Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

rak piersi - PROFILAKTYKA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    rak piersi - PROFILAKTYKA

    Witam, jeśli w twojej rodzinie często występują nowotwory zwłaszcza w młodym lub w średnim wieku to warto się zastanowić czy nie mają one podłoża genetycznego, dlatego warto to zbadać aby wprowadzić odpowiednią profilaktykę. Polecam zapoznać się z ofertą Centrum Badania Predyspozycji Genetycznych: Monogen jest to ośrodek , w którym można zbadać predyspozycje genetyczne rozwoju nowotworów, np. w przypadku raka piesi są to zmianami w genach BRCA1 oraz BRCA2. Co prawda wynik badania wskazującego na występowanie aberracji nie jest równoznaczny z chorobą, ale zdecydowanie podwyższa ryzyko jej wystąpienia (do 85% rak piersi, do 45% rak jajnika). Dodatkowo w oparciu o badanie lekarz specjalista wdraża odpowiednią profilaktykę zdrowotną – ustala kalendarz badań, zdefiniowaną dietę oraz sugeruje zmiany w prowadzonym dotychczas trybie życia w celu zminimalizowania ryzyka choroby. Rak nie śpi więc warto się badać !!!! pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Odp: rak piersi - PROFILAKTYKA

    Jeżeli chodzi o profilaktykę nowotworową to polecam książkę "Cud Terapii Gersona".

    Skomentuj


      #3
      Odp: rak piersi - PROFILAKTYKA

      Niestety zbyt dużo kobiet umiera przez brak profilaktyki i niedbalstwo o własne zdrowie
      pediatra piaseczno

      Skomentuj


        #4
        Odp: rak piersi - PROFILAKTYKA

        Ja regularnie badam piersi i chodzę na cytologię. W rodzinie niby nie było zachorowań na raka piersi i jajników ale ja od jakiegoś czasu zastanawiam się nad umówieniem się na badanie genu BRCA1. Chciałabym wiedzieć czy jestem w grupie ryzyka czy też nie. Zestaw do badania można zamówić od firmy zdrowegeny.pl Cena jest bardzo przystępna a samo badanie wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem. A co wy sądzicie o takich badaniach genetycznych?

        Skomentuj


          #5
          Odp: rak piersi - PROFILAKTYKA

          U nas mama niedawno zachorowała na raka piersi, a tata zmarł na raka żołądka i wybieram sie do lekarza, zeby mi dał skierowanie na badanie z krwi jakie mam markery, A później chcę jechać do szpitala genetycznego

          Skomentuj


            #6
            Odp: rak piersi - PROFILAKTYKA

            Nie wiem, czy zdecydowałabym się na podobne badania. I nie bardzo też rozumiem, na czym mogłaby polegać taka profilaktyka. Słyszałam na przykład, że niektóre gwiazdy decydują się na mastektomię, żeby uniknąć raka piersi. Dla mnie to brzmi jak szaleństwo. Jestem w stanie uwierzyć w leczenie dietą czy zmianą higieny życia, ale nie coś takiego. Tylko czy żeby zmienić styl życia, potrzebuję robić jakieś badania? Chyba nie. A sposób żywienia z tego, co wiem, istotny jest nie tylko w profilaktyce, ale także kiedy zdarzy się nieszczęście choroby nowotworowej https://www.nestlehealthscience.pl/z...-onkologicznej

            Skomentuj


              #7
              Odp: rak piersi - PROFILAKTYKA

              Najważniejsze badanie to przede wszystkim usg piersi. Które powinno być przeprowadzane co roku. Szczególnie jeśli bierzemy tabletki antykoncepcyjne ( zwiększają one ryzyko zachorowania na ten rodzaj nowotworu).

              Polecam zajrzeć sobie na te stronę:
              http://zwalczraka.net.pl/nowotwory/rak-piersi/

              Jest tutaj opisane jak walczyć z rakiem piersi.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: rak piersi - PROFILAKTYKA

                Jak dla mnie to wystarczy samo usg sutka. Poza oczywiście zwykłym macaniem przypuszczam że takiego ogólnego badania genetycznego raczej bym nie zrobiła bo potem tylko bym sie stresowala jeśli wynik wyszedłby pozytywny. A juz na pewno nie wycięłabym piersi gdyby wyszlo ryzyko raka piersi. Praktyczniejsze jest po prostu regularne badanie się

                Skomentuj

                       
                Working...
                X