Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

    Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu przygotowuje spektakl dla dzieci, To świetna okazja, aby zabrać pociechę do teatru, ponieważ sztuka przeznaczona jest nawet dla jednorocznych maluchów. Chcesz zabrać swoje dziecko do teatru, weź udział w naszym konkursie!

    Zadanie konkursowe:
    Po pierwsze: napisz (w 5-10 zdaniach) dlaczego warto zabierać dziecko do teatru?
    Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone.
    Po drugie – jeśli tego dotychczas nie zrobiłaś/eś – polub naszą stronę Babyonline.pl na Facebooku .

    Nagrody:
    Na zwycięzców czekają 3 podwójne bilety do Teatru Muzycznego w Toruniu na spektakl dla dzieci „Rosnę”.

    Na odpowiedzi czekamy w tym wątku

    Czas trwania konkursu:
    Na zgłoszenia czekamy do 18 września. Wyniki opublikujemy do 22 września.

    Więcej na ten temat: „Rosnę” - pierwszy spektakl w życiu malucha
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

    Konkurs z fajną nagrodą, a nikt nie bierze udziału? Z Bydgoszczy do Torunia mamy blisko, więc spróbuję swoich sił Tylko jest jeden problem - mam dwie córki (14 miesięcy, 4 lata) i męża, więc gdyby nadal nie było chętnych - z chęcią przygarnęłabym 2 podwójne zaproszenia

    -----------

    Teatr to nie telewizor, komputer, tablet czy telefon komórkowy. Teatr to żywi ludzie, których nie zastąpi żadne urządzenie elektroniczne. Teatr uczy interakcji z drugim człowiekiem. A jeżeli udział w przedstawieniu łączy się z rodzinną wycieczką do ciekawego miejsca (właśnie uświadomiłam sobie, że moje córki nie były jeszcze w Toruniu) to już w ogóle frajda na 102

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

      Chętnie bym wzięła udział w tym konkursie, ale jestem z Gdyni, a to jednak nie jest rzut beretem;-) czekam zatem na konkurs, w którym wygraną były by bilety wstępu w trójmieście;-) jesteśmy miłośnikami takich atrakcji, więc na pewno spróbujemy sił w takim konkursie;-)

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

        Czy warto ?? Bez wątpienia warto zabierać dzieci do teatru!!
        Kilka powodów, dlaczego jestem na TAK:
        - obecnie organizuje się specjalne przedstawienia dla małych dzieci z uwzględnieniem wieku i możliwości małych dzieci np. dzieci małe siedzą pod scena a nie na krzesłach a scena jest na wyciągniecie ręki.
        -dzieci mają możliwość brać aktywny udział w przedstawieniu teatralnym.
        - kontakt z teatrem pozwoli dziecku na oswojenie się z mrokiem,dźwiękiem, muzyką i oklaskami.

        Sztuka oglądana na żywo smakuje lepiej

        P.s. Jesteśmy spoza Torunia, ale planujemy pod koniec września odwiedzić rodzinę w Torunia, więc gramy..
        -

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

          Teatr -jestem na tak!!!
          Teatr dla dzieci kojarzyć mi się będzie już zawsze z początkami mojej kariery pedagoga w świetlicy środowiskowej, gdy jedne z pierwszych zajęć jakie odbywałam( z dziećmi w wieku 5-9 lat) miały miejsce w ferie zimowe. Dzięki sponsorom nasze dzieciaki (niektóre po raz pierwszy w życiu) były w prawdziwym teatrze, na prawdziwym przedstawieniu. Niektóre bardzo się denerwowały przed spektaklem-( co najmniej tak jakby to one miały występować), inne były podekscytowane i nie mogły usiedzieć w miejscu..a potem te wielkie oczy (których nie zapomnę do końca życia), które z przejęciem oczekiwały na podniesienie się kurtyny ,śledziły każdy ruch na scenie, ta idealna cisza, sam fakt że mogły dotknąć lalek, porozmawiać z aktorami, niektóre maluszki tak bardzo wczuły się w całą akcję że na widok teatralnej wiedźmy płakały. Teatr to wspaniała forma sztuki, idealna dla dzieci. Młodzi ludzie oswajają swoje lęki, uczą się z mądrych treści, inspirują i chcą tworzyć swój własny teatr. Teatr rozwija wyobraźnię, kształtuje dobre nawyki, uczy dyscypliny. Jeszcze przez dwa tygodnie po spektaklu dzieciaki wspominały sobie to co im się bardzo podobało, rysowały kolorowe lalki i śpiewały piosenki z przedstawienia.
          Nie trzeba wcale wychodzić z domu aby być na przedstawieniu,bo można je zrobić samemu. Miś, lalka, kawałek materiału, jakiś fajny przekaz (albo problem z którym boryka się właśnie dziecko) i gotowe przedstawienie
          Teatr to wspaniała metoda wychowawcza -bardzo przydatna nam młodym pedagogom w pracy z dziećmi i młodzieżą,myślę tu o dramie,psychodramie..ale o tym można długo pisać,powiem tylko tyle że młodzi ludzie bardzo lubią tą formę terapii,działania,zabawy. A i my wychowawcy bardzo chwalimy sobie jej skuteczność.
          A co do teatru dla najmłodszych to moja 8 miesięczna córcia od jakiegoś czasu sama robi sobie "teatrzyk"cieni obserwując cień rzucany na ścianę przez własne rączki..
          Nie walczę o bilety bo na przedstawienie mam niestety bardzo daleko, ale redakcja jak zwykle fajny temat poruszyła i taka refleksja mi na myśl przyszła...
          Mam nadzieję że bilety się nie zmarnują!!!...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

