Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak uratować przypalony garnek?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak uratować przypalony garnek?

    Wczoraj gotowałam "bołębie" i kapusta na spodzie gartnka mocno przypaliła się nie wiem czym wyszorować garnek
    macie jakieś sprawdzone sposoby na to?
  •    
       

    #2
    Odp: Jak uratować przypalony garnek?

    Woda z duza iloscia soli - i to gotujemy w tym garnku z godzinke. Albo zalac Cif'em i pozniej szorowac .

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak uratować przypalony garnek?

      Ja zawsze w domu mam Tytan w spreju(taki do przypalonych powierzchni), tyk spryskuję i zostawiam najlepiej na noc. Na drugi dzień wszystko ładnie samo odchodzi.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak uratować przypalony garnek?

        Kiedys juz cos na ten temat pisalam,sproboj zagotowac dobra garsc proszku do prania w wodzie,gotuj na malym ogniu,drewniana albo plastykowa lyzka czy jakas szpatulka mieszaj i przypalone resztki beda sie odklejac od garnka jak guma do zucia.Jak juz wszystko sie odklei,umyj garnek jak zawsze,powinien blyszczec jak nowy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak uratować przypalony garnek?

          zalej gorącą wodą z płynem do naczyń na 1-2 godzinki,potem spsikaj cifem i po problemie
          Doriaś ur.17.03.2008




          Tristaś ur. 11.03.2010

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak uratować przypalony garnek?

            zalej garnek wodą z dużą ilością soli i zostaw na noc rano zagotuj (niech sie gotuje tak ok 7 min) i wszystko pieknie odejdzie wypróbowałam to tydzien temu po gotowaniu bigosu Myślałam ze garnek nadaje sie tylko do wyrzucenia był taki przypalony i znalazłam ten przepis gdzieś w internecie i na prawde działa


            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak uratować przypalony garnek?

              zalecam wypróbować Specjalistyczny preparat czyszczący Trix – ja zamawiałam go w internetowej hurtowni chemicznej to-ma dostępny w dziale specjalistyczne środki do czyszczenia

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak uratować przypalony garnek?

                Wiecie co ja robie z przypalonym garnkiem?
                Nalewam do niego wody z płynem do mycia naczyn i stawiam na gaz aby sie zagotowało pozniej myje normalnie gabeczka

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak uratować przypalony garnek?

                  szorowanie suchą skórką chleba pomaga

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak uratować przypalony garnek?

                    Istnieje sporo sposobów na uratowanie przypalonego garnka, to m.in. zasypane garnka solą z odrobiną wody i zostawienie tej mieszanki na całą noc - sposób ten sprawdza się wtedy, kiedy przypaliło się samo dno. Kolejną metodą jest zalanie przypalonego garnka mieszanką wody, octu oraz soli - przegotowanie tych składników, a następnie pozostawienie tak przygotowanej mieszanki na całą noc. Istnieją jeszcze inne sposoby, o których można przeczytać tutaj - https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/k...rnek-1079.html.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak uratować przypalony garnek?

                      Betesca – pasta czyszcząca

                      Sprawdza się doskonale przy niewielkim przypaleniu. Nie rysuje powierzchni szorowanego garnka. Dodatkowo jest środkiem stosunkowo tanim i nadaję się do czyszczenia również innych rzeczy w domu.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak uratować przypalony garnek?

                        Sól

                        To jeden z najpopularniejszych sposobów – choć u mnie nie zawsze się sprawdza. Usuwam spaleniznę przez gotowanie przez kilkanaście minut roztworu wody z solą. Niestety nie radzi sobie z większymi kuchennymi wpadkami.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak uratować przypalony garnek?

                          Ryż
                          Co ciekawe całkiem dobrze z przypaleniami radzi sobie ryż. W przypalonym garnku gotujmy ryż w torebce przez kilkanaście minut na wolnym ogniu. W przypadku większych powierzchni czynność często trzeba powtórzyć.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak uratować przypalony garnek?

                            Ocet
                            Dość często polecany jest przez gospodynie domowe również do likwidowania przypaleń. Tutaj niestety się nie zgodzę. Spalenizna usuwa się dość ciężko, a mieszkanie dość długo nieprzyjemnie pachnie. Dodatkowo w przypadku garnków emaliowanych możemy uszkodzić i zmatowić jej powierzchnię. Przez co ciężko ją później doczyścić.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak uratować przypalony garnek?

                              Soda oczyszczona / Proszek do prania
                              Postępowanie praktycznie to samo, co w przypadku soli. Działanie jednak jest dużo lepsze i stosunkowo szybsze. Jednak zupełnie nie ma zastosowania w przypadku garnków aluminiowych – może uszkodzić tworzywo.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X