Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciemiączko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Napisane przez izabell1203 Pokaż wiadomość
    Mogę ale musze zadzownic tydzien przed .O mierzeniu nie ma mowy dopiero jak dziecko skończy 10 m-cy
    A jak zwazyc to z wielką łaska.Są bardzo wredne!
    Ostatnio miałam na 12 a ona do mnie ze ja sie spoznilam bo mojej lekarki niema , a okazalo sie ze ona wlasnie sama mnie na ta godzine wpisala.I tak z 4 razy bylam nie u swojej lekarki
    Dziwie sie bardzo czytajac to co piszesz.az sie wierzyc niechce.A jak byłas ze swoim malenstwem na pierwszym szczepieniu to tez nie mierzyly Ci dzidziusia?

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      my tez mamz naklejke

      Skomentuj


        #33
        od 2003 rokudzieki Owsiakowi w każdym szpitalu gdzie sie rodzą dzieci są takie urządzenia do badania słuchu

        a robi sie je tak wcześnie żeby w razie co wykryć wadę
        a poza tym jak już matkę z dzieckiem się wypuści ze szpitala to niestety nie wszystkie mamy przyjdą na to badanie


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #34
          majajula ale jakby robiono po 2 tygodniach też byłaby
          wada wykryta dość wcześnie, a mówię uniknęło by się takich
          stresujących sytuacji
          Jesli badanie byłoby obowiązkowe to mamy musiałyby się na nim
          pojawić z dzieciątkiem, tak jak z USG bioderek (ale wiem, że akurat
          to nie jest wszędzie obowiązkowe i refundowane)

          Skomentuj


            #35
            zgadza się że 2 tyg to też wcześnie
            ale nie wierzę że wszystkie mamy by przyszły
            szczepienia też są obowiązkowe a niektóre mamy trzeba po 3 czy 4 razy na nie wzywać
            więc dlatego je robią zaraz po porodzie
            łatwiejsze rozwiązanie czyż nie???


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #36
              majajula ale ze szczepieniami jest inna historia.
              Dlatego, że nie wszystkie osoby zgadzają się z słusznością
              zalecanych szczepień, może dlatego na te szczepienia nie
              przychodzą. Ciężko mi powiedzieć....
              Ale czy to ma polegać na łatwiejszym rozwiązaniu ??
              Ja wiem .... wasze dzieci przeszły te badanie pozytywnie dlatego
              rozumiem Twoje zdanie, ja pewnie też bym tak uważała.
              Ale przeszłam co przeszłam i wiem, że w drugiej dobie
              badania te są niemiarodajne.

              Skomentuj


                #37
                u nas robią w dniu wypisu

                i chodzi mi o to że jest im wygodniej wziąść dziecko z położnictwa przebadać i odnieść
                a nie umawiać się z konkretną matką na konkretny termin itd.

                wiem co czułaś bo to koszmar jest usłyszeć coś takiego
                ale dzięki bogu wszystko jest wporządku

                colleen ja miałam podobnie z biodrami
                nie robili jeszcze 6 lat temu usg i z Julką mnie nastraszyli że nie bedzie chodzić też swoje przeszlam i uważam że to usg w 3 miesiącu powinno być obowiązkowe niestety nie jest


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  badanie jak najbardziej ok, ale też uważam, że za wcześnie robione, niektóre dzieci mają przecież jeszcze wody płodowe w przewodach słuchowych
                  u nas w przychodni i ważą i mierzą, ale wielkości ciemiączka nie
                  Milena ma teraz takie wielkości mojej opuszki palca (ok 0,5x0,5cm)

                  Skomentuj


                    #39
                    Witam
                    no własnie jak to jest z tym ciemiączkiem ,moj synek ma 9 m-cy ciemiączko jest duże i cały czas baaaaaaardzo pulsuje ale nie jest wypukle ,jutro ide z tym do lekarza bo się denerwuje ,musze wiezdieć czy wszystko jest dobrze.
                    Sylwia 9 latek
                    Damianek 17 m-cy


