Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

    Witam serdecznie.

    Jestem mamą 2-letniego chłopca. Na Wiktora czekaliśmy z mężem blisko 4 lata. Z ust lekarzy padały już "wyroki', że nie doczekamy się dziecka, które zostanie poczęte naturalną metodą. Na 3 dni przed planowanym zabiegiem udrażniania jajowodów, zdarzył się cud - test, a na nim dwie czerwone kreski! Nie mogliśmy w to uwierzyć. Nawet na pierwszym badaniu USG, kiedy słyszałam już bicie serduszka syna, wydawało mi się, że to jakaś pomyłka. Skrupulatnie przygotowywałam się do macierzyństwa, do porodu. Kupowałam książki, czasopisma dla mam - założyłam prenumeraty. Niestety rzeczywistość bardzo mnie zaskoczyła. Miałam bardzo trudny poród, który ostatecznie zakończył się cesarskim cięciem. Sam pobyt w szpitalu oraz pierwsze dni wspominam strasznie... Nie czułam więzi z synem, nie chciałam się nim zajmować; miałam depresję poporodową. Bardzo źle wspominam ten czas tym bardziej, że miałam obok same "super mamy", które nie rozumiały moich problemów, no bo jak nie kochać takiego ślicznego, różowego bobasa... Dlatego zamknęłam się w sobie i nie rozmawiałam z nikim na ten temat. Bardzo źle wspominam tamten okres...
    Obecnie jestem w 9 tygodniu ciąży. Chcieliśmy z mężem mieć drugie dziecko.
    Ja jednak nie potrafię się tym faktem cieszyć :/ Jestem pełna obaw, wspomnienia wracają. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że znów dopadnie mnie depresja poporodowa?
    Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
  •    
       

    #2
    Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

    Jeśli któraś z odwiedzających to forum pań miała podobny problem, to proszę o swoje komentarze. Dziękuję.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

      Witam
      Przykro mi, że miała Pani tak trudne doświadczenia z pierwszym dzieckiem
      Rozumiem Pani obawy, ale z drugim maluchem wcale nie musi być tak samo!
      proszę przyjąć moje gratulacje i zapewnienie o gotowości wspierania przez całą ciążę i po porodzie
      Wie już pani, że może być trudno, proszę teraz założyć sobie, że może wcale nie być
      Może okazać się, że i poród i początki macierzyństwa będą o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze
      Jest już pani mądrzejsza o doświadczenia z pierwszej ciąży – więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że lepiej poradzi sobie pani z sytuacją
      Choćby to, że już na wczesnym etapie ciąży szuka pani wsparcia świadczy o tym, że korzysta pani ze swojego doświadczenia
      Proszę dać sobie czas na oswojenie myśli o ciąży i nie „zmuszać się” do natychmiastowego pokochania tego dziecka – ma pani prawo do wielu, różnych uczuć naturalnych dla początków ciąży
      Na miłość przyjdzie czas
      Czekam na wieści i pozdrawiam
      Oraz pozostaję do dyspozycji i trzymam kciuki
      Edyta Żółtowska
      psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

        Witam.

        Pani Edyto, bardzo dziękuję za ciepłe słowa.

        Pozwolę sobie jeszcze coś kiedyś napisać.

        Pozdrawiam.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

          Natalia, gratulacje!
          My też należymy do takich planujących wszystko rodziców... Myślę, że Twoje obawy wynikają ze świadomości jak ciężko będzie i że nie wszystko będziecie w stanie mieć pod kontrolą. Większość ludzi, którzy mają już ustabilizowane zycie kiedy przychodzi do nich dziecko, tak się czują.
          Nie byłam załamana po porodzie, ale raczej walczyłam bardzo o to, by powrócić do zdrowia i żeby móc się najlepiej zając maleństwem. Córeczka jest dla mnie ogromną motywacją. Czasem myślałam, że nie dam rady, bo z prawie wszystkim byłam praktycznie sama, ale z czasem poprawiło się. Teraz również miałabym obawy co do drugiego dziecka i na razie nie podejmujemy decyzji. Choc wiem, że chciałabym mieć nawet 4 takich wspaniałych dzieciaczków, bałabym się o to jak sobie poradzę. To chyba normalne, że bardzo zorganizowani, planujący i ustabilizowani w jakis tam sposób ludzie mają takie obawy. My po prostu myślimy z wyprzedzeniem, ale może za dużo
          U nas i tak zawsze wszystko wychodzi dobrze i okazuje się, że niepotrzebnie sie martwie.
          U Ciebie pewnie jest podobnie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

            Ja również boję się porodu i macierzyństwa , ale życzę Pani wszystkiego co najlepsze i żeby tym razem czuła pani miłość do dziecka od pierwszej chwili i zapomniała o bólu, który związany jest z porodem. Trzymam kciuki!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

              Ja rodzę w lutym, a już teraz dopadła mnie jakaś depresja przedporodowa. Obawiam się wszystkiego, dosłownie wszystkiego!
              Tego, ze dziecka nie pokocham, że sobie nie poradzę, że będę chciała szybko wrócić do życia sprzed ciąży, znajomi, spontaniczne wyjścia na imprezy, wyjazdy w egzotyczne kraje, że dziecko będzie takim strasznym szlabanem na wszystko, to mnie przeraża..i te noce bezsenne, te zmęczenie...brak pomocy, bo mąż pójdzie do pracy, do znajomych, do ludzi, będzie się rozwijał a ja? Ja zostanę w domu i gugugaga gugugaga może troszkę też się boje z tego wzgledu, że moja siostra miała babyblues i depresje poporodową?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                Depresja poporodowa dopada nas w większosci ja mam po obu dzieciach i nie mogę sobie z nią poradzić, co nie znaczy że to pokazuję ale to błąd Kochana mam 2 letniego synka i mam ciągle takie myśli, że mi brakuje tych wyjść, tego jaki kiedyś miałam tryb życia - ale za chwile wracam i myśle no ale mam dwójkę wspaniałych dzieci, które podrosną i będę mogła znów prowadzić tamto życie plus będę miała duże odchowane dzieci a inni dopiero będą męczyć się z pampersami Ta myśl podbudowuje Ja czasem jak mała za dużo płacze, nie wiem o co jej chodzi to też mówie zachciało mi się drugiego i po co mi to było itd a za chwilę się uśmiecha i mówie i jak mogłam tak myśleć... Są chwile kryzysu i są radości każda to ma niestety i każda musi prze to przejść...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                  Myślę, że wtedy wsparcie męża jest najcenniejszym darem, mąż mojej siostry po urodzeniu się dziecka nie podołał i uciekł w dziwki - panie prostytutki. Na noce nie wracał...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                    Ladybzyk - szkoda siostry :/
                    Mężczyzn też to czasem przerasta a my musimy być takie silne ale bez oparcia jak dać radę Miałam męża chwilę potem zaczął wyjeżdzać za granicę i więcej go nie ma niż jest w domu Teraz akurat na dłużej zostaje ale lepiej mamie jak oparcie zawsze ma przy sobie

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                      Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                      Ladybzyk - szkoda siostry :/
                      Mężczyzn też to czasem przerasta a my musimy być takie silne ale bez oparcia jak dać radę Miałam męża chwilę potem zaczął wyjeżdzać za granicę i więcej go nie ma niż jest w domu Teraz akurat na dłużej zostaje ale lepiej mamie jak oparcie zawsze ma przy sobie
                      Ja staram się być tam gdzie mąż, bo ja nie uznaje związków na odległość, zawsze pakuje szmaty, zostawiam wszystko i gnam za nim wszędzie. Wspieramy się bardzo. Wczoraj właśnie mówiliśmy o tym, że jak do półtora roku nie znajdę pracy to postaramy się o dziewczynkę

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                        lady bzyk a to różnie piszesz, raz pisałas że mąż za granicą pracuje, i że coś tam się wydarzyło bo byliście osobno i itd...

                        Moje obawy o posiadanie drugiego dziecka? Oczywiście , że finansowe- tak więc każdy coś tam ma. Chciałabym zapewnić warunki, jak najlepsze wykształcenie, ale dziecko to duży wydatek, a mając dwójge dzieci nie wiem jak miałabym wrócić do pracy, a na przedszkole czy nianke- to znów pracuje isę tylko po to by to opłacać.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                          Mój mąż pracuje tak że na miesiąc lub dłużej wyjeżdza a na tydzień wraca To dla dzieci było by uciążliwe Ale i mąż tam nie mieszka sam bo są i inni pracownicy także jeśli do niego jechać to tylko na wakacje :/
                          Teraz mają chwilowy postój do dopiero po świętach wyjedzie
                          Beatris - u nas jeszcze budowa domu także wydatki nie kończące się aż mnie to przeraża :/

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                            Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                            lady bzyk a to różnie piszesz, raz pisałas że mąż za granicą pracuje, i że coś tam się wydarzyło bo byliście osobno i itd...

                            Moje obawy o posiadanie drugiego dziecka? Oczywiście , że finansowe- tak więc każdy coś tam ma. Chciałabym zapewnić warunki, jak najlepsze wykształcenie, ale dziecko to duży wydatek, a mając dwójge dzieci nie wiem jak miałabym wrócić do pracy, a na przedszkole czy nianke- to znów pracuje isę tylko po to by to opłacać.
                            Nie wiem, gdzie wypowiedziałam się nie jasno.
                            Mąż pracuje za granicą, a wydarzyło się dziecko i żeby być pod stałą opieką lekarzy, bo łatwo nie mam, musiałam zjechać do Polski i pewien czas byłam sama, jednak psychicznie nie dawałam rady! Tęsknota, teściowa...zostawiłam wszystko, uciekłam. Stan się polepszył, aż lekarz się dziwił regularnie jestem na wizytach, ale to już prywata.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                              Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                              Mój mąż pracuje tak że na miesiąc lub dłużej wyjeżdza a na tydzień wraca To dla dzieci było by uciążliwe Ale i mąż tam nie mieszka sam bo są i inni pracownicy także jeśli do niego jechać to tylko na wakacje :/
                              Teraz mają chwilowy postój do dopiero po świętach wyjedzie
                              Beatris - u nas jeszcze budowa domu także wydatki nie kończące się aż mnie to przeraża :/
                              U nas też budowa, a raczej wykańczanie. Dziura bez dna dziecko w drodze, ja bez pieniędzy, bo nie pracuje, wszystko na głowie męża też ciężko będzie zdecydować się na drugie dziecko.
                              Ha ha...ciekawie w sumie, a ludzie mają po troje, siedmioro...żyją na zasiłkach i jest git majonez, ale ja chyba mam większe ambicje. Chyba, że wyjścia nie będzie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X