Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

lewatywa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    lewatywa

    Czy lewatywa przed porodem, czy też w I fazie porodu jest konieczna?
    Wiem, że można zrobić sobie samemu, w domciu, jeszcze zanim się pojedzie do szpitala...ale czy to jest konieczne?


  •    
       

    #2
    Hmmm..... nawet nie wiem czy konieczne, ale nawet jeśli
    nie to ja i tak bym sobie ją zażyczyła.
    Czy można sobie samemu zrobić??? Też nie wiem, ja przed
    porodem tydzień na patologii leżałam, wiec niestety nie
    odpowiem na pytania.
    Może inne forumowiczki odpowiedzą

    Skomentuj


      #3
      Witam.
      Ja przed porodem dostałam małej biegunki, więć moja połozna stwierdziła ze sam organizm sie oczyścił, lewatywy nie miałam robionej zresztą nawet bym sie na nia nie zgodziła. A aptece można kupić zestaw do niej który robi sie samemu.
      Wojtuś 28.11.2007

      Skomentuj


        #4
        Lewatywę można zrobić w domu przed wyjazdem do szpitala. W aptece nie powinno być problemu z jej kupnem

        Skomentuj


          #5
          Ja też nie miałam lewatywy tylko dali mi czopki.

          Skomentuj


            #6
            Ja miałam lewatywe - zgodziłam sie.
            Osobiscie wole to niz ze tak powiem delikatnie - zabrudzic porodowke podczas porodu bo to ani mile, ani ze tak powiem bezpieczne dla malca ktory przyjdzie na swiat bo wiadomo ze to bakterie i takie tam.No i ktora znas chcialaby by w takich warunkach dziecko pzryszlo na swiat.
            Dodatkowo dla mnie byloby to wrecz uwłaczajace rodzic we własnych fekaliach

            Skomentuj


              #7
              antalis i z tych samych powodów nawet gdyby nie
              chcieli mi zrobić to bym o tą lewatywę poprosiła

              A co to za czopki podają?? Efekt jest taki sam jak po
              lewatywie ?? Bo nawet nie wiem o co chodzi ?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Slyszalam ze nie sa tak skuteczne jak lewatywa ale wiadomo ze na jednego podziałaja lepiej na innego troche gorzej.
                Lewatywie i czopkom mowie stanowcze TAK - walczymy o rodzenie po ludzku, kobiety dawajcie sibie robic lewatywe - rodzenie w swoich fekaliach to utrata tej godnosci.

                Niestety sa Panie ktore kategorycznie zabraniaja zrobienia sobie lewatywy a potem maja pretensje.

                Skomentuj


                  #9
                  jakos nie wyobrazam sobie rodzenia bez lewatywy chyba bym sie ze wstydu spalila gdyby cos...
                  Olunia 6 styczen 2009

                  Skomentuj


                    #10
                    też spaliłabym się ze wstydu, gdyby "coś"...nawet wyobrazić sobie tego nie umiem...a przecież nie zapanuje się nad tym, jeśli jelita będą pełne, podczas parcia poprostu samo się stanie...
                    zrobię więc sobie sama przed wyjazdem do szpitala...są zestawy np. Enema do kupienia w każdej aptece


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      tak można to zrobić w domu...przynajmniej człowiek ma komfortowe warunki

                      Skomentuj


                        #12
                        witajcie
                        większość kobiet ma biegunkę przed porodem, (taki nasz organizm mądry, że sam się oczyszcza) ale nie wszystkie
                        ja nie miałam lewatywy i nic nie było

                        Skomentuj


                          #13
                          Lewatywa napewno nie jest konieczna, mnie sie połozna zapytala czy chce ja miec czy nie.Oczywiscie mialam, lepiej jak sie ja ma, bo pozniej nie wiadomo co sie bedzie działo
                          Bartuś 26.06.08
                          Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                          Skomentuj


                            #14
                            dokladnie tak
                            Olunia 6 styczen 2009

                            Skomentuj


                              #15
                              ja mialam wywolywany porod, niestety myslalam ze dostane rowniez taki czopek zamiast lewatywy, niestety mialam tak zapchane jelita z nerwow chyba, ze dali mi normalna lewatywe...1,5 litra!! Jak lekarka powiedziala do ze dostane 1,5 litra to odrazu mialam przed oczami 1,5 litrowa buteke wody zywiec zdroj bylam przerazona bo nie wiedzialam jak to jest, jakie to uczucie, ale to przeciez nic nie boli tylko czlowiek czuje sie taki "napelniony"

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X