Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

grupa krwi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: grupa krwi

    Ja ja urodziła to też nie robili małej badania na grupę krwi, pewnie oszczędzają w NFZ na czym mogą, jak nic się nie dziejeto po co robić badanie i tracić pieniądze?

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: grupa krwi

      Ostatnio właśnie zastanawiałam się nad tym tematem ponieważ po porodzie okazało się, że mamy z córką konflikt serologiczny mimo, że nikt nie zapytał o grupę krwi ojca. W sumie nikt również nie powiedział nam czy to badanie jest standardowym badaniem jakie wykonuje się dziecku po porodzie czy u nas było jakieś wskazanie do tego badania.

      Skomentuj


        #18
        Odp: grupa krwi

        Mam grupę krwi Rh(-), a mąż Rh(+). Na szczęście nie było konfliktu serologicznego. Z badań przeprowadzonych na pobranej krwi pępowinowej wyszło, że synowie prawdopodobnie odziedziczyli moją grupę krwi


        Skomentuj


          #19
          Odp: grupa krwi

          Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
          Noworodkom tuż po urodzeniu robi się badanie grupy krwi w 3 przypadkach:
          gdy dziecko jest chore
          gdy ma żółtaczkę lub podwyższony poziom bilirubiny,
          gdy rodzice mieli konflikt serologiczny
          U mnie były spełnione dwa z podanych przez Ciebie warunków i w szpitalu nie oznaczano dziecku grupy krwi. Także warto zweryfikować pewną wiedzę...

          Skomentuj


            #20
            Odp: grupa krwi

            Ja też nie miałam oznaczonej grupy krwi u dziecka mimo, że tak jak Ty Bobusie miałam spełnione te dwa warunki, dziwne bo w razie jakby się coś działo nawet nie wiem jakiej grupy dziecko potrzebuje

            Skomentuj


              #21
              Odp: grupa krwi

              Ja też nie mam oznaczonej grupy krwi u synka. Chciałam, ale synek był jeszcze za maly. Nie skończył pół roku. Musimy teraz to zrobić.

              Skomentuj


                #22
                Odp: grupa krwi

                Warto sprawdzić grupę krwi przy okazji jakiś innych badań żeby nie kłuć dziecka tylko po to by zaspokoić swoją ciekawość

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: grupa krwi

                  Ja właśnie mam w planach oznaczyc synkowi witamine d3, wiec przy okazji oznaczymy grupe krwi.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: grupa krwi

                    moje dzieci nie miały robionej grupy krwi

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: grupa krwi

                      Po porodzie pobrano krew z pępowiny i dowiedziałam się, że synowie odziedziczyli moją grupę krwi. Dobrze, że żaden z Nich nie odziedziczył Męża grupy, bo ja mam ujemną grupę a On dodatnią i mógłby powstać konflikt.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: grupa krwi

                        Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                        Po porodzie pobrano krew z pępowiny i dowiedziałam się, że synowie odziedziczyli moją grupę krwi. Dobrze, że żaden z Nich nie odziedziczył Męża grupy, bo ja mam ujemną grupę a On dodatnią i mógłby powstać konflikt.
                        A to prawda, że krew z pępowiny nie zawsze jest potem taka sama jak krew dziecka? Krew z pępowiny to krew matki i dziecka wymieszana, więc często dochodzi do pomyłek.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: grupa krwi

                          Nie, moim dzieciom nie oznaczano grupy krwi. Powiem szczerze, że myślę iż powinno to być w standardzie, bo nie wiadomo kiedy taka informacja będzie potrzebna.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: grupa krwi

                            u mnie też dzieci tylko z pępowiny miały oznaczaną krew

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: grupa krwi

                              U nas jest taka panika, jak córka widzi lekarza, ze ciągle czekamy z oznaczeniem jej grupy krwi. Mała się wszystkiego boi i nie chcemy jej jeszcze dodatkowo stresować.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: grupa krwi

                                A moze w standardzie jest okreslanie grupy krwi dziecka w przypadku, gdy matka ma RH-? Tylko wtedy wystepuje ryzyko konfiltku serologicznego i wtedy dziecko MUSI miec zbadaną krew.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X