Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Sikornik ja już nie raz spotkałam się z tym, że lekarze przepisują hydrolizat
    bez wyraźnego wskazania, argumentując "by nie miało alergii" . Nawet
    tutaj jedna forumka tak podawała (może jeszcze podaje) Bebilon Pepti
    mimo, że dziecko alergikiem nie jest. Wiecie dla mnie takie decyzję są niezrozumiałe... to tak jakby podawać zdrowemu dziecku antybiotyk na wszelki wypadek.
    Mój Julek też jest uczulony na białko mleka krowiego (teraz już w mniejszym
    stopniu niż za niemowlęcia) i zanim nam pediatra przepisała hydrolizat
    kazała wypróbować HA (hipoalergiczne) i rezultaty były, stąd uniknęliśmy
    mleka leczniczego, ale....spotkałam się, że nawet dzieciom kolkowym przepisywano hydrolizat i ponoć pomagał.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Sikornik a mialas butelke Dr Brown ? U nas wraz z mlekiem NAN HA dala swietny rezultat.Takie mleko zalecono z racji tego iz ja jestem mega alergikiem i bylo podejrzenie alergii u malego.Po niecalych 6 miechach przeszlismy na zwyklego NAN'a.
      Dzieciaczki czesto po Vigantolu maja kolki .

      A moze gripe water albo sab simplex ?
      Last edited by antalis; 30-05-2009, 11:44.

      Skomentuj


        #63
        Goplana
        słyszałam dużo dobrego o tych butlach
        przeczekam dzisiejszy dzień z nadzieją, że wczoraj to był tylko incydent
        (proszę, proszę, proszę...)

        w poniedziałek i tak uderzamy do naszego pediatry na ważenie i mierzenie, bioderka itp. więc zobaczę, co facet powie, bo ta babka od tej recepty mnie wkur... tylko

        a cóż to jest Vigantol ???

        moja mama właśnie poleciała do apteki po te specyfiki, które wymieniłaś, nie wiem czy dostanie sab simplex tylko

        Skomentuj


          #64
          Sab Simplex jest trudny do dostania w Polsce - wiele dziewczyn sprzedaje swoje zapasy na roznych forach. Podobno rewelacja zwlaszcza niemieckie "wydanie" .
          http://www.dwukropek.pl/0,71293,3346...21243674869609

          Skomentuj


            #65
            naprawdę baaardzo Ci dziękuję moja Droga

            Skomentuj


              #66
              Tak Jak Antalis pisze, tego Sab Simplex to raczej w polskiej aptece
              nie dostaniesz.

              Sikornik Vigantol to właśnie wit D3 i ponoć też dzieci z jej powodu mają
              kolki, ale.... moim zdaniem kolki są wynikiem niedojrzałych jelit i obojętnie co by się nie podawało, wydziwiało one nadal będą. Mniejsze , większe ale
              będą. Dziecko musi z tego wyrosnąć. Takie moje osobiste przemyślenia...
              Ale oczywiście trzeba próbować choć na chwilkę ulżyć dziecku, bo ono wtedy bardzo się męczy i cierpi
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj


                #67
                będę próbowała, jeśli nic nie pomoże to chociaż niech Mały wie, że chcemy mu bardzo pomóc...
                dziś za każdym razem jak się skrzywi lub sapnie, zrywam sie na równe nogi
                na razie śpi sobie w wózeczku na tarasie, a ja jednym okiem ucze się do sesji - dostane zeza, zobaczycie

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Sikornik werandujesz już ??? jakie już... jak Jonek już przeszło miesiąc ma a byliście już na spacerku ??
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #69
                    wychodzimy na spacerek regularnie od 3 tyg. - troszke sie to poprzesuwało przez pogodę kurka, bo raz tak raz tak na dworze

                    rano ok. 10 wystawiam Małego na taras i sobie śpi do 12 - taki mamy rytuał, a mama się uczy
                    spacerek zawsze po obiadku - czy wali gradem czy wieje halny Jonatan zawsze zaśnie w wózku i to mnie czasami ratuje jak sie nie wyrabiam czasowo

                    a jak przyjeżdża Radek to włóczą sie godzinami po osiedlu i nad rzeką i mam chłopów z głowy na jakiś czas

                    chciałabym żeby już było cieplej ciut, nie 30 w cieniu ale 23-25 byłoby git...

                    Skomentuj


                      #70
                      ...to jednak kolka

                      dziś znowu to samo, o podobnej godzinie tylko bardziej intensywny atak...
                      jestem załamana, a Jonatan wykończony

                      w przerwach pomagała tylko suszarka i karuzela...

                      nie mogę patrzeć na to jak się męczy
                      i w życiu nie czułam się tak bezsilna

                      a jak wykonać masaż brzuszka żeby nie zrobić krzywdy i nie pogorszyć

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        http://www.babyboom.pl/niemowleta/zd..._brzuszka.html
                        http://babyonline.pl/niemowle_pieleg...ykul,2298.html

                        Ciesz sie ze to takie krotkie ataki - maluchy potrafia po 5-7 godz sie drzec ( bo placzem tego nazwac nie mozna ) ale co sie dziwic skoro tak boli.
                        Kup ten Sab Simplex, moze te butelki Browns'a , kladz duzo na brzuszku ... oby pomoglo. Moja znajoma jak jej mala miala kolki to wkladala ja w fotelik i jezdzila z nia autem po osiedlu i dzialalo
                        Last edited by antalis; 30-05-2009, 22:04.

                        Skomentuj


                          #72
                          na razie za mną 3 godzina horroru - jestem nieprzytomna, Młody chyba też...

                          jutro tzn. już dziś idziemy do lekarza - jak zobaczy nas po nieprzespanej nocce to chyba padnie - ja wyglądam jak zombi a Jonatanowi nie widać już oczków od płaczu, tak spuchły

                          Skomentuj


                            #73
                            ojej Sikornik tak mi przykro Biedny Jonek ..... mam nadzieję, że znajdziecie złoty środek, który Wam przyniesie ulgę
                            Taj znać jak tam po wizycie u lekarza
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              #74
                              dziewczęta stosujące SAB SIMPLEX
                              POMOCY!!!

                              Czym różna sie te krople w opakowaniu zwykłym od tych w opakowaniu ze słoniem

                              Skomentuj


                                #75
                                A roznia sie wogole ? To ten sam producent wiec moze tylko inna szata graficzna. Z tego co wiem dawek nie ma roznych .
                                A o co dokładnie chodzi ?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X