            Witam,
            Jestem mamą dwóch chłopców (3,10 lat) mieszkamy w Toruniu, mamy tu dwa teatry, w tym jeden wyjątkowy, bo dla dzieci ,,Baj Pomorski”. Moi chłopcy uwielbiają bardzo chodzić do tego teatru ,i nie ważne na co, ważne jest dla nich samo wyjście do teatru. To magiczne chwile dla nich. Sama procedura dobierania odpowiedniego stroju , to darmowa lekcja etykiety. Synuś 3 letni wie, że do teatru nie zakłada się dresów jak do przedszkola, wie ,że musi być tak zwany przez niego ,,strój legancki”. A samo przedstawienie to dla dzieci moich to cenny kontakt z żywym słowem, dzięki któremu lepiej rozwija się ich mowa, wzbogaca się słownictwo, kształtuje się spostrzegawczość , koncentracja i inteligencja emocjonalna. Teatr pozytywnie gra na emocjach dzieci- dzieci przeżywają akcję , komentują zachowania, często też dołączają się spontanicznie do gry aktorów, wchodzą na scenę i nikt im tego nie zabroni, nikt ich nie poucza , nikt nie krzyczy, że tak nie można, bo tak można ,a nawet trzeba. W teatrze dzieci mogą być nie tylko widzem, mogą być też spontanicznym aktorem. Teatr więc wyzwala spontaniczne zachowania i wspomaga pokonywanie nieśmiałości dziecięcej .My kochamy teatr i często tam gościmy, nie tylko od święta!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

              Teatr to magiczne miejsce, w którym aktorzy na żywo występują przed publicznością. Mają z nią bezpośredni kontakt, dzieci nie tylko oglądają sztukę, ale mają wrażenie, że w niej uczestniczą, są częścią przedstawienia. Zatem zabierając dziecko do teatru rozwijamy go nie tylko społecznie i kulturowo, ale także pobudzamy w nim wyobraźnię, dajemy radość i magiczne, niepowtarzalne chwile, które na zawsze pozostają w pamięci.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

                Z żadnym innym bohaterem moje dziecko jednocześnie nie skacze, nie lata, nie śmieje się i nie wzrusza jak z tymi, których historie przeżywa w teatrze. Uwielbiam patrzeć na to co dzieje się na jego twarzy, gdy zatopiony w magicznym świecie teatru porwany przez niezwykłe przygody, odkrywa nowe, nieznane dotąd wrażenia i zmysły. Nie odda tego żadna bajka w telewizji, żadna książka, żadna nawet historia czule wyszeptana do ucha przed snem. Atmosfera, magia tego miejsca urzeka i zaczarowuje zarówno mnie, jak i moje dziecko. Siedząc razem z nim na widowni, czekając aż rozlegnie się dzwonek ogłaszający zbliżającą się przygodę czuję się jak pełen pasji i ciekawości świata przedszkolak. To przepyszna uczta zarówno dla zmysłów malca, jak i rodzica. Tak, z całego serca polecam wizyty z dzieckiem w teatrze.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

                  Teatr jest niesamowitym przeżyciem dla widza w każdym wieku - od malucha do pradziadka. Kontakt z żywym aktorem i rekwizytami tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę, która występuje tylko w teatrze. Dodatkowo, spektakl może dostarczyć nam tego, czego nie przeżyjemy w kinie - możemy stać się częścią przedstawienia, co jest niezwykłą atrakcją szczególnie dla najmłodszych widzów. Sama pamiętam, jak będąc w tetrze Buffo na "Piotrusiu Panu", podczas walki z krokodylem kilka pierwszych rzędów zostało obficie polane wodą Rewelacja! Takich doznań nie dam nawet kino 5d, teatr to inny, magiczny świat, do którego należy wprowadzać nasze dziecko od najmłodszych lat

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

                    Znamy już laureatów konkursu "Rosnę" pierwszy spektakl w życiu malucha.
                    Podwójne zaproszenia - bilety do Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu otrzymują:

                    1. izabela-123
                    2. PiotrWojniak
                    3. gosiark

                    Zaraz wyślemy Wam na PW informację, jak odebrać bilety
                    pozdrawiamy,
                    Redakcja MamoToJa.pl

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

                      Dziękuję serdecznie za bilety, gdzie szukać informacji o szczegółach odbioru wygranej? pozdrawiam

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

                        Gratulacje! Mam nadzieję, że zwycięzcy wykorzystają bilety. My i tak wybieramy się na wycieczkę do Torunia w sobotę. Szkoda, że nie będzie wizyty w teatrze

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs: „Rosnę” – pierwszy spektakl w życiu malucha

                          Izabela, wysłaliśmy do Was "prywatne wiadomości" - dostęp do nich jest pod logowaniem.

                          Napisane przez izabela-123 Pokaż wiadomość
                          Dziękuję serdecznie za bilety, gdzie szukać informacji o szczegółach odbioru wygranej? pozdrawiam
                          pozdrawiamy,
                          Redakcja MamoToJa.pl

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X