Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co na gardło dla dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Co na gardło dla dziecka?

    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
    moja szwagerka podawala je ostatnio dzieciom bo chorowaly i stwierdzila ze nie bardzo dzialaja ;/ ale to jej odczucie bo sama pytalam o te lizaki z ciekawosci
    Cos tak czułam że jednak lizak to lizak a lek to lek
    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
    ja nigdy nie potrafilam i nadal ne potrafie plukac gardla taka mikstura nio nie potrafie
    Ja jej nie znoszę ale że skutkuje to czasem się zmuszam ale raz mąż dał mi lufę z pieprzem bo jego kiedyś tak leczyli to ledwo do kibelka zdążyłam bez brudzenia wszystkiego po drodze...

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Co na gardło dla dziecka?

      Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
      Cos tak czułam że jednak lizak to lizak a lek to lek

      Ja jej nie znoszę ale że skutkuje to czasem się zmuszam ale raz mąż dał mi lufę z pieprzem bo jego kiedyś tak leczyli to ledwo do kibelka zdążyłam bez brudzenia wszystkiego po drodze...
      ja takiego specyfiu bym tez nie wypila - ja nie umiem pic a jeszcze w polaczeniu z pieprzem bo ehhh - moja rakcja pewno byla by podobna do Twojej jakbym sprobowala to wypic

      Skomentuj


        #33
        Odp: Co na gardło dla dziecka?

        A szałwia? Nie do picia, a do płukania gardła. Ja od kilku lat nie stosuję żadnych lewków do ssania, tylko bazuję na szałwii, syropie z czosnku i miodzie z wodą i cytryną.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Co na gardło dla dziecka?

          Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
          ja takiego specyfiu bym tez nie wypila - ja nie umiem pic a jeszcze w polaczeniu z pieprzem bo ehhh - moja rakcja pewno byla by podobna do Twojej jakbym sprobowala to wypic
          Ja też z alkoholów to kieliszek likieru do lodów albo piwo z sokiem czy martini od wielkiego święta więc nie dość że mnie wódka paliła to jeszcze ten pieprz bleee
          Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
          A szałwia? Nie do picia, a do płukania gardła. Ja od kilku lat nie stosuję żadnych lewków do ssania, tylko bazuję na szałwii, syropie z czosnku i miodzie z wodą i cytryną.
          A jak się robi taką płukankę z szałwii?

          Skomentuj


            #35
            Odp: Co na gardło dla dziecka?

            Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
            A jak się robi taką płukankę z szałwii?
            łyżeczkę suszonej szałwi (opcjonalnie tę w torebce) zalać wrzątkiem, pod przykryciem 10 mi parzyć i płukać. Tylko nie w nadmiarze stosować bo wysusza gardło, ale jak na mnie działa. A by koić wysuszone gardło mama kazała pić łyżkę oliwy z oliwek
            Albo przypominiało mi sie jeszcze imbir z miodem-też dobry na infekcję gardła!

            Skomentuj


              #36
              Odp: Co na gardło dla dziecka?

              Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
              łyżeczkę suszonej szałwi (opcjonalnie tę w torebce) zalać wrzątkiem, pod przykryciem 10 mi parzyć i płukać. Tylko nie w nadmiarze stosować bo wysusza gardło, ale jak na mnie działa. A by koić wysuszone gardło mama kazała pić łyżkę oliwy z oliwek
              Albo przypominiało mi sie jeszcze imbir z miodem-też dobry na infekcję gardła!
              Dziękuję za instruktarz :* Kupujesz szałwię czy masz swoją?
              Woda z solą tym bardziej wysusza gardło i jest pewnie nawet bardziej nieprzyjemna.
              Imbiru nie wezmę do ust bleeee

              Skomentuj


                #37
                Odp: Co na gardło dla dziecka?

                Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                Dziękuję za instruktarz :* Kupujesz szałwię czy masz swoją?
                Woda z solą tym bardziej wysusza gardło i jest pewnie nawet bardziej nieprzyjemna.
                Imbiru nie wezmę do ust bleeee
                Ja w planach dopiero mam zrobienie sobie ziołowego ogródka... ale jako na zamiarach juz drugi rok mi się kończy. Ale teściowa hoduje chyba wszystko- od ogórka po szałwie właśnie i od niej mam suszona szałwię

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Co na gardło dla dziecka?

                  Ja w pierwszej kolejności sięgam po mleko z miodem i czosnkiem. Kiedyś nie mogłam się przemóc, ale naprawdę pomaga. W smaku jest znośne
                  Na ostry ból gardła wybieram tabletki do ssania. Są o tyle dobre, że znieczulają praktycznie od razu.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Co na gardło dla dziecka?

                    Malinowa fiorda brzmi przyjemnie i smacznie. Ostatnio trafiłam też na informację że siemię lniane ma dobry wpływ na gardło, ale muszę doczytać szczegółów.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Co na gardło dla dziecka?

                      Napisane przez Mart Pokaż wiadomość
                      Malinowa fiorda brzmi przyjemnie i smacznie. Ostatnio trafiłam też na informację że siemię lniane ma dobry wpływ na gardło, ale muszę doczytać szczegółów.
                      Siemie lniane nawilża błonę śluzową gardła.I tworzy cienką warstwe ochronną, tak ja i żołądku z resztą. A pije się taki kisielek z siemienia lnianego. 2 łyzki zalewasz szklanką wody, gotujesz i jak ostygnie konsumujesz. Podobnie działa oliwa- koi wysuszone gardło

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Co na gardło dla dziecka?

                        i porost islandzki też tak działa właśnie zawiera substancje śluzowe, które tworzą ochronną powłokę w gardle

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Co na gardło dla dziecka?

                          Napisane przez Dorota225 Pokaż wiadomość
                          i porost islandzki też tak działa właśnie zawiera substancje śluzowe, które tworzą ochronną powłokę w gardle
                          A gdzie ten porost islandzi można dostać? bo nigdy nie słyszałam o czymś takim.W aptece jest dostępne? W sklepie zielarskim? Jak to sie przyrządza?

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Co na gardło dla dziecka?

                            Nie znam się na porostach islandzkich ani tego typu roślinkach. U nas to mało popularne. Myślę, że na takie standardowe częste infekcje to coś z miodkiem wystarczy.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Co na gardło dla dziecka?

                              No to tak jak pisałam pyramidonek - na bazie szałwi i miodku. Sama podbieram małej jak mam suchy kaszel.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Co na gardło dla dziecka?

                                my na gardło podajemy dziecku Tantum Verde- podobno jest bezpieczny dla maluszków i na naszego synka fajnie działa

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X