Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

    Pewnie każdy z Was słyszał o obietnicy wyborczej "500 zł na dziecko". Obecnie trwają konsultacje społeczne dotyczące tego projektu. Można zgłaszać swoje postulaty, zadawać pytania. Konsultacje będą trwały do 22 stycznia 2016 r.. Do tego czasu będą organizowane też spotkania z minister Rafalską.

    Jeśli ktoś z was byłby zainteresowany tym tematem, to zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach (w końcu to dotyczy każdego z nas - rodziców).

    Informacje, jak i gdzie zgłaszać swoje uwagi znajdziecie tutaj:
    http://babyonline.pl/500-zl-na-dziec...,18989,r1.html

    Również nasza dziennikarka - Katarzyna Pinkosz - zbiera pytania od was, by przygotować się do rozmowy z minister. Jeśli chcecie jej pomóc, piszcie pytania w tym wątku
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

    Najbardziej nurtuje mnie jedno pytanie. Zastanawiam się czy te 500 zł będą wliczane do dochodu. Jestem też ciekawa co w przypadku, gdy rodzice mają dwoje dzieci, a jedno z nich jest już dorosłe. Czy to młodsze dziecko będzie wtedy traktowane jako pierwsze czy drugie?


    Skomentuj


      #3
      Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

      Podobno dzieci dorosłoe nie liczą się do liczby dzieci ani nawet te, które mają powyżej 16 lat! 500 zł będzie wliczało się do dochodu, więc niektórzy stracą dodatkowe zasiłki z pomocy społecznej. Dla mnie największą niesprawiedliwością pozostaje niedofinansowanie jedynaków, pierwszych dzieci i brak progu dochodowego w przypadku wielodzietnych rodzin, bo dojdzie do sytuacji, że rodzina z jednym dzieckiem z dochodem 1000 zł na osobe nie dostanie 500 zł a rodzina z 5 dzieci z dochodem 3000 na osobe dostanie co miesiac 2000 zł. Komu bardziej te pieniadze przydalyby sie? Komu pomoglyby podjac decyzje o kolejnym dziecku?

      Skomentuj


        #4
        Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

        Wczoraj trafiłam na artykuł ministerialny i faktycznie podnieśli próg wiekowy do 18 roku życia dla programu 500+. Z tego co widzę nadal nie zamierzają wprowadzić 500 zł dla jedynaków i pierwszych dzieci ani kryterium dochodowego dla rodzin wielodzietnych. Według ich wyliczeń nie opłaca im się wprowadzać kryterium dochodowego przy drugim i kolejnym dziecku, bo oszczędności nie byłyby duże. CHORE! I swoją drogą pokazuje to tylko to, że w tym całym programie chodzi tylko o to żeby nie dać zbyt wielu tych pieniędzy a spełnić obietnice dla tych, którzy są najbardziej naiwni i na pewno na nich zagłosują za 4 lata. Ja nie zagłosuję, bo nic mi nie dają, nic dla mnie nie robią.

        Skomentuj


          #5
          Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

          Słuchajcie są już znane terminy spotkań z minister Rafalską lub jej współpracownikami - zaczynają się od tego tygodnia.

          Szczegółowa rozpiska jest w artykule:
          http://babyonline.pl/spotkania-z-min...,19003,r1.html

          Jeśli możecie się tam pojawić, idźcie. Warto powalczyć o swoje prawa, wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

          Przekażcie tę informację też innym zainteresowanym
          pozdrawiamy,
          Redakcja MamoToJa.pl

          Skomentuj


            #6
            Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

            Jest również możliwosc dostania tych 500 zł na pierwsze dziecko. Nie powinniśmy jedynie przekroczyć dochodów, które wynoszą 800 zł. Myślę,ze program nie jest taki zły jak wiele osób go przedstawia.Polska jest biedna, ludzie nie staraja się o dziecko bo nie mają kasy. Taki zastrzyk gotówki dla wielu będzie bardzo dużą pomoca finansową...


            Jeśli nie wiecie jak złożyć wniosek to na stronie jest możliwość pobrania go:
            http://fakty24.info/polska/gotowy-wn...a-dziecko-wzor

            Zajrzyjcie sobie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

              Moim zdaniem program jest kiepski i wcale nie pomoże i nie zachęci do "rozmnażania się". Utrzymanie urzędników którzy mają się tym programem zająć ( ma być ich ok 7 tys osób) to już olbrzymie koszty, dodatkowo osoby ubogie które mają np 3 dzieci i dostaną 1500 zł będą wolały siedzieć w domu zamiast iść do pracy.
              Uważam, że dużo lepszą pomocą było by zrobienie za te pieniądze darmowych żłobków i przedszkoli, dzięki czemu powstały by też nowe miejca pracy dla nauczycieli, osób sprzątających a nawet firm budowlanych bo ktoś musiałby te placówki wybudować. Poruszyło by to naszą gospodarkę a rodzice którzy mieli by zapewnioną opiekę dla dzieci mogli by spokojnie pracować.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

                mikaa997 ja myślę dokładnie PRZECIWNIE. Jako nauczyciel na pełnym etacie dostaję około 1600 złotych i gdybym na trójkę dzieci dostawała 1500 zł to wolałabym być z nimi w domu, poświęcić im maksymalnie siebie i swój czas!!! I nie dlatego, że NIE CHCE MI SIĘ pracować. Ale dlatego, że nade wszystko KOCHAM moje dzieci i chcę z nimi być, chcę je wychowywać (JA jako matka a nie ŻŁOBEK).

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

                  Dominika przyjdzie kolejny rząd i zniesie ten program - o ile w ogóle wejdzie, mnie nie dotyczy bo mam jedno dziecko żeby nie było, w moim odczuciu jest wiele niejasności w tym programie, a wypowiedzi niektórych ministrów chociażby odpowiedź pani na pytanie co z samotnymi mamami, które minimalnie przekroczą próg dochodowy hmm aby uregulowały swoją sytuacje rodzinną i starały się o drugie dziecko - nie wiadomo czy się śmiać czy płakać

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

                    Dziś słyszałam w DD tvn że samotne matki w ramach pomocy będą dostawać mężów z urzędu.... oczywiście żart ale nawiązuje do ustawy rodzina 500+


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

                      Anna żarty żartami - ale wypowiedzi ministrów nt. tego programu i odnośnie niejasności w tym programie są niekiedy żenujące,

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

                        Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                        Anna żarty żartami - ale wypowiedzi ministrów nt. tego programu i odnośnie niejasności w tym programie są niekiedy żenujące,
                        Ja też uważam, że niektóre wypowiedzi są żenujące i przyznam szczerze, że od pewnego czasu wolę nie oglądać programów informacyjnych bo tylko się denerwuję.
                        No ale... NARÓD WYBRAŁ

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

                          Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                          mikaa997 ja myślę dokładnie PRZECIWNIE. Jako nauczyciel na pełnym etacie dostaję około 1600 złotych i gdybym na trójkę dzieci dostawała 1500 zł to wolałabym być z nimi w domu, poświęcić im maksymalnie siebie i swój czas!!! I nie dlatego, że NIE CHCE MI SIĘ pracować. Ale dlatego, że nade wszystko KOCHAM moje dzieci i chcę z nimi być, chcę je wychowywać (JA jako matka a nie ŻŁOBEK).
                          Jasne rozumiem to, ale patrząc na ten program to jestem zwolennikiem dawania "wędki a nie ryby".
                          Prędzej czy później dzieci i tak pójdą do przedszkola czy do szkoły i uważam że będzie wiele osób które będą wolały siedzieć i tak w domu ( nie mam na myśli Ciebie tylko ogólnie ).
                          Żeby kraj funkcjonował to gospodarka powinna się sama napędzać a my się po prostu cofamy. Uważam, że te pieniądze i tak w dużej mierze nie będą spożywkowane na dzieci, bo w wielu przypadkach trafią np. do rodzin patologicznych. Handel akcyzowy już zaciera ręcę na myśl o większych obrotach.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

                            A ja jestem ciekawa jak będzie rozwiązana taka sytuacja. Mężczyzna ma dwójkę dzieci a niebawem urodzi mu sie 3 i to każde z inną kobietą. Ma do tych dzieci pełne prawa, na jedno płaci alimenty a na drugie nie bo on w większości je wychowuje chociaż dziecko mieszka z matką. Z obecną partnerką mieszka i chcą razem wychowywać dziecko. Wiadomo matki te nie dostaną pieniędzy bo to ich pierwsze dzieci a on dostanie? Co o takiej sytuacji myślicie?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: 500 zł na dziecko - konsultacje społeczne

                              Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                              A ja jestem ciekawa jak będzie rozwiązana taka sytuacja. Mężczyzna ma dwójkę dzieci a niebawem urodzi mu sie 3 i to każde z inną kobietą. Ma do tych dzieci pełne prawa, na jedno płaci alimenty a na drugie nie bo on w większości je wychowuje chociaż dziecko mieszka z matką. Z obecną partnerką mieszka i chcą razem wychowywać dziecko. Wiadomo matki te nie dostaną pieniędzy bo to ich pierwsze dzieci a on dostanie? Co o takiej sytuacji myślicie?
                              Moim zdaniem takiemu super tatusiowi rząd przyzna po 500 zł. Już mnie nic nie zdziwi ;p

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X