Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Urlop wychowawczy na blizniaki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Urlop wychowawczy na blizniaki

    Dziewczyny czy majac blizniaki pobieracie urlop wychowawczy na 2 czy na 1 dziecko?? Dostajecie 400 czy 800zl??
    Ja oczywiscie 400 ale wyslala mskarge do SKO
    Boprzeciez to 2 dzieci i dostaja 400 zl tak jak reszta dziewczyn ktore maja tylko 1 dziecko czuje ze jedno z moich dzieci jest pokrzywdzone bo nei dostaje pieniedzy na zycie.
  •    
       

    #2
    Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

    no wiesz ja nie pobierałam nigdy czegoś takiego , bo jestem mama pracująca, ale z tego co wiem to ilość dzieci nie ma znaczenia, macierzyńskiego przecież też podwójnie nikt nie płacił, chociaż mam koleżankę która urodziła bardzo szybko drugie dziecko,i jej też nikt nie płacił podwójnie.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

      dzieci rok po roku maja placone normalnie po 400zl na kazde dziecko to dlaczego niby na bliznieta mialoby byc tylko 400 a nie 800?? moim zdanie mto bardzo niesprawiedliwe ja aktualnei wyslalam skarge do WSA i zobaczymy co bedzie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

        no byc może ja wiem tylko tyle co mi mówiła ta znajoma ale za jej wiarygodność nie ręczę. Skoro faktycznie tak jest to bez sensu..... i ja bym też dociekała....


        Skomentuj


          #5
          Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

          no w sumie mam o co walczyc bo az o 12tys, teraz konczy m isie juz wychowawczy ale zawsze sprobowac mozna w koncu jest o co walczyc

          Skomentuj


            #6
            Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

            a możesz mi przybliżyć temat? bo ja wlasnie chcę przejśc na wychowawczy i tez uważam ze niesprawiedliwe jest płacenie za jedno skoro muszę utrzymac dwójkę, nie mam jak iść do pracy . Napisz mi co zrobiłaś, jak - przyznam, że jesli byłaby opcja żeby dostać te 800zł to ja też byłabym ZA.







            Skomentuj


              #7
              Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

              fasolko, otrzymalam decyzje ze dostalam 400 zl potem odwolalam sie od tej decyzji do SKO pomogl mi radca prawny darmowy, niestety sko mi nei rpzyznalo podwojnego wychiwawczgo, niektorym moim kolezankom przynali zalezy jakie miasto widocznie.... no a potem odwolywalam sie od decyzji SKO do WSA i czekam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                fasolko, otrzymalam decyzje ze dostalam 400 zl potem odwolalam sie od tej decyzji do SKO pomogl mi radca prawny darmowy, niestety sko mi nei rpzyznalo podwojnego wychiwawczgo, niektorym moim kolezankom przynali zalezy jakie miasto widocznie.... no a potem odwolywalam sie od decyzji SKO do WSA i czekam
                zaciekawiona Twoim postem zaczęłam szukac na necie, faktycznie różnie z tym jest, prawo jest niejednoznaczne, a jego interpreatcja i decyzja zależy zwyczajnie od rozpatrującego. Dla mnie tez jako pracownika socjalnego (tyle, że nie pracującego w zawodzie) logicznym jest, że zasiłki rodzinne dostajesz na dójkę dzieci, a na wychowawczym masz dodatek do zasiłku - zatem skoro sa dwa zasiłki i spełnia się wymogi do tychże dodatków to powinny one przysługiwać do każdego z nich. Ustawa jest niedoprecyzowana. Ja własnie składam wzniosek o wychowawczy do pracodawcy i potem do MOPSU bo kryteria mamy zachowane. Będę zatem walczyć, bo jednak jest o co, nie można porównywać wydatków na jedno dziecko do wydatków na dwójkę! skoro celem dodatku jest wspomaganie rodziców w zaspakajaniu potrzeb dziecka z racji utrudnionej możlwości wykonywania pracy i zarabiania to oczywiste jest, że ten dodatek 400zł jest na dziecko - ale ja/MY mam dwoje DZIECI - nie można bliźniąt traktować jako JEDNE dziecko bo urodziło się w tym samym dniu i w jednym porodzie. Zatem składając wniosek o rodzinne dostajesz to swiadczenie na dwójkę dzieci - to jest zasadne, ale dodatek już tylko jeden? czemu? zatem dyskryminuje sie to drugie dziecko i jego potrzeby A czy Ty w piśmie do SKO dawałaś do wglądu sygnaturę sprawy w sądzie w Poznaniu, który jednoznacznie przyznał rodzicom racje ? - bardziej uzasadnienie wyroku? ja własnie z meżem dziś dyskutowałam o tym i w razie odmownej decyzji z MOPSu będziemy chyba skłonni zasięgnąć pomocy prawnika faktycznie - ma się mąż zorientować ile za takie sprawy trzeba wybulić nie będziemy pisać do SKO sami, chcemy, żeby to odwołanie było w pełni poprawnie sformuowane o wszystkie kruczki prawne - w tej sytuacji jest ich trochę Boję się tylko ew sprawy w sądzie i tego, ze będzie sie to ciągnąć a kasa zostanie zawieszona na ten czas, niby to nie dużo, ale kiedy ja tracę swój dochód to nawet te 400zł jest cenne







                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                  no ja miala mladnie napisane odowlanie skladalam do SKO w olsztynie, potem skarge do WSA pisal mi juz prawnik, wciaz czekam na odpowiedz.... Naprawde jest o co walczyc warto probowac miec 400 a 800 to jedna kroznica

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                    Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                    no ja miala mladnie napisane odowlanie skladalam do SKO w olsztynie, potem skarge do WSA pisal mi juz prawnik, wciaz czekam na odpowiedz.... Naprawde jest o co walczyc warto probowac miec 400 a 800 to jedna kroznica
                    to daj znać jaki efekt jestem baardzo ciekawa bo np czytałam że w Warszawie WSA odmówił przyznania drugiego wychowawczego, a w poznaniu dał. Zgłupieć można - wychodzi na to, ze ta kwestia jest wyłącznie rozpatrywana pod kątem "widzi mi się" sędzego.







                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                      nie wie mdlaczego tak robia.... ale mam nadzieje ze uda Ci sie odrazu zakonczyc to na odwolaniu do SKO a mi na pozytywne rozpatrzenie sprawy przez WSA oby :* trzymam za nas kciuki

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                        dziewczyny ja też trzymam za was kciuki choć mnie to nie dotyczy, ale sprawiedliwość musi być


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                          dzieki bagnes :*

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                            Evelinek i jak wiesz już coś? ja właśnie złożyłam do MOPSu wniosek o dodatek z tytułu przebywania na url.wych i jak się zapytał mąż o kwestię finansową to pani uprzejma stwierdziła, że pierwsze słyszy, oni przyznają jeden a możemy się odwoływać. Pewnie zatem czeka mnie przeprawa bojowa z urzędami (co niezmiernie "kocham" ) Czy Ty pismo do SKO pisałaś sama czy wynajęłaś do tego jakiegoś prawnika czy radcę? bo tu się zastanawiałam co zrobić i przede wszystkim co napisać ? doradzisz coś?







                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                              pismo do sko dostalam od kolezanki ktorej ktos to napisal i zmienilam tylko swoje dane:-))
                              SKO mi odmowilo i czekam na decycje wciaz z WSA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X