Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

umowa na zastępstwo a ciąża

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    umowa na zastępstwo a ciąża

    Witam,
    jestem od sierpnia zatrudniona na zastępstwo dziewczyny, która już urodziła. Do pracy wraca ona około połowy kwietnia.
    Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Ciąża jest zagrożona, ale boję się iść na L4.
    Proszę o odpowiedź na kilka pytań:

    1. czy mam prawo być na l4 w zagrożonej ciąży??? bez obawy o zwolnienie???
    2. czy w kwietniu, gdy wróci zastępowana osoba moja umowa rozwiązuje się nawet gdy przebywam na zwolnieniu???
    3. czy w takim przypadku ZUS przejmuje świadczenia do dnia porodu lub również na macierzyńskim???
    4. jakieś pomysły jak wybrnąć z sytuacji???

    pomocy!
    Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


    Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy
  •    
       

    #2
    Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

    Napisane przez nator1 Pokaż wiadomość
    Witam,
    jestem od sierpnia zatrudniona na zastępstwo dziewczyny, która już urodziła. Do pracy wraca ona około połowy kwietnia.
    Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Ciąża jest zagrożona, ale boję się iść na L4.
    Proszę o odpowiedź na kilka pytań:

    1. czy mam prawo być na l4 w zagrożonej ciąży??? bez obawy o zwolnienie???
    2. czy w kwietniu, gdy wróci zastępowana osoba moja umowa rozwiązuje się nawet gdy przebywam na zwolnieniu???
    3. czy w takim przypadku ZUS przejmuje świadczenia do dnia porodu lub również na macierzyńskim???
    4. jakieś pomysły jak wybrnąć z sytuacji???

    pomocy!
    Witaj, teraz Twoje dzidzi jest najważniejsze i aby tą ciążę utrzymać. Powinnać dużo leżec a nie chodzic do pracy.
    Bedąc w ciąży masz prawo isc na L4, obojetnie czy zagrozona czy nie, jest płatne 100%. Jesli jestes w ciazy to nie ma prawa Cie zwolnić. Do kwietnia mozesz spokojnie być na L4, lekarz bez problemow Ci wypisze a wyplate bedziesz dostawac taką samą jakbys pracowała, wiec po co sie przemeczac?? Nie wiem dokladnie jak sytuacja bedzie wygladac w kwietniu ale CHYBA nie moze rozwiazac z Tobą umowy, chyba musi trwac do konca macierzynskiego, ale tego nie jestem pewna. W kazdym razie do kwietnia masz umowe tak czy siak, wczesniej nie moze Cie zwolnic, wiec predziutko do lekarza i odpoczywaj.

    Skomentuj


      #3
      Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

      I przy rozliczeniach pamiętaj, że przysługuje Ci ulga na dzieci.

      Skomentuj


        #4
        Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

        O tym chyba każda matka pamięta

        Skomentuj


          #5
          Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

          Właśnie w szczególności wszystkim matkom (przyszłym, obecnym) polecam lekturę blogu o prawie pracy wypowiedzenie-umowy-o-prace.pl. Warto czytać, żeby zwiększyć swoją wiedzę w tym ważnym aspekcie, z którym większość z nas - matek na rynku pracy - ma problemy .

          Skomentuj


            #6
            Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

            Warto mieć tą wiedzę, moja koleżanka niestety nie wiedziała wielu rzeczy, podpisała dokumenty, które szef jej podsunął, i teraz walczy o swoje prawa. Na szczęście trafiła na dobrego adwokata - Wawrzyńca Chróścielewskiego z Łodzi.

            Skomentuj


              #7
              Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

              Niestety ale w kwietniu Twoja umowa się kończy i nie zostanie przedłużona do dnia porodu, bo to umowa na zastępstwo i nie daje ochrony. Za to pracodawca nie może Ciebie zwolnić na L4, no ale tak czy siak w kwietniu zostaniesz bez pracy.
              _____
              rozjaśnia mnie italux

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

                Umowa na czas okreslony to na czas okreslony konczy sie i koniec. Co innego gdybys urodzila w trakcie trwania tej umowy. Ale zawsze mozesz dogadac sie z pracodawca zeby utrzymal ci etat, bo i tak placic bedzie zus nie on. W ten sposob moglabys miec normalny macierzynski. Pracodawcy czasem ida na taki uklad. tylko zeby nie ponosil kosztow.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

                  Napisane przez cela84 Pokaż wiadomość
                  Umowa na czas okreslony to na czas okreslony konczy sie i koniec. Co innego gdybys urodzila w trakcie trwania tej umowy. Ale zawsze mozesz dogadac sie z pracodawca zeby utrzymal ci etat, bo i tak placic bedzie zus nie on. W ten sposob moglabys miec normalny macierzynski. Pracodawcy czasem ida na taki uklad. tylko zeby nie ponosil kosztow.
                  potwierdzam warto szczerze porozmawiać z pracodawcom - moja siostra też była w sytuacji podobnej - bała się iść na L4 ale pogadała otwarcie z szefem i ten poszedł jej na rękę i teraz jest na urlopie macierzyński i cieszy się dzieckiem

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

                    Umowa na zastępstwo nie zostanie przedłużona, można ją wypowiedzieć w każdej chwili, bez okresu wypowiedzenia. Gdybyś miała umowę na czas określony to wówczas byłoby przedłożone do dnia porodu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

                      Możesz być spokojna, jesteś chroniona bez względu na rodzaj umowy Są pewne wyjątki, ale z tego co piszesz ciebie nie dotyczą.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

                        Wiele ciekawych porad znajdziecie na portalu http://e-kpk.pl Porady prawne i finansowe dla mam i nie tylko. Szczególnie przydatna kiedy rozpoczyna się działalność gospodarczą. Polecamy.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: umowa na zastępstwo a ciąża

                          Może poradź się w tym temacie dobrego adwokata? Z tego co wiem, w tej krakowskiej kancelarii adwokackiej specjalizują się w prawie pracy.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X