Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ADHD - najnowsze badania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ADHD - najnowsze badania

    http://babyonline.pl/przedszkolak_pr...kul,13367.html

    Myślicie, że to jedynie wzrost zdiagnozowań, czy rzeczywistych zachorowań?
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: ADHD - najnowsze badania

    kiedyś diagnoz takich nie było więc uważano że choroby nie ma teraz diagnostyka poszła bardzo do przodu i dlatego taki wzrost chorych
    moja ulubiona galanteriafutrzana.pl/

    Skomentuj


      #3
      Odp: ADHD - najnowsze badania

      Mam z tym do czynienia -Grzes ma zdiagnozowaneADHD-nadpobudliwość i nadruchliwość.Nie je zadnych leków jest zupełnie normalnym facetem- lecz jego choroba to zbyt duze rozproszenie myśli-jak to się potocznie mówi "najpierw robi potem myśli".Jest szybki w swoim dzialaniu dlatego ma problemy w szkole.
      Jest bardzo inteligentny dobrze się uczy ale zawsze jest jakieś "ale" co do zachowania.
      Jest pod opieka poradni PP gdzie ma wydane orzeczenie ze charakter pisma niedbały nie wynika z lenistwa tylko z choroby ,ze pisze skrótami,ze powinien siedziec osobno w ławce,ze Pani powinna go czesto prosić o starcie tablicy ,podlanie kwiatków itp aby rozładować napiecie.
      Choroba niby niewidoczna ,a jednak bardzo uciązliwa i nieraz przykra dla dziecka. Jego mózg odbiera naraz tyle boćcow ze człowiek zdrowy nie jest wstanie tego ogarnąc.
      Często jest nierozumiany- co gorsze przez dorosłych a najgorsze ze przez nauczycieli którzy maja czarno na białym i studiowali psychologie.
      Całe szczęście kończy w tym roku podstawówke i bedzie chodził do wymarzonego gimnazjum sortowego, bo jest zawodowym piłkarzem.

      Bardzo łatwo pomylić obiawy ADHD z obiawami nieposłuszeństwa i złego zachowania.
      Tak właśnie odbieraja to w szkołach a nikt nie zna dziecka bardziej niz matka,dlatego zawsze go bronie i wszystkim wkoło tłumacze ze mam wspanialego syna ,dobrego ,uczuciowego ,madrego i kochanego nie chuligana.
      Attached Files
      Last edited by koliberek71; 31-01-2013, 16:28.


      Skomentuj


        #4
        Odp: ADHD - najnowsze badania

        Jesteś wspaniałą mamą. Ta choroba wymaga od matek wiele cierpliwości.
        To przykre, że w dzisiejszych czasach nauczyciele mają takie podejście. Moja córka nie ma diagnozy, nigdy nie była badana, ale podejrzewam u niej ADHD.
        Masz świetnego syna.
        Pozdrawiam i życzę mu samych sukcesów!

        Skomentuj


          #5
          Odp: ADHD - najnowsze badania

          A przepraszam z takim mocnym że tak powiem ADHD to powinno się z dzieckiem iść do psychologa na badania, czy do psychiatry? Weszłam sobie do działu psychiatria i psychologia na znanylekarz.pl i niestety nie mogę się doszukać informacji, do którego lekarza lepiej pójść??

          Skomentuj


            #6
            Odp: ADHD - najnowsze badania

            Zeby uzyskać opinie psychiatry musisz iść do psychologa -on przeprowadza testy i to nie jest jedna wizyta, moj syn chodził cały rok do takiej fajnej pani doktor, potem ona napisała opinie i z tym poszłam do psychiatry a ona i tak nas umówiła z psycholog ( to się nazywa jakoś fachowo F......psycholog) taka jakaś odmiana psychologa i na podstawie tego co ta napisała wystawiła zaświadczenie.
            Potrzebna jest jeszcze wizyta u neurologa i badanie eeg mózgu, a jak zgromadzisz wszystkie te papiery to mozesz iść do poradni pedagogiczno -psychologicznej i tam wydadzą orzeczenie dziecku do szkoły ,przywileje i obowiązki nauczyciela co do dziecka i taka opinia bedzie obowiązywać juz do konca nauki podstawówka, gimnazjum ,liceum.
            Lepiej zacznij jak najwcześniej wędrówki po lekarzach bo terminy są przerazające i to w rok tego się nie zrobi.POWODZENIA


