Co może oznaczać napięcie brzucha w ciąży i kiedy zgłosić się do lekarza?
        pozdrawiamy,
        Redakcja MamoToJa.pl

        Skomentuj


          #19
          Odp: Twardy brzuch w ciąży

          Zawsze warto poradzić się lekarza tym bardziej w ciąży. Czasami brzuch twardnieje ale nie boli i przy zmianie pozycji ciała się rozluźnia - to jest normalne. Bolący twardy brzuch już nie bardzo.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Twardy brzuch w ciąży

            Zgadzam się z tym, że warto powiedzieć o tym lekarzowi, ale to raczej nic strasznego. Po porostu tak się dzieje. Macica przygotowuje się, trenuje, ćwiczy przed porodem. Ja miałam to dość często. Lekarz zalecił mi no spe w takich sytuacjach i odpoczynek, zmianę pozycji.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Twardy brzuch w ciąży

              Mi w obu ciążach od 5 miesiąca twardniał brzuch. To tzn. stawianie się macicy, która zaczyna przygotowywać się do porodu. Lekarz mówił, że to normalne chyba, że do tego występuje silny ból i te skurcze są regularne. Teraz jestem w 9 miesiącu i takie twardnienia mam kilka razy na godzinę, no ale teraz to już mogę czekać na poród. Jeśli coś Ciebie niepokoi zawsze możesz zapytać lekarza. Mi na takie twardnienie pomaga zmiana pozycji i powolne, głębokie oddychanie. Zapraszam na mojego bloga: http://szczesliwamama.pl/
              Pozdrawiam i życzę powodzenia

              Skomentuj


                #22
                Odp: Twardy brzuch w ciąży

                Ja tez tak miałam, zwłaszcza jak szybciej szłam albo za długo chodziłam. Lekarz kazał mi brać no spe zwykła jak poczuję, że twardnieje mi brzuch. Przy czym jak dzieje się to raz dziennie to nie trzeba nic robić, ale jak zaczyna częściej się spinać to dobrze jest wziąć nospe i magnes.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Twardy brzuch w ciąży

                  Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                  Ja tez tak miałam, zwłaszcza jak szybciej szłam albo za długo chodziłam. Lekarz kazał mi brać no spe zwykła jak poczuję, że twardnieje mi brzuch. Przy czym jak dzieje się to raz dziennie to nie trzeba nic robić, ale jak zaczyna częściej się spinać to dobrze jest wziąć nospe i magnes.
                  Mi brzuszek zaczął twardnieć pod koniec ciąży po całym dniu aktywności. Kładłam się wtedy na lewym boku i wszystko wracało do normy


                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Twardy brzuch w ciąży

                    w moim przypadku brzuszek miałam twardy końcem ciązy ale to był efekt wysiłku zbytniego, natomiast chwila odpoczynku i regeneracji sił wystarczała aby wszytko się poprawiło.

                    Skomentuj


                      #25
                      Twardy brzuch w ciąży

                      Powodem twardego brzucha u kobiet w ciąży, jest naturalna reakcja organizmu na stan fizjologiczny. Jest on spowodowany ruchami macicy, która przygotowuje się do porodu. Inaczej nazywane są skurczami przepowiadającym. Twardy brzuch w ciąży pojawia się wraz ze skurczami i znika, kiedy one ustają. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, pojawiają się one ze zwiększoną częstotliwością, co może powodować częste twardnienie brzucha. W internecie znajdziemy również inne przyczyny twardego brzucha, choć uważam że nie potrzebnie jest się nakręcać i jedna sparwdzona strona wystarczy Z tej strony dowiemy się co oznacza twardy brzuch oraz jakie są jego przyczyny.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Twardy brzuch w ciąży

                        Ja się niestety kompletnie na tym nie znam... Nie będę w stanie pomóc.
                        Dniem czcić kobiety – po co? Ja czczę kobiety – nocą!

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Twardy brzuch w ciąży

                          Twardość brzucha zależy od wielu czynników. Moja ginekolog twierdzi, że to nagromadzone gazy albo przez zaparcia. Ja mam też alergię pokarmową wiec szkodzi mi wiele rzeczy. Aktualnie jestem na początku trzeciego trymestru i miałam pewne obawy bo pobolewał mnie brzuch. Myślałam, że coś nie tam z córeczką. Czytałam jednak na o tym, co dzieje się z kobiecym ciałem i z dzieckiem w trakcie trzeciego trymestru i widzę, że wszystko jest okej. Moja Pani Ginekolog też potwierdziła to co przeczytałam Cieszę się i mam nadzieję, że już do końca doczekam bez problemów.
                          Last edited by disne; 06-06-2020, 01:03. Powód: nie opłacona reklama

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X