Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Prawo na co dzień
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Prawo na co dzień Poznajcie swoje prawa i możliwości

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-01-2016, 09:06
Redakcja_MamoToJa.pl's Avatar
Redakcja_MamoToJa.pl Redakcja_MamoToJa.pl jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
Redakcja_MamoToJa.pl.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 3168
Domyślnie 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

Pewnie każdy z Was słyszał o obietnicy wyborczej "500 zł na dziecko". Obecnie trwają konsultacje społeczne dotyczące tego projektu. Można zgłaszać swoje postulaty, zadawać pytania. Konsultacje będą trwały do 22 stycznia 2016 r.. Do tego czasu będą organizowane też spotkania z minister Rafalską.

Jeśli ktoś z was byłby zainteresowany tym tematem, to zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach (w końcu to dotyczy każdego z nas - rodziców).

Informacje, jak i gdzie zgłaszać swoje uwagi znajdziecie tutaj:
http://babyonline.pl/500-zl-na-dziec...,18989,r1.html

Również nasza dziennikarka - Katarzyna Pinkosz - zbiera pytania od was, by przygotować się do rozmowy z minister. Jeśli chcecie jej pomóc, piszcie pytania w tym wątku
Nieprzeczytane 14-01-2016, 10:13
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16
Domyślnie Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

Najbardziej nurtuje mnie jedno pytanie. Zastanawiam się czy te 500 zł będą wliczane do dochodu. Jestem też ciekawa co w przypadku, gdy rodzice mają dwoje dzieci, a jedno z nich jest już dorosłe. Czy to młodsze dziecko będzie wtedy traktowane jako pierwsze czy drugie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-01-2016, 13:53
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

Podobno dzieci dorosłoe nie liczą się do liczby dzieci ani nawet te, które mają powyżej 16 lat! 500 zł będzie wliczało się do dochodu, więc niektórzy stracą dodatkowe zasiłki z pomocy społecznej. Dla mnie największą niesprawiedliwością pozostaje niedofinansowanie jedynaków, pierwszych dzieci i brak progu dochodowego w przypadku wielodzietnych rodzin, bo dojdzie do sytuacji, że rodzina z jednym dzieckiem z dochodem 1000 zł na osobe nie dostanie 500 zł a rodzina z 5 dzieci z dochodem 3000 na osobe dostanie co miesiac 2000 zł. Komu bardziej te pieniadze przydalyby sie? Komu pomoglyby podjac decyzje o kolejnym dziecku?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-01-2016, 11:35
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

Wczoraj trafiłam na artykuł ministerialny i faktycznie podnieśli próg wiekowy do 18 roku życia dla programu 500+. Z tego co widzę nadal nie zamierzają wprowadzić 500 zł dla jedynaków i pierwszych dzieci ani kryterium dochodowego dla rodzin wielodzietnych. Według ich wyliczeń nie opłaca im się wprowadzać kryterium dochodowego przy drugim i kolejnym dziecku, bo oszczędności nie byłyby duże. CHORE! I swoją drogą pokazuje to tylko to, że w tym całym programie chodzi tylko o to żeby nie dać zbyt wielu tych pieniędzy a spełnić obietnice dla tych, którzy są najbardziej naiwni i na pewno na nich zagłosują za 4 lata. Ja nie zagłosuję, bo nic mi nie dają, nic dla mnie nie robią.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-01-2016, 11:32
Redakcja_MamoToJa.pl's Avatar
Redakcja_MamoToJa.pl Redakcja_MamoToJa.pl jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
Redakcja_MamoToJa.pl.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 3168

Słuchajcie są już znane terminy spotkań z minister Rafalską lub jej współpracownikami - zaczynają się od tego tygodnia.

Szczegółowa rozpiska jest w artykule:
http://babyonline.pl/spotkania-z-min...,19003,r1.html

Jeśli możecie się tam pojawić, idźcie. Warto powalczyć o swoje prawa, wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Przekażcie tę informację też innym zainteresowanym
Nieprzeczytane 05-02-2016, 07:43
emmaz's Avatar
emmaz emmaz jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
emmaz.polki.pl

Jest również możliwosc dostania tych 500 zł na pierwsze dziecko. Nie powinniśmy jedynie przekroczyć dochodów, które wynoszą 800 zł. Myślę,ze program nie jest taki zły jak wiele osób go przedstawia.Polska jest biedna, ludzie nie staraja się o dziecko bo nie mają kasy. Taki zastrzyk gotówki dla wielu będzie bardzo dużą pomoca finansową...

Jeśli nie wiecie jak złożyć wniosek to na stronie jest możliwość pobrania go:
http://fakty24.info/polska/gotowy-wn...a-dziecko-wzor

Zajrzyjcie sobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-02-2016, 09:17
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Moim zdaniem program jest kiepski i wcale nie pomoże i nie zachęci do "rozmnażania się". Utrzymanie urzędników którzy mają się tym programem zająć ( ma być ich ok 7 tys osób) to już olbrzymie koszty, dodatkowo osoby ubogie które mają np 3 dzieci i dostaną 1500 zł będą wolały siedzieć w domu zamiast iść do pracy.
Uważam, że dużo lepszą pomocą było by zrobienie za te pieniądze darmowych żłobków i przedszkoli, dzięki czemu powstały by też nowe miejca pracy dla nauczycieli, osób sprzątających a nawet firm budowlanych bo ktoś musiałby te placówki wybudować. Poruszyło by to naszą gospodarkę a rodzice którzy mieli by zapewnioną opiekę dla dzieci mogli by spokojnie pracować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-02-2016, 09:25
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

mikaa997 ja myślę dokładnie PRZECIWNIE. Jako nauczyciel na pełnym etacie dostaję około 1600 złotych i gdybym na trójkę dzieci dostawała 1500 zł to wolałabym być z nimi w domu, poświęcić im maksymalnie siebie i swój czas!!! I nie dlatego, że NIE CHCE MI SIĘ pracować. Ale dlatego, że nade wszystko KOCHAM moje dzieci i chcę z nimi być, chcę je wychowywać (JA jako matka a nie ŻŁOBEK).

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-02-2016, 09:25
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Dominika przyjdzie kolejny rząd i zniesie ten program - o ile w ogóle wejdzie, mnie nie dotyczy bo mam jedno dziecko żeby nie było, w moim odczuciu jest wiele niejasności w tym programie, a wypowiedzi niektórych ministrów chociażby odpowiedź pani na pytanie co z samotnymi mamami, które minimalnie przekroczą próg dochodowy hmm aby uregulowały swoją sytuacje rodzinną i starały się o drugie dziecko - nie wiadomo czy się śmiać czy płakać
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-02-2016, 10:20
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Dziś słyszałam w DD tvn że samotne matki w ramach pomocy będą dostawać mężów z urzędu.... oczywiście żart ale nawiązuje do ustawy rodzina 500+

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania