Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witaminy dla ciężarnych

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Witaminy dla ciężarnych

    Napisane przez balino_szka Pokaż wiadomość
    U mnie to był czysty przypadek, wiec nie za bardzo miałam jak się do tego przygotowac. Jak się tylko zorientowałam, to zaczelam brac kwas foliowy, ale to już był prawie 3 mc. Gin mnie jednak uspokoił, a potem na dalszy etap ciazy dostałam już prenatal duo i dotarlismy do szczesliwego rozwiązania. Druga ciaze mam jednak zamiar zaplanowac i wtedy bede przyjmowac witaminy na gruuubo przed.
    no własnie, planowanie planowaniem, a zycie zyciem na szczescie te niedobory chyba nie sa u nas az tak duze, skoro dzieci rodza się zdrowe.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Witaminy dla ciężarnych

      Ja się zagapiłam i dopiero w 4-5 tc. zaczelam przyjmowac prenatal uno - dodatek imbiru to w tym przypadku zbawienie, bo co chwile mnie mdliło i latałam do łazienki.

      Skomentuj


        Odp: Witaminy dla ciężarnych

        z takich najpotrzebniejszych rzeczy to kwas foliowy, jod i kwas DHA, który znajdziesz tez w rybach

        Skomentuj


          Odp: Witaminy dla ciężarnych

          lekarze tez ostatnio mówia, żeby dodatkowo do diety cieżarnej włączyć choline, która podobnie jak kwas foliowy pozwala uniknąć wad cewy nerwowej

          Skomentuj


            Odp: Witaminy dla ciężarnych

            Napisane przez motylia38 Pokaż wiadomość
            no własnie, planowanie planowaniem, a zycie zyciem na szczescie te niedobory chyba nie sa u nas az tak duze, skoro dzieci rodza się zdrowe.
            Niezupelnie.. Z tego co czytalam, to mamy niedobory prawie przy kazdej witaminie - B, D, E… wszystkie wazne szczególnie w ciąży. Tak samo jest z choliną, która jest podobnie istotna co kwas foliowy. Mysle, że za mało się o tym mówi i kobiety nie wiedzą :/

            Skomentuj


              Odp: Witaminy dla ciężarnych

              Większość dzieci rodzi się zdrowa, ale dla pewności i bezpieczeństwa warto zacząć od folka mama 1 w pierwszym trymestrze

              Skomentuj


                Odp: Witaminy dla ciężarnych

                Szanowne Panie,
                mam ogromną prośbę, jestem studentką położnictwa i piszę pracę badawczą na temat przygotowania do macierzyństwa, przebiegu porodu i stanu dziecka.
                Czy mogła bym poprosić chętne Panie o wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej pod linkiem poniżej:

                https://docs.google.com/forms/d/1odl...Eq2FU/viewform

                serdecznie dziękuje za wypełnione ankiety
                Pozdrawiam

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Witaminy dla ciężarnych

                  Fakt, ze niektóre mamy olewają sprawę i nie biorą wcześniej kwasu foliowego, albo najzwyczajniej w życiu jest to wpadka i siłą rzeczy kwas foliowy nie był brany, ale jak planujemy ciażę to zwróćmy na to uwagę, bo to przecież nasze dziecko. kwas foliowy dużo nie kosztuje a bardzo pomaga takiemu maluszkowi.

                  Skomentuj


                    Odp: Witaminy dla ciężarnych

                    nie rozumiem jak kobiety mogą nie mieć świadomości tego jak ważny jest kwas foliowy. Zawsze mówi się o nim w kontekście ciąży, nie wspominając już o całej reszcie niezbędnych witamin i składników mineralnych

                    Skomentuj


                      Odp: Witaminy dla ciężarnych

                      Kwas foliowy jest bardzo ważny. Zaczęłam go przyjmować na 6 miesięcy przed planowanym zapłodnieniem. Organizm musi mieć czas by zgromadzić odpowiednie ilości witamin


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Witaminy dla ciężarnych

                        Ja na początku ciąży starałam się nie brać nic. Dopiero po kilku tygodniach, jak zaczęłam się nieco gorzej czuć zaczęłam brać Femibion http://www.apteka-melissa.pl/grupa/femibion.html i dzięki temu wróciłam do dawnej formy (z wyjątkiem niewielkiego ciążowego brzuszka). Poprawiły mi się wyniki badań, a to było dla mnie najważniejsze, przestałam być ospała i wahania nastrojów nie występowały już tak często. Gdyby nie to ciąża byłaby utrapieniem nie tylko dla mnie, ale też dla pozostałych domowników. A tak przetrwaliśmy ten czas w bardzo dobrej kondycji i teraz mamy wspaniałą córę

                        Skomentuj


                          Odp: Witaminy dla ciężarnych

                          Ja właściwie dopiero ostatnio dowiedziałam się jak ważna jest chociażby cholina albo kwasy dha dostępne w rybach. Teraz mam to wszystko w prenatalu, ale wcześniej nikt nie o tym w sumie nie poinformował. Informacji musiałam szukać sobie sama. Tu chociażby filmik z dzień dobry tvn: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,...st,199547.html

                          Skomentuj


                            Odp: Witaminy dla ciężarnych

                            no bo to tak troche jest ze lekarze wspominaja glownie o kwasie foliowym, a cala reszta zalezy juz od przebiegu ciazy i indywidualonych potrzeb kobiety. Tylko ze to akurat sa skladniki ktore sprzyjaja tez po prostu rozwojowi dziecka

                            Skomentuj


                              Odp: Witaminy dla ciężarnych

                              Tylko i wyłącznie kwas foliowy. Później wyniki miałam rewelacyjne, więc nie brałam żadnych suplementów. W ogóle jestem im przeciwna.

                              Skomentuj


                                Odp: Witaminy dla ciężarnych

                                Na początku brałam kwas foliowy tak do 13 tygodnia, a później witaminy dla ciężarnych omegamed

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X