Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cudownie jest być mamą - to fakt niezaprzeczalny :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Cudownie jest być mamą - to fakt niezaprzeczalny :)

    * Przeszłość:
    Ja i dziecko ?! To jakaś abstrakcja, sytuacja odległa jak stąd do Australii, coś niebywale niemożliwego... Że niby ja - mamą ? Uczucia macierzyńskie ? No co Wy...

    * URODZIŁAM JULKĘ

    * Teraźniejszość:
    Zmieniło się, absolutnie, wszystko. Poczynając od moich myśli, poglądów na temat tzw. miłości macierzyńskiej, przez priorytety życiowe, na jadłospisie codziennym kończąc.
    To moja córa Jula spowodowała, iż uwierzyłam w czystą i bezgraniczną miłość do ukochanego dziecka. Bowiem tylko mama wie, jak potężne są pokłady tej właśnie miłości. Krótko mówiąc - są nieskończone.
    Wiadomo, że z pokładami cierpliwości wobec poczynań naszej niesfornej dziatwy bywa nieco inaczej. No ale takie uroki macierzyństwa
    Często/gęsto na mojej twarzy rozkwita uśmiech dookoła głowy, kiedy słyszę, co Jula ma na myśli:


    Jula puściła głośnego bączka (i, bynajmniej, nie chodzi tu o zabawkę). Mówię do córci:
    - Mysiu, co się mówi ?
    A córcia na to głośno i wyraźnie:
    - Dzię-ku-ję !


    Albo inaczej:

    - Mamusiu, włóż mnie do torby, to poskaczemy jak kangurki.
    Na to ja, prawie wybuchając śmiechem:
    - Córciu, ale ja nie mam torby. My nie jesteśmy kangurami.
    Julka nie rezygnuje:
    - No to włóż mnie do brzuszka.
    - Julciu, ale w brzuszku byłaś kilka lat temu, gdy byłaś maleńkim dzidziusiem.
    Julka, z delikatnym oburzeniem:
    - To ja byłam bobasem ?! Mamo, no nