Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-07-2013, 13:10
TusiaAJN TusiaAJN jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
TusiaAJN.polki.pl

Domyślnie Uczulenie na gluten

Jeżeli moje dziecko jest uczulone na gluten (wyszło w badaniach z krwi), a czasem zje makaron czy zwykłą bułkę, czy jeśli nie ma objawów, to znaczy, że jej nie szkodzi? Czy mogą jednak być różne skutki "wewnętrzne" dla organizmu?
Dodam, że córka ma 8 lat.
Nieprzeczytane 25-07-2013, 10:24
TwojDietetyk's Avatar
TwojDietetyk TwojDietetyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
TwojDietetyk.polki.pl

Domyślnie Odp: Uczulenie na gluten

Jeśli w przeszłości zdiagnozowano u Pani córki alergię na gluten, a obecnie po spożyciu zwykłego pieczywa czy makaronu nie występują objawy alergii to istnieje prawdopodobieństwo, że organizm córki toleruje już gluten. Aby to sprawdzić proszę jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza i wykonać niezbędne badania.

W przypadku, kiedy się okaże, że córka nie jest już uczulona na gluten, można podawać jej produkty glutenowe. Jeśli okazałoby się, że córka nadal jest uczulona, warto się upewnić, czy objawy alergii nie są objawami celiakii, ponieważ są to 2 odrębne schorzenia, jednak często ze sobą mylone. Zarówno w celiakii jak i alergii na gluten należy przestrzegać ścisłej diety bezglutenowej.
Nieprzeczytane 26-11-2013, 09:02
Margerytka28 Margerytka28 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Margerytka28.polki.pl

Miasto: Polska

Dokładnie Pozostaje trzymać kciuki, że córka już się odczuliła i może jeść produkty glutenowe, ale ja np po swoim dziecku no to próbowałabym tak maleńkimi kroczkami podawać coś glutenowego, ale nic na HURA bo może się to kiepsko skończyć.
U nas królują na dziecięcycm stole produkty bezglutenowe (chlebki http://www.kupujzdrowo.com/chleb-bezglutenowy-wieloziarnisty-300g-75.html, przegryzki, ciasteczka gryczane, amarantusy itd), ale mam taką cichą nadzieję, że kiedyś uczulenie dziecka minie i wreszcie będzie można mu normalne rzeczy podawać
Nieprzeczytane 29-01-2014, 12:11
anialob anialob jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
anialob.polki.pl

Domyślnie Uczulenie na gluten

Kaszkę glutenową podałam dziecku dopiero w 7 miesiącu życia, zamiast wcześniej w 6 miesiącu. Teraz synek jest karmiony mlekiem sztucznym. Po wypiciu kaszki z glutenem miał krostki, więc odstawiłam gluten. Nie wiem czy czekać do 9 miesiąca teraz, czy jak znowu dostanie krostki to nie dawać.
Kiedy można wprowadzać dziecku gluten, jeżeli ma alergię, czy dawać już teraz bezglutenowe posiłki?
Nieprzeczytane 20-03-2014, 16:30
TwojDietetyk's Avatar
TwojDietetyk TwojDietetyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
TwojDietetyk.polki.pl

Witam serdecznie,
Postawą leczenia alergii na gluten jest ścisła dieta bezglutenowa. Natomiast przed wprowadzeniem diety eliminacyjnej koniecznie trzeba skontaktować się z lekarzem. Zleci on odpowiednie badania diagnostyczne, które stwierdzą czy dziecko choruje na celiakię. Ważne jest aby badania były przeprowadzone przed wdrożeniem diety bezglutenowej, ponieważ wcześniejsza eliminacja tego składnika może spowodować zafałszowanie wyników badań i dać nieprawdziwy wynik ujemny.
Jeśli okaże się, że jest to jednak alergia należy wprowadzić dietę bezglutenową. Dzieci często wyrastają z alergii, więc możliwe jest, iż Pani pociecha nabierze tolerancji na glutem. W przypadku celiakii stosowanie diety bezglutenowej jest konieczne przez całe życie osoby cierpiącej na tę chorobę. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie jest to duży problem, szczególnie przy wciąż powiększającym się asortymencie produktów bezglutenowych.

Zapraszam na nasze strony!
www.yanse.waw.pl
Facebook
Nieprzeczytane 22-05-2020, 07:49
Beattttka Beattttka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Beattttka.polki.pl

Miasto: Kraków

Ja jestem niestety uczulona na gluten. Chrupkie i pyszne pieczywko to niestety nie dla mnie. Obawiam się czy moja 5-letnia córka też będzie uczulona...

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania