Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    [QUOTE=Yoenne;36820]Wiecie co, ja własnie zaczęłam 28 tydź. nie mam na razie jakiś skurczów ani nie biorę żadnych leków oprócz tych na nadciśnienie? W których jesteście tyg. bo boję się, że te skurcze i u mnie się pojawią. Ja mieszkam w Irlandii i tutaj przyznam trochę inaczej podchodzą do badań i ciąży więc się tak na zapas denerwuję. QUOTE]

    te skurcze nazywają sie skurcze Braxtona-Hicksa, mogą zacząć sie pojawiać od 20 tygodnia, to są skurcze przygotowujące macice do porodu z tego co czytałam, tylko nie może być ich za wiele , u mnie zaczęły sie właśnie po 20 tygodniu , ale sporadycznie i pojedyńcze, ale teraz mam ich coraz więcej i codziennie więc lekarz zalecił mi te leki, skoro do tej pory ich nie masz to chyba nie masz sie czego obawiać. Ja jestem w 31 tyg.
    Last edited by kala; 29-01-2009, 19:50.
    Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



    Skomentuj

    •    
         

      Napisane przez Yoenne Pokaż wiadomość
      Wiecie co, ja własnie zaczęłam 28 tydź. nie mam na razie jakiś skurczów ani nie biorę żadnych leków oprócz tych na nadciśnienie? W których jesteście tyg. bo boję się, że te skurcze i u mnie się pojawią. Ja mieszkam w Irlandii i tutaj przyznam trochę inaczej podchodzą do badań i ciąży więc się tak na zapas denerwuję. A i chciałam dodać że mam + 13 kg. Chyba teraz czas zacząć się pilnować, żeby nie tyć za dużo. Czytałam że w III trymestrze waga się stabilizuje ale znowu większość kobiet właśnie wtedy tyje najwięcej więc już nie wiem jak to jest naprawdę
      Ja zaczęłam 29 tydzień i też nie mam żadnych skurczów, ani nie biorę żadnych leków (oprócz witamin). Też przytyłam 13 kg , a apetyt strasznie mi dopisuje-szczególnie na słodycze i wszystkie niezdrowe potrawy!!!Pozdrawiam!!!
      TOMEK-UR.16 KWIETNIA

      Skomentuj


        Napisane przez ania_2288 Pokaż wiadomość
        Słuchajcie a słyszłyście o tym że podobno NOSPA zaburza rozwój mięśni u dzieci bo ona w ogóle działa silnie rozkurczowo?? na jakimś forum trafiłam na coś takiego że jak matki przyjmują w ciąży właśnie nospę forte (czyli tą silniejszą) to po porodzie dziecko może mieć kłopoty takie jak niedowład i trzeba z nim potem na rehabilitacje chodzić... ktoś o tym słyszał????
        W poprzedniej ciąży brałam NOSPĘ od 4 miesiąca ciąży aż do porodu, a synek urodził się zdrowy jak ryba i dobrze się rozwijał.
        TOMEK-UR.16 KWIETNIA

        Skomentuj


          Ja też zaczynam jutro 29 tydzien przytyłam 13,5 i mam coraz częściej skurcze Braxtona-Hicksa. I zamiast w tym czasie troche odpocząć Ja zaczynam np odkurzać ,prasować. Sama nie wiem dlaczego nie potrafie być takim leniuszkiem jak jeszcze przed ciążą...
          Mateuszek ur 28.04 godź 5:30
          Waga 4180 i 58cm


          Skomentuj


            Napisane przez nitka236 Pokaż wiadomość
            Ja też zaczynam jutro 29 tydzien przytyłam 13,5 i mam coraz częściej skurcze Braxtona-Hicksa. I zamiast w tym czasie troche odpocząć Ja zaczynam np odkurzać ,prasować. Sama nie wiem dlaczego nie potrafie być takim leniuszkiem jak jeszcze przed ciążą...
            Ja też sprzątam, prasuję, dużo chodzę itp. Wczoraj byłam u lekarza i powiedział, że za dużo chodzę, bo jak bada mi macicę to ona się kurczy, a tak jest u dziewczyn, które "biegają" w ciąży, ale żadnego zagrożenia nie widać, żadnego rozwarcia ani nic, więc widocznie taka moja natura...i Twoja też, Nitka.
            TOMEK-UR.16 KWIETNIA

            Skomentuj


              Dziewczyny macie odpoczywać !!!!
              Bo jak nie to zdobęde nie wiem jak ale zdobęde numery telefonu do waszych mężczyzn i wtedy będzie z wami źle
              Mój synek 24/8 kwiecień

              Skomentuj


                Witam majowe Mamusie!