                    02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

                    Skomentuj


                      #40
                      Witam,
                      ja mam odwrotne zmarwienie mój 14 dniowy Oliwierek ma ciemiączko 0,5X0,5 cm z takim się urodził, nie za małe? Pediatra powiedzial po prostu, że małe, wit. D Malutki też dostał...czym grozi jeśli ciemiączko za szybko zarośnie?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Napisane przez stokrotka1983 Pokaż wiadomość
                        Dziwie sie bardzo czytajac to co piszesz.az sie wierzyc niechce.A jak byłas ze swoim malenstwem na pierwszym szczepieniu to tez nie mierzyly Ci dzidziusia?
                        Nawet na pierwszym szczepieniu nie zmierzyli Amelki.
                        Tylko odwód klatki i główki.
                        Do dziś niejestem pewna ile ma wzrostu
                        Amelia 12.03.08

                        Skomentuj


                          #42
                          Mojemu synowi ciemie zaroslo w wieku 4 miesiecy, urodzil sie z ciemieniem 2 cm x 2 cm.
                          Samo ciemie szybko zarosniete nie jest grozne, grozne sa jakies "stawy" nie pamietam dokladnie nazyw. Wazne by glowka rosla - u nas tak jest Zakazane mielismy podawanie witaminki juz od noworodka az do prawie roku.
                          Mielismy wybor - albo ew krzywica albo operacja ratujaca zycie polegajaca na otwarciu zcaszki i zrobienie miejsca dla rosnacego mozgu.

                          Skomentuj


                            #43
                            Napisane przez silek7 Pokaż wiadomość
                            Witam
                            no własnie jak to jest z tym ciemiączkiem ,moj synek ma 9 m-cy ciemiączko jest duże i cały czas baaaaaaardzo pulsuje ale nie jest wypukle ,jutro ide z tym do lekarza bo się denerwuje ,musze wiezdieć czy wszystko jest dobrze.
                            Moja córeczka tak miała
                            Obecnie ma 16 miesięcy i już prawie całe zarośnięte ciemiączko
                            Do dwóch lat jest na to
                            Ale jeśli się martwisz to skonsultuj się z lekarzem :P

                            Skomentuj


                              #44
                              Napisał izabell1203
                              Mogę ale musze zadzownic tydzien przed .O mierzeniu nie ma mowy dopiero jak dziecko skończy 10 m-cy
                              A jak zwazyc to z wielką łaska.Są bardzo wredne!
                              Ostatnio miałam na 12 a ona do mnie ze ja sie spoznilam bo mojej lekarki niema , a okazalo sie ze ona wlasnie sama mnie na ta godzine wpisala.I tak z 4 razy bylam nie u swojej lekarki.

                              Niestety tak jest ja bylam w takiej przychodni co trzy razy szlam dwa kilometry i okzywalo sie ze albo doktora w tym dniu nie ma albo byl rano a jak dzwonilam i umawialam sia na godzine to calkiem inaczej mowily po drugie jak urodzilam polozna byla raz i to za moja interwencja apowinna byc przynajmniej trzy razy a nie zebym ja sie po ludziach dowiadywala jak postepowac z noworodkiem...wiec sie wkurzylam i przepisalam mala do innej przychodni wtedy miala juz 5tyg strasznie sie dziwili ze takie przejscia mialam w tamtej przychodni a jak sie przepisalam to na drugi dzien juz polozna u mnie byla tylko raz ale to dlatego ze po prostu do 6tyg sa te trzy wizyty ale kiedy ta polozna spotykam na miescie czy w przychodni to zawsze usmiechnieta pyta jak tam malutka bardzo mnie to cieszy ze tak mnie pamieta i wypytuje.jedno miasto dwie przychodnie a to jak dwa swiaty koszmar... a ciemiaczko to niewiem jakie miala teraz ma 2/2 ma 4mies ale chyba wieksze miala bo tak widze z obserwacji podaje od poczatku po jednej kropelce wit d3
                              Wikunia 04.08.2008r

                              Skomentuj


                                #45
                                mój synek ma 4 miesiące i ciemiączko 1/1 dostawał do tej pory jedna krople witaminy D3, ale jak byliśmy u pediatry to do wiosny kazał nam zwiększyć dawkę do dwóch, trzech kropelek bo podobno miał twardą główkę, inny lekarz z naszej przychodni mówił natomiast, że witaminę D3 podaje się jak dziecko ma miękką główkę, teraz już nie wiem ile mam mu jej dawać tak żeby mu nie zaszkodzić, wie może ktoś jak to powinno być w naszym przypadku?
                                Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                                http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X