Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie raczkuje!!!!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    Zwiazek miedzy nieraczkowaniem,a dysleksja jest taki,ze podczas raczkowania dziecko wykonuje ruchy naprzemienne raczek i nóżek. Za to odpowiedzialna jest jakaś tam częśĆ mózgu,jeśli dziecko nie raczkuje nie uczy się tych ruchow co w przyszlości może doprowadzić do dyslekcji. Rozwój fizyczny i intelektualny, wiek w jakim dziecko zaczeło siedzieć,raczkowac,gaworzyć,mowić itp ma ogromny wpływ na późniejszą naukę czytania i pisania.
    Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





    Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

      najgorsze jest to ze nie jest to zalezne od nas, nie mozemy ani temu pomic ani nic zrobic;/

      Skomentuj


        #18
        Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

        Moja córcia też nie raczkowała, w naszym przypadku pomogły 2 wizyty na rehabilitacji. Okazało się że ma "przeprosty" i wygodniej jest jej stać na nóżkach niż raczkować. Kilka ćwiczeń i to wystarczyło. Dodatkowo ok 10 miesiąca często wysuwała języczek i po tych zajęciach to też znikło. Podobno ma to związek z napięciami lub obniżonymi napięciami mięśni.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

          Po pierwszym dziecku wyrzuciłam chodzik, gdyż córka nauczyła się nie prawidłowo stawiać stópki. Drugie dziecko samo wiedziało, kiedy stanąć na nogi.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

            oczywiście lepiej jak dziecko raczkuje, bo wówczas lepiej jego mózg się rozwija, ale jak tego nie robi to nie ma tragedii, ja nie raczkowałam i żyje

            Skomentuj


              #21
              Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

              A do jakiego lekarza polecacie się wybrać w takiej sytuacji?

              Skomentuj


                #22
                Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

                Napisane przez tamisia Pokaż wiadomość
                A do jakiego lekarza polecacie się wybrać w takiej sytuacji?
                Oczywiście do neurologa. Zdarza się dzieci, ktore rozwijają się prawidłowo i nie raczkują, jednak jest to dość rzadkie. Jednak jeśli sama czujesz,ze coś jest nie tak to rzeczywiście warto jest to obgadać z lekarzem. Lekarz doradzi Ci czy wszystko jest ok czy trzeba wprowadzić jakąś rehabilitację.

                Jeśli jesteś z Warszawy to polecam zapisać się do Balumedu: http://balumed.pl/specjalizacje/neurolog-dzieciecy/

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

                  Gdyby potrzebna była rehabilitacja to w Krakowie na Miłkowskiego jest medycyna dziecięca http://www.centrummalegodziecka.pl/ w tym rehabiltacja. Jest tam tez poradnia psychologiczno-pedagogiczna i żywieniowa. Mam stamtąd bardzo dobre doświadczenia, bardzo nam pomogli.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X