Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak wyhodować kiełki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Jak wyhodować kiełki

    Napisane przez katrina8 Pokaż wiadomość
    Przyrząd do kiełkowania nazywa się kiełkownica. Można ją nabyć w sklepie ogrodniczym, w sklepie ze zdrowa żywnością nie mówiąc juz o internecie. Ze swoijego doświadczenia polecam do hodowania kiełki rzodkiewki- są ostre i trzeba je doglądać przy każdym podlewaniu poniewaz maja skłonnosc do szybkiego pleśnienia max2 dni kiełkowania na nie przeznaczam. Polecam tez fasolkę mung! doskonałe źródło witamin i niezbędny dodatek do surówki na obiad Czasem hodujemy tez soczewicę, ale rzodkiewaka i fasolka przeważają. Kiedys próbowaliśmy jeszcze z soją ale nie polecam, jak dla mnie ma dziwny smak i wzdyma. Lucerna ma bardzo male nasionka i na mojej kielkownicy nie dochodzila nigdy do siebie. Eksperymentowalismy też z burakiem ćwikłowym- ze wszystkich nasionek na tacce wykielkowały moze ze trzy.. i chyba z brokułem tez coś było, ale chyba nieudanie. Ze sprawdzonych kiełków to polecam słonecznik (ten kielkujemy przewaznie na talerzu, zalewając na noc wodą, a rano pluczemy i znowu zalewamy woda, ale do takiego stopnia zeby sobie troche poodychał,wykielkowany po dwóch dniach jest pyszny! na początek polecam z miodem, a potem jak juz przyzwyczaicie się do smaku to bedziecie mogly bez zadnych dodatków go szamać), rzodkiewkę i fasolkę mung. Cierpliwości w kielkowaniu i radości ze zbiorów
    Dodam tylko, że kiełkownicę można dostać również w marketach budowlanych. U mnie królują kiełki słonecznika i brokułu. Próbowałam z sezamem ale nic nie wykiełkował.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Jak wyhodować kiełki

      Hodowla kiełków jest banalna. Wpiszcie w google tę frazę i wyskoczy Wam mnóstwo porad. Ja korzystałam z artykułów Obi. Polecam.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Jak wyhodować kiełki

        Mam kiełkownicę i ostatnio masowo hoduję kiełki słonecznika. Szybko rosną i są dobrym dodatkiem do sałatek

        Skomentuj


          #19
          Odp: Jak wyhodować kiełki

          Można hodować kiełki w kiełkownicy albo zastosować sposób najprostszy,czyli wysiać nasionka na watę, ligninę lub chusteczki higieniczne. U nas w domu praktycznie cały rok siejemy rzeżuchę, którą wprost uwielbiamy i czasami także hodujemy konkretne kiełki (rzodkiewka przede wszystkim).

          Skomentuj


            #20
            Odp: Jak wyhodować kiełki

            Wystarczy coś co się nazywa "kiełkownica", można kupić gotową z zestawem nasion, raz dziennie wlewamy w nią wodę i po kilku dniach są pyszne kiełki. Chyba czytałam jakiś przepis z kiełkami tutaj http://1pokoj.pl i zachęciłam się do własnej hodowli

            Skomentuj


              #21
              Odp: Jak wyhodować kiełki

              Ja hoduję w specjalniej kiełkownicy ale tania jest, warto kupić

              Skomentuj

                     
              Working...
              X