                Ja również rodzę w maju, termin mam na 15. Dobrze mieć świadomość, że jest ktoś jeszcze w podobnej sytuacji i z podobnymi radościami czy problemami.
                Byłam na badaniu 3d czynności serca dziecka i bardzo polecam. Po pierwsze, jest konsultacja innego lekarza, po drugie widok na ekranie jest rewelacyjny (plus nagranie oczywiście). Trafiłam na super lekarza, który zrobił mi mini wykład o tym, co widać na ekranie. Działa uspokajająco.

                Skomentuj

                •    
                     

                  No dzięki dziewczyny za te odpowiedzi. O tych skurczach Braxtona-Hicksa to ja wiem, tylko czytałam że to normalna sprawa i nie wiedziałam, że leki na to przepisują. Ja jeszcze ich nie mam. Ale faktycznie jak komuś się zaczynają po 20 tyg. to może trochę za wcześnie i trzeba je powstrzymać. Co do tycia to się bardzo cieszę, bo widzę że sporo z nas ma podobną wagę. Myślę, że to świadczy o tym, że to w miarę normalne tak tyć. Mój lekarz mówi, że to idealnie bo wypada ok. 2 kg na miesiąc. Mam tylko nadzieję, że do końca będzie tak ładnie szło
                  Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                  Skomentuj


                    U nas koniec 31 tygodniateż brałam nospe w pierwszej ciąży i synuś zdrowy jak ryba nie było problemów.Wydaje mi sie,że lekarz wie co robi i jeśli zaleca leki rozkurczowe to zapewne tak musi być.




                    Skomentuj


                      Napisane przez graza2008 Pokaż wiadomość
                      Dziewczyny macie odpoczywać !!!!
                      Bo jak nie to zdobęde nie wiem jak ale zdobęde numery telefonu do waszych mężczyzn i wtedy będzie z wami źle
                      No ja mam akurat zakaz jakiejkolwiek cięższej pracy typu odkurzanie, mycie podłóg itd. Choć czasem sobie powolutku sprzątam, nie cierpię tak leżeć jak w domu nie posprzątane a mąz w pracy i nie zawsze ma czas, jak wraca zmęczony to aż żal mi go i nawet nie śmiem go prosić, żeby odkurzył czy coś
                      Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Yoenne ja teżż mam te skurcze i pytałam moją lekarz i powiedziała że to normalne ale jeśli są cześciej niż co godzine to mam brać nospe
                        Mój synek 24/8 kwiecień

                        Skomentuj


                          graza nawet gdybyś zadzwoniła do mojego męża to powiedziałby cholernik, że nie ma na mnie wpływu. A tak naprawde jeśli Ja nie posprzątam to on wcale. Mało tego robie mu nawet jedzonko . Ja się przyzwyczaiłam a on udaje, że nie widzi gdy jestem zmęczona. Wczoraj poprosiłam go wieczorkiem aby przyniósł mi lody z lodówki bo miałam ochote a on na to,, Kochanie przynieś sobie sama bo mi się nie chce" ,,Nie gniewaj się na mnie" dodał i tyle z tego. Myślałam, że jak będę w ciąży to będzie przy mnie bardziej chodził. No cóz najwidoczniej taka jego leniwa natura.
                          Mateuszek ur 28.04 godź 5:30
                          Waga 4180 i 58cm


                          Skomentuj


                            Wiesz ja taka mądra jestem bo mojego miśka nie ma mieszkanko sprzątam tylko po sobie i piesku czyli nic a do mamy chodze na obiadki więc mam luzik
                            Ale jak jrst misiak w domciu to już wtedy gotuje i zmywam naczynia a on sprząta reszte a jak skończy to jeszcze mi stopy pomasuje bo mówie że mnie bolą od stania przy garach
                            Mój synek 24/8 kwiecień

                            Skomentuj


                              wiesz nitka z facetami tak już czasem bywa:/
                              1.03.2009 9:55 FILIPEK

                              Skomentuj


                                Napisane przez nitka236 Pokaż wiadomość
                                Ja też zaczynam jutro 29 tydzien przytyłam 13,5 i mam coraz częściej skurcze Braxtona-Hicksa. I zamiast w tym czasie troche odpocząć Ja zaczynam np odkurzać ,prasować. Sama nie wiem dlaczego nie potrafie być takim leniuszkiem jak jeszcze przed ciążą...
                                a tak poza tym to jak ja mam te skurcze te najlepiej mi pomaga położenie się z nogami troszkę wyżej niż głowa
                                1.03.2009 9:55 FILIPEK

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X