Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak zwracacie sie do tesciow??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak zwracacie sie do tesciow??

    nie mam pojecia jak zwracac sie do rodzicow partnera. nie jestesmy malzenstwem, ale mieszkamy razem i mamy synka.
    do tej pory uzywalam "pan, pani". wczoraj spytalam sie "tesciow" jak mam sie do nich zwracac. oni na to, ze sama musze zdecydowac. oni podobno nie chca nic narzucac. tyle, ze "tesciowa" stwierdzila, ze nie podoba jej sie zwracanie po imieniu.
    ja nie potrawie zwracac sie bezosobowo. kiedys podczas jakiejs rozmowy poruszony byl temat zwracania sie mamo - tato. powiedzialam, ze ja sobie nie wyobrazam, mam jednych rodzicow.
    ehhh
    Jakub 19.05.2008
  •    
       

    #2
    Ja też mam taki problem. Do teścia mówię tato, ale do teściowej nie potrafię powiedzieć mamo. Mówię babka tak jak mąż i jego rodzeństwo z partnerami. Ten przydomek ma odkąd urodził jej się pierwszy wnuk. Mam fajną teściową ale nie potrafię i już.

    Skomentuj


      #3
      ja na początku miałam opory teraz mówię mamo-tato

      Skomentuj


        #4
        ja mowie pani bo do mamy to mam opro choc mi zaproponowala zebym jej tak mowila ale jakos nie moze mi przejsc przez gardlo

        Skomentuj


          #5
          ja na początku miałam okropne opory nie mogłam się przemóc bo jak tu do obcych ludzi mówić mamo tato? teraz już jest ok. Spróbuj się przełamać
          Majeczka 27 kwiecień 2008r.

          Skomentuj


            #6
            sprobuje ale ja jestem bardzo z swoja mama wziazana i tak do tesciowej mi glupio mowic mama

            Skomentuj


              #7
              a jak mowicie przyklad "mamo podaj mi prosze sol", czy "podaj mi prosze sol"??
              Jakub 19.05.2008

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                moj narzeczony z moimi rodzicami jest na ty i mowia sobie po imieniu,bo oni sie wczesnie znali bo razem praacowali

                Skomentuj


                  #9
                  ja nie miałam od poczatku problemu z mówieniem do teścia - tato ale zwracanie sie do teściowej mamo....przez dłuższy czas nie chciało mi to przejść przez gardło i zwracałam się bezosobowo. Teraz jest już ok. Ale mój mąż (ma duuuuże poczucie humoru) powiedział mojej mamie, ze nie potrafi tak odrazu powiedzieć "mamo" i zaczął od "Pani Matko" Tak samo było z resztą rodziny: pani ciociu, panie wójku

                  Skomentuj


                    #10
                    ja do teściów zwracam się pani/pan oni nie proponowali innego rozwiązania, a ja uważam, że jeśli chcieliby zmian to powinni
                    dodam, że jesteśmy już ponad rok po ślubie

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez ellaja1728 Pokaż wiadomość
                      a jak mowicie przyklad "mamo podaj mi prosze sol", czy "podaj mi prosze sol"??
                      ja bym powiedziala "poprosze sol" do tescia mowie tato ,ale do tesciowej bezosobowo bo wredne z niej babsko i zwrot mamo nie przechodzi mi przez gardlo

                      Skomentuj


                        #12
                        Przed slubem bylo pan, pani- mimo iz mieszkalismy razem- w dniu ślubu przeszlo na "mamo, tato"- tak jakos samoistnie choc kilka razy strzeliłam gafe i powiedziałam 'pani"- ale jest dobrze...

                        Skomentuj


                          #13
                          jak czytam to wiekszosc miala opory do tesciowej a ja nie Juz przed slubem bylam w ciazy i raz w miesiacu jezdzilismy do tesciow ale balam sie mowic mamo przed slubem bo myslalam ze moze sie obrazic ale za to w dniu slubu juz na weselu mowilam mamo i teraz zawsze jak tesciowa dzwoni(mieszka 150km od nas)to zawsze mowie czesc mamus,pa mamus itd nie mialam z tym problemu bo to super kobieta do rany przyłoz wrazliwa i kazdemu pomoze jak tylko moze
                          Wikunia 04.08.2008r

                          Skomentuj


                            #14
                            Ojj... ja na początku też miałam opory,ale nie dlatego,że słowa te
                            były zarezerwowane dla moich rodziców, tylko..... po prostu się
                            wstydziłam Ciągle mówiłam 'Pani/Pan' ale zawsze zwracali mi
                            uwagę.
                            Nie zwracam się "na Ty" mówię: "Poda mi Mama/Mamusia sól"
                            teraz nie mam z tym problemów, mam fajnych teściow. Oczywiście
                            wtrącają się do wychowywania Julka, ale to jest ich pierwszy wnuk, więc
                            jakoś nie mam sumienia im zwrócić uwagi, ale i też nie bardzo mi to
                            przeszkadza

                            Aninka jak to ?? Kurcze szkoda troszkę, no nie ?? Bo Pani/Pan to
                            jakoś tak obco - prawda ?

                            Skomentuj


                              #15
                              Tesciow nie mam ale jezeli juz bede miala to w zyciu nie powiem mamo/tato poniewaz rodzicow juz mam.
                              Bardzo irytuje mnie fakt (moja mame zreszta tez) jak maz mojej starszej siostry zwraca sie do niej "mamusiu" bo ona uwaza ze to jets tylko jej ziec (krory sie zawsze moze zmienic) wiec jak juz, powinien do niej mowic mamo,a co dla mnie najgorsze zaczal sie tak do niej zwracac juz rok przed slubem z moja sis.
                              Nieznosze tego czlowieka wiec wkurz amnie jakm mowi do mnie o mojej mamie "to jest teraz tez moja mama"
                              Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X