Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

    Zaczynam 20 tydzień i od dwóch tygodni potwornie bolą mnie stopy ( zupełnie jakbym przeszła 100 km), nogi całe są opuchnięte i widać mi żyły. Ból pojawia sie już po dwóch godzinach chodzenia i rano jak wstaje z łóżka:/ koszmar jakiś,a nawet nie mam jeszcze dużego brzuszka. Wizytę u lekarza mam za tydzień martwi mnie to bo nie wiem co się dzieje. Dodatkowo zauważyłam, że rano mam niższe ciśnienie, a wieczorem podwyższone (130/90).
    Pojawił się u mnie też problem z plecami, jeszcze długo przed ciążą miałam stwierdzoną pogłebioną lordozę, jednak dzięki rehabilitacji od dawna nic mi nie dokuczało, w tej chwili ból w dole pleców promieniujący do lewego pośladka powrócił. Co takiego mogłabym ćwiczyć?
  •    
       

    #2
    Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

    Zmęczenie, ociężałość i widoczne obrzęki stóp mogą pojawić sie już we wczesnej ciąży i są niestety częstym zjawiskiem. Głównym z powodów jest większa ilość krwi krążącej w ciąży, a powiększająca się macica uciska naczynia odprowadzające krew z dolnych partii ciała. To z kolei prowadzi do zastojów krwi i limfy co objawia się w postaci obrzęków a nawet żylaków. Zatem można powiedzieć że długie pozostawanie w tej samej pozycji zarówno stojącej jak i leżącej powoduje obrzmienie i bolesność nóg wynikające z naturalnej skłonności w czasie ciąży. Niemniej jednak o obrzękniętych stopach już z samego rana powinnaś poinformować swojego lekarza. Jeżeli chodzi o ciśnienie 130/90 to jest ono jeszcze w granicach normy, ale o tym też powiedz swojemu lekarzowi gdyż obecność obrzęków i podwyższonego ciśnienia jest niebezpieczne dla mamy i dziecka. A tymczasem powinnaś być spokojna same obrzęki nie stanowią zagrożenia Zawsze można złagodzić ból towarzyszący obrzękom poprzez zimne okłady czy nawet moczenie stóp w letniej wodzie a w czasie snu zastosować uniesienie nóg poprzez włożenie poduszki pod stopy. Nie rezygnuj ze spacerów nawet jeśli stopy mówią „nie”
    Anna Winiarczyk
    Położna

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

      Mi pomagały chłodne okłady i oczywiście poduszka pod nogi co jakiś czas przy leżeniu czy siedzeniu. Ale jeszcze te upały nie sprzyjają.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

        Na ociężałe nóżki w ciąży używałam też kremu z lini Perfecta Mama, firma Dax Cosmetics, linka wklejam poniżej
        http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26370
        Wydaje mi się, że przynosił ulgę ale przyznam szczerze, że popełniałam błąd bo nie smarowałam nim nóg regularnie tylko dopiero jak mi dokuczał dyskomfort.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

          Na obrzęki rewelacyjnie działają lekkie ćwiczenia, leżąc na plecach rozwieramy palce u stóp i znów przywieramy, i tak kilka razy, ściskamy i puszczamy, zginamy , kręcimy w stawie przy kostce, i tak samo postępujemy przy uniesionej nodze do góry.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

            Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
            Na obrzęki rewelacyjnie działają lekkie ćwiczenia, leżąc na plecach rozwieramy palce u stóp i znów przywieramy, i tak kilka razy, ściskamy i puszczamy, zginamy , kręcimy w stawie przy kostce, i tak samo postępujemy przy uniesionej nodze do góry.
            U mnie to nie pomaga. Nie cierpię jakoś na obrzęki nóg, ale każda taka lekka praca mięśniami stóp kończy się strasznym bólem łydki, gdyż niezależnie co bym zrobiła, czy chciała się rozciągnąć, czy poćwiczyć stopy, kończy się to ogromnym skurczem i rozrywającym bólem...

            Ale może po prostu ja jestem taka dziwna

            Znalazłam kilka ciekawych rad na tę przypadłość - http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10008766.html
            http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...zic_34929.html

            * Częste odpoczywanie
            * Leżenie na lewym boku, by umożliwić lepszy odpływ krwi
            * Częsta zmiana pozycji
            * Należy siedzieć z nogami wspartymi na stołeczku
            * Leżenie z uniesionymi nogami
            * Pij dużo wody
            * Ogranicz sól
            * Odpowiednie obuwie noś
            * Staraj się stosować zimne okłady

            Skomentuj


              #7
              Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

              Ogólnie puchnięcie w ciąży u niektórych kobiet to norma...
              W więzieniu strachu kluczem do wolności jest słowo...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

                Czasem obrzęki nóg to norma, a czasem mogą świadczyć o zatruciu ciążowym. Najlepiej kontrolować ciśnienie jeśli jest podwyższone to należy udać się do lekarza. Trzeba również dużo odpoczywać i pić napary moczopędne np z pokrzywy

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

                  mnie na szczęście obrzęki stóp czy nóg omineły

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

                    mnie rowniez omienły obrzęki ale chyba należy przy odpoczywaniu polozyc nogi wyzej niz piers by krew splywala bo mogą się nawet zrobic zylaki wiec odciążyc nogi .

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

                      Ja też nie mialam żadnych obrzęków na szczęście, mimo aktywności fizycznej praktycznie do samego porodu. Bardzo lubiłam pływać Ponoć trzeba trzyma nogi w górze trzymać żęby pomogło

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

                        Przy synku też nie miałam, ale przy córce miałam ogólnie problemy, chodzić nie mogłam choc byłam bardzo aktywna bo kupowalismy mieszkanie w tym czasie i wiele załatwiania było. Ale miałam problem z przepływem krwi itd

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

                          na szczęście mi nogo nie puchły ale jeszcze wszystko przede mną , babcia pamiętam ze owijała ręcznikiem z octem (ale nie wiem czy w ciąży można)

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

                            uważaj na zawartość soli w jedzeniu, za dużo soli powoduje obrzęki i zatrzymywanie wody w organizmie. kładź nogi do góry tak często jak się da, mi to pomagało.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

                              ja byłam opuchnięta od drugiego trymestru do końca ciąży i to tak że nie mogłam pod koniec się ruszać. Na ból pleców pomagało ćwiczenie coś ala koci grzbiet. na obrzęki właściwie nic.
                              szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X