Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mikrofalówka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Mikrofalówka

    Ja mogę polecić jesli ktoś nie ma podgrzewacza, garnek postawiony na gazie z wodą, szybciej sie podgrzewa no i zapewne zdrowszy jest posiłek niż z mikrofalówki która zabija wszystko co najlepsze.
    Dla sprawdzenia smaku z mikrofali lub bez wystarczy odgrzać nawet poranną kawę aby zobaczyć jak smak sie zmienia

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Mikrofalówka

      Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
      Ja mogę polecić jesli ktoś nie ma podgrzewacza, garnek postawiony na gazie z wodą, szybciej sie podgrzewa no i zapewne zdrowszy jest posiłek niż z mikrofalówki która zabija wszystko co najlepsze.
      Dla sprawdzenia smaku z mikrofali lub bez wystarczy odgrzać nawet poranną kawę aby zobaczyć jak smak sie zmienia
      Mikrofalówka nie tylko zabija wszystko co najlepsze, zmienia smak potrawy, a do tego jeśli coś jest podgrzewane w niewłaściwym pojemniku wytwarza szkodliwe substancje.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Mikrofalówka

        O pojemnikach nie wiedziałam, kupiliśmy mikrofale jakiś czas temu, obecnie prawie w ogóle jest nie używana.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Mikrofalówka

          Też słyszałam o tym że nie we wszystkich pojemnikach można podgrzewać i że zabijają cenne składniki, dlatego staram się używać jak najmniej, chociaż czasem są sytuacje awaryjne że trzeba.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Mikrofalówka

            Ja mikrofalówkę posiadam, ale nie używam zbyt często. Nawet jedzenie dla nas - dla dorosłych bardziej smakuje mi podgrzane tradycyjnie, natomiast mąż uwielbia mikrofalówkę. Dla naszego 7 miesięcznego synka jeszcze nic nie podgrzewałam w mikrofali - na razie kąpiel wodna doskonale się sprawdza. Nie wykluczam, że w przyszłości pewnie będę małemu podgrzewać jedzonko w mikrofali,ale raczej nie za często, tak samo jak nie preferuję tego sposobu w przypadku swojego jedzenia
            nie po to umiem mówić, żeby siedzieć cicho.
            blogmlodegorodzica.pl

            Skomentuj


              #21
              Odp: Mikrofalówka

              u mnie kiedys chodziła po kilka razy dziennie, ale teraz...w ogóle nie ma takiej potrzeby

              Skomentuj


                #22
                Odp: Mikrofalówka

                U nas jeśli chodzi o posiłki dla siebie to mikrofala jest używana natomiast jeśli chodzi o podgrzewanie jedzenia dla dziecka to raczej tego nie robię. Przeważnie odgrzewam jedzenie "na gazie" lub w kąpieli wodnej we wrzątku.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Mikrofalówka

                  Jak synek był niemowlakiem, to nie podgrzewałam w mikrofali. Teraz już czasami coś podgrzeję. Sama juz nie wiem.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Mikrofalówka

                    Staram się używać mikrofalówki tylko w ostateczności. Zauważyłam, że gdy coś podgrzewam to na zewnątrz wydaje się chłodne, a później okazuje się, że w środku jest gorące. Podgrzewanie w mikrofalówce jest dość ryzykowne, a zwłaszcza dla małych dzieci, które mogą się poparzyć jedzeniem.


                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Mikrofalówka

                      Kiedyś w młodszym wieku non stop używalam mikrofali. Teraz nadal posiadam ja w domu, jednak omijam ją szerokim łukiem :P

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Mikrofalówka

                        A ja z mikrofali korzystam, nie jestem przekonana czy robię dobrze czy źle ale jeżeli mikrofala była by faktycznie aż taka tragiczna w skutkach i niosła za sobą spore konsekwencję to z pewnością nie została by wprowadzona na rynek, żeby się wszyscy przez nią rozchorowali, tak mi się wydaje ale mogę się mylić

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Mikrofalówka

                          Coś w tym jest, jednak i tak wole nie ryzykować i nie staram się nie kozystać z niej w ogóle

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Mikrofalówka

                            Nie wyobrażam sobie nie mieć mikrofalówki przy małym dziecku... Codziennie podgrzewam napoje, zupy, mleko na kakao itd. Ale to prawda, że trzeba zwracać uwagę na temperaturę, bo w mikrofali się bardzo nierównomiernie podgrzewa - ale jak podgrzewamy płyn to prostu wystarczy zamieszać, żeby wyrównać temperaturę. Teraz myślimy nad kupnem nowej, bo starą mamy już 10 lat. Wpadła nam w oko mikrofala Candy. Może któraś z Was ma taką i podzieli się opinią?

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Mikrofalówka

                              Ja posiłki dla dziecka przygrzewałam albo w garnuszku na gazie albo w piecyku jakoś do mikrofalówki nigdy nie byłam przekonana będąc w ciąży zawsze wychodziłam z kuchni gdy ktoś korzystał z mikrofalówki...szkodliwe są więc po co ryzykować.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Mikrofalówka

                                To czy ludzie omijają, bo naczytali się o negatywnym wpływie mikrofali, nie jest dla mnie jakimś szczególnym wyznacznikiem. Nie mam nic przeciwko temu, by skorzystać z niej od czasu do czasu, ale być może faktycznie używanie mikrofalówki regularnie może się wiązać z jakimiś niepożądanymi skutkami. Nie wiem, nie mnie oceniać, nie jestem naukowcem. U mnie w domu w każdym razie mikrofalówki nigdy nie było i podgrzanie w "tradycyjny" sposób przygotowanych wcześniej posiłków nie stanowiło dla mnie najmniejszego problemu.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X