            Skomentuj


              #7
              Odp: ADHD - najnowsze badania

              a widzisz, to nie wiedziałam, że "Zeby uzyskać opinie psychiatry musze iść do psychologa " - dzięki za informację

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: ADHD - najnowsze badania

                Ale co przychodnia to obyczaj ,byc moze ze gdy zapiszesz sie do psychiatry to w tedy ona cię pokieruje od razu do swojej jakiejs psycholog. W moim przypadku tak było -ja zycze powodzenia


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: ADHD - najnowsze badania

                  mi się wydaje, że adhd zawsze było, po prostu teraz to diagnozują a wcześniej nie, gorsze jest add - adhd u dorosłych niż u dzieci, ale można sobie z tym poradzić cierpliwością.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: ADHD - najnowsze badania

                    Ale ta diagnoza jest niezwykle ważna. W przypadku mojego dziecka ADHD było wykryte odpowiednio wcześnie, więc od dawna stosujemy już odpowiednią terapię.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: ADHD - najnowsze badania

                      No dokładnie diagnoza jest najwazniejsza... często ludzie bagatelizują ta przypadlosc... smieja się , ze maja zywe dziecko.. ja na szczęście zdiagnozowałam u swojego dość wcześniej i rozpoczelismy terapie w http://www.wamka.pl/adhd

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: ADHD - najnowsze badania

                        Teraz u wiekszości dzieci sie to diagnozuje. Kiedyś nikt nie słyszał o czymś takim jak ADHD. Dzieci były po prostu żywe, ruchliwe i ciekawe świata. ADHD to przecież nie jest jakaś poważna choroba. Troche więcej ruchu trzeba zapewnić dziecku, żeby mogło się wyszaleć i wszystko będzie dobrze.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: ADHD - najnowsze badania

                          Obawiam się czy i ja nie mam takiego problemu z moim sykiem. Ma 6 lat i poszedł do 1 klasy. Niestety ale nie potrafi usiedzieć na miejscu,ciężko mu sie skupić,wszystko go rozprasza.W domu jest to samo.Wcześniej sadziłam że jest po prostu żywym dzieckiem ale z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej..
                          Byłam na rozmowie z jego nauczycielką i podjęłyśmy decyzję o zapisaniu go do poradni psychologiczno- pedagogicznej.Jeżeli wydadzą oświadczenie że jest nadpobudliwy ruchowo to będzie to papier który będzie ważny w szkole i może skończą sie w końcu uwagi na temat jego zachowania,szczególnie w szkole.




                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: ADHD - najnowsze badania

                            Zasadnicze pytanie - czy naprawdę nadpobudliwość jest taka zła. Wiele znanych osób ma nadpobudliwość i właśnie dzięki niej są znani. Warto poczytać o tym więcej chociażby w http://rozumnie.pl/category/psychologia-zrozumiale/. Nie zawsze to, że dziecko nie jest potulne i ciche jest dobre.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: ADHD - najnowsze badania

                              ja niedawno czytałam, że coś takiego jak ADHD w rzeczywistości nie istnieje. Leczenie tej rzekomej choroby mija się z celem. Nadpobudliwość jako jednostka choroba istnieje, ale nie ADHD, które diaggnozuje się u większości dzieci aktualnie i chce się je niepotrzebnie leczyć. A wystarczy odstawić nadmiar słodyczy, słodkich napoi itp. NAdpobudliwość to często efekt zbyt dużej ilości cukru w organizmie. Sama jestem najlepszym przykłądem tego po sylwestrze - jako, że karmię nie piłam alkoholu, ale kupiłam sobie słodkiego szampana bezalkoholowego dla dzieci. Wypiłam pół butelki i nie mogłam zasnąć do 5 nad ranem!!!! Na co dzień piję tylko herbaty, zioła i wodę niegazowaną, ewentualnie naturalne soki z marchwi i owoców. Pół butelki tego szampana to był wstrząs dla mojego organizmu heh.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X