Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady eksperta PKO
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady eksperta PKO Kiedy dawać kieszonkowe? Czy pieniądze powinny być nagrodą? Jak wychować dziecko, aby umiało oszczędzać, rozsądnie wydawać i jak tłumaczyć wartość pieniądza – na te i inne pytania odpowiada ekspert PKO Banku Polskiego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 10-04-2014, 10:51
jagna87's Avatar
jagna87 jagna87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jagna87.polki.pl

Domyślnie Czy oszczędzacie?

Cześć dziewczyny Zakupy swoją drogą ale moim zdaniem warto jest się zainteresować pewnymi oszczędnościami. Ja zastanawiam się nad czym można byłoby tutaj zaoszczędzić.
Przejrzałam sobie oferty kont i nie wiem na jakie oszczędnościowe można się zdecydować Może mi doradzicie?

Ostatnio edytowane przez Redakcja_MamoToJa.pl : 01-06-2014 o 17:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-05-2014, 20:25
sylwia4012 sylwia4012 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
sylwia4012.polki.pl

Domyślnie Odp: Czy oszczędzacie?

wyszukałam fajną ofertę lokaty z zyskiem i premią 80 zł. Możesz wpłacić minimum 1000zł i mieć gwarancję zysku. ulokuje tam pieniążki mojego malucha

Ostatnio edytowane przez Redakcja_MamoToJa.pl : 01-06-2014 o 17:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-06-2014, 14:17
BabyBest_pl BabyBest_pl jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
BabyBest_pl.polki.pl

To już chyba kwestia indywidualna,musisz sprawdzić która lokata będzie najbardziej opłacalna pod względem zysku,przejrzyj szereg ofert jakie są dostępne w bankach i odpowiedź sama się nasunie

Ostatnio edytowane przez Redakcja_MamoToJa.pl : 05-06-2014 o 15:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-06-2014, 08:19
Margerytka28 Margerytka28 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Margerytka28.polki.pl

Miasto: Polska

Cytat:
Napisał sylwia4012 Zobacz post
wyszukałam fajną ofertę lokaty z zyskiem i premią 80 zł. Możesz wpłacić minimum 1000zł i mieć gwarancję zysku. ulokuje tam pieniążki mojego malucha
A to chodzi Ci może o tą lokate bgż-tu i gazety?
(ta: http://lokatazpremia.gazeta.pl/konkurs/?lp=lp1)?
Właśnie tak sie jej przyglądam, bo widzę, że nie jest to stałą oferta banku, tylko jakaś akcja czasowa - do 30 czerwca można tylko ta lokatę założyć żeby dostać tych 80 zł premii.

Założyłaś?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-06-2014, 10:31
AnnaSun's Avatar
AnnaSun AnnaSun jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
AnnaSun.polki.pl

Staram się oszczędzać ale nie zawsze to wychodzi, pensja nie do końca pozwala
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-07-2014, 20:06
kubasbarb kubasbarb jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kubasbarb.polki.pl

Dokładnie jak tu oszczedzać jak ledwo starcza na życie :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-07-2014, 16:06
julka811 julka811 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
julka811.polki.pl

Miasto: Lublin

Nie nabierz się tylko na oferty typu inwestycja z ubezpieczeniem. Getin bank się w tym specjalizuje. Wiele osób dało się w to wciągnąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-07-2014, 18:41
zlotniczanka zlotniczanka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zlotniczanka.polki.pl

jeśli chodzi o oszczędzanie, to warto przeczytać książki kiyosakiego i pomyśleć w tym kierunku. A najlepiej działać dwufazowo: czyli zacząć odkładać kasę i jednocześnie zmniejszać i kontrolować wydatki. My do niedawna byliśmy typową parą hulaków - co zarobione to wydane, ale jak nagle stanęło przede mną widmo zwolnienia, to się opamiętaliśmy. Mamy pracę oboje, ja mam jeszcze wychowawcze, ale mamy już oszczędności, gdyby mnie zwolniono po powrocie. Poza tym sporo zmieniliśmy w domu, gasimy światło, mamy sprzęty energooszczędne, jedzenie kupujemy np na promocjach i mrozimy. Dużo pomógl także remont mieszkania pod kątem zmiany instalacji, mamy nowe grzejniki od roku (uważam, że dzięki nim rachunki nam zmalały za ogrzewanie o jedną piątą). koszt remontu, a wyniósł nas prawie 10 tysięcy, zwróci się w przeciągu dwóch i pół roku, tak nam zmalały rachunki. Za wodę, dzięki wymianie uszczelek mamy rachunki również niższe, nie pozwólcie by ciekły wam krany, to zabójstwo dla portfela. Jest masa pomysłów na oszczędzanie sensowne. A jeśli chodzi o to, co zrobić z kasą, to polecam najpierw zwykłe konto oszczędnościowe, jak uzbieracie kapitalik (np 5-10 tysięcy) to można mysleć o prawdziwej inwestycji, an przykład kupić miejsce parkingowe w chinach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-08-2014, 09:50
karmania karmania jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
karmania.polki.pl

Ja oszczędzam sobie na lokacie i co roku powiększam ją o pewną sumę i w przyszłości zamknę ją gdy córka będzie szła na studia Otwieram sobie zwykle lokaty na rok i najlepszych szukam i myślę że nazbieram ładną sumkę za te kilkanaście lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-08-2014, 13:27
doriska12 doriska12 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
doriska12.polki.pl

kiedyś oszczędzałam w skarpecie ale teraz korzystam z lokaty obecnie otworzyłam sobie na 2 lata. znalazłam dobrą ofertę tak mi się wydaje i skorzystałam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania