Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jabłka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jabłka

    Jako, że pochodzę z miasta, które słynie z sądownictwa i najlepszych jabłek, chcę zaproponować wątek, gdzie byłyby przepisy na różne pyszności z jabłkami!

  •    
       

    #2
    Odp: jabłka

    ja jak na razie podaję córeczce jabłuszka starte na tarce, jeszcze nie wprowadzałam eksperymentalnych mieszanek z jabłkiem ale wszystko przed nami

    Skomentuj


      #3
      Odp: jabłka

      Pyszności z jabłkami? Szarlotka na ciepło, na zim,no, z ciastem, bez ciasta, z lodami, bez lodów, z czekoladą i bez albo z bitą śmietaną. Jednym słowem w każdej postaci szarlotka No i ryż. Ryż z ugotowanymi jabłkami z dodatkiem gruszki z cynamonem, cukrem waniliowym i śmietanką.

      Skomentuj


        #4
        Odp: jabłka

        bardzo libimy jablka podkazda postacia. Nie zaleznie czy sa przetworzone czy surowe dziecichetnie je jedza

        Skomentuj


          #5
          Odp: jabłka

          Na ostatnią imprezę zrobiłam takie oto słodkości z jabłkami Jabłka w cieście francuskim Może słaba jakość zdjęcia jest i nie wyglądają tak ładnie jak na żywo ale i ładnie się prezentują na stole
          Attached Files

          Skomentuj


            #6
            Odp: jabłka

            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
            Na ostatnią imprezę zrobiłam takie oto słodkości z jabłkami Jabłka w cieście francuskim Może słaba jakość zdjęcia jest i nie wyglądają tak ładnie jak na żywo ale i ładnie się prezentują na stole
            Beata to są plasterki jabłek ułożone w kształt róży na cieście francuskim czy jakoś inaczej zrobione?

            Skomentuj


              #7
              Odp: jabłka

              Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
              Beata to są plasterki jabłek ułożone w kształt róży na cieście francuskim czy jakoś inaczej zrobione?
              Tak tylko te plastry jabłek (jabłek nie obieramy )się gotuje chwile one zmiękną i dobrze się składa wtedy Z jednego ciasta francuskiego wycinamy 6 pasków ,każdy smarujemy dżemem morelowym i na wierzch u góry kładziemy plasterki jabłek tak aby jeden na drugiego na siebie nachodziły i doklejamy dolną część ciasta i zwijamy w rulon Forma jest na 12 babeczek więc zużyłam dwa ciasta
              Może jak wygooglujesz tą nazwę to lepiej zobaczysz wykonanie bo nie wiem czy zrozumiale napisałam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: jabłka

                Ja ostatnio robiłam jabłecznik:
                3 szklanki mąki
                5 jajek
                1 szklanka cukru
                margaryna (250g)
                2 łyżeczki proszku do pieczenia
                cukier waniliowy
                jabłka, ok. 1 kg
                Mąkę, żółtka, cukier, margarynę, proszek do pieczenia, cukier waniliowy wymieszać. Zagnieść ciasto. Podzielić na 2 równe części. Włożyć wszystko do zamrażalnika. Blachę wysmarować, posypać tartą bułką (manną). Jedną część zetrzeć na tarce na blachę. Można też wyłożyć takimi małymi plackami robiony w dłoniach. Na to jabłka starte na tarce z dodatkiem cukru, cukru waniliowego i cynamonu. A na górę robię to samo, co na spodzie, czyli zetrzeć ciasto, albo wyłożyć nim.

                Pyszne! Z tego przepisu robię też takie mini szartotki w małych foremkach, wyglądają rewelacyjnie.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: jabłka

                  dzięki dziewczyny za przepisy.
                  na te jabłka skusze się w tygodniu jak będę miała czas, a jabłecznik zrobię na dzień dziecka na salę dla dzieci

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: jabłka

                    Jabłka kocham też, zwłaszcza zimą z dodatkiem cynamonu Pod tzw pierzynką, robię np. kruszonkę albo bezę na wierzch. A jak mi się nie chce to kupuje ciasto francuskie i nim przykrywam Można też zalać ciastem biszkoptowym, mniam.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X