Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

rzodkiewka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    rzodkiewka

    Witam

    Mam pytanie dotyczące rzodkiewki. W tym roku posadziłam dwie odmiany w przyblokowym ogródku. Rzodkiewka ładnie wzeszła, ale po jakiś czasie przestała rosnąć w zgrubienia. Tylko niewielka część nadawała się do zjedzenia, pozostała nie wytworzyła zgrubień. Co może byc tego powodem.
  •    
       

    #2
    Odp: rzodkiewka

    przymrozki ewentualnie za niska temperatura jeśli nie było poniżej zera? albo chodzi o jakość ziemii

    Skomentuj


      #3
      Odp: rzodkiewka

      A może to kwestia wody, podobno rzodkiewkę trzeba regularnie podlewac nie lubi suchej gleby. Bo jeśli chodzi o przymrozki to w tym roku ich właściwie nie było.

      Skomentuj


        #4
        Odp: rzodkiewka

        Witam, być może termin siewu był źle dobrany.
        Rzodkiewka, uprawiana jest jako przedplon lub poplon. Nasiona wysiewa się w terminie koniec marca-koniec maja. (Albo nawet wcześniej, ale należy osłaniać przed przymrozkami, np okrywając włókniną). Inny termin to sierpień-poczatek września.
        Poniewaz rzodkiewka bardzo szybko wschodzi, to przy późniejszym siewie prawie od razu wybija w pęd kwiatostanowyi dlatego nie nadaje się do spożycia. (to naturalna reakcja na długi dzień) . I myślę, że tu tkwi odpowiedź na Pani pytanie.
        Poza tym zawsze wybieramy na warzywnik miejsce słoneczne , inaczej nie będziemy mieli plonów. Rzodkiewki źle reagują na nierównomierne nawodnienie- ziemia nie musi być bardzo żyzna, ale jednak stale (a umiarkowanie) wilgotna. Również zbyt gesty siew nie służy roślinom (wybijają w pędy kwiatostanowe) więc przy zbyt gęstym siewie należy przerwać rosliny, by te które zostały na zagonie miały więcej miejsca i lepsze warunki wzrostu.
        Rzodkiewkę zbieramy zwykle po 3–4 tygodniach od siewu. Rzodkiewki zostawione w gruncie za długo mogą być sparciałe, dlatego lepiej je zbierać zaraz po dojrzeniu.
        Agnieszka Szamborska
        Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
        http://www.firma-krzak.pl/

        Skomentuj


          #5
          Odp: rzodkiewka

          Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz, myśle z tego co Pani napisała, powodów było kilka. Rzodkiewki posadziłam zbyt gęsto i ich nie przerywałam, do tego dość póżno. Miejsce też nie jest cały dzień nasłonecznione tylko przez część dnia między 11-16, potem jest w cieniu rzucony przez sąsiedni budynek i nic już na to nie mogę poradzić. Być może też nie nawadniałam ich równomiernie. Myśl że to łatwiejsze w uprawie warzywko .

          Skomentuj


            #6
            Odp: rzodkiewka

            A czy sa takie odmiany, które można też sadzić latem. W sklepach rzodkiewki wbród przez cały okres wiosenno-letnio-zimowy?

            Skomentuj


              #7
              Odp: rzodkiewka

              Powodem może być zła ziemia i nieodpowiednie temperatury.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: rzodkiewka

                rzodkiewka w sklepie zakupiona nie smakuje tak jak ta wychodowana w domowym ogródku nie piecze w jezyk i jest bardzo wodnista polocam samymu wyhodować

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: rzodkiewka

                  My posadziliśmy na działce tyle rzodkiewki Zaczęła rosnąć ale jak się zatrzymała tak już nic nie urosło i po rzodkiewce Na szczęście babcia kochana zawsze ma w ogródku

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: rzodkiewka

                    U mnie rodzice zawsze rzodkiewkę sadzą z innymi warzywami w rządkach bo rzodkiweka najszybciej wychodzi i wtedy wiedzą gdzie są rządki porobione dokłandie A i przy okazji obrzarstwo w domku u nich panuje

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: rzodkiewka

                      W tym roku spróbuję znowu wg rad Pani Szamborskiej No cóż uczymy się na błędach

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: rzodkiewka

                        U nas rzodkiewka już posiana. Na razie w szklarni ale w ogródku też posiejemy. Już nie mogę sie doczekać kiedy będziemy ją jeść. A Zuzia to codziennie ciągnię babcie zobaczyć czy już wzeszłą

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: rzodkiewka

                          Też w tym roku spróbuję posadzić zobaczymy co z tego wyjdzie
                          http://finanselokaty.pl

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: rzodkiewka

                            siałam rzodkiewkę w tamtym roku ale chyba za długo czekałam bo był bardzo twarda i taka jakby zdrewniała

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: rzodkiewka

                              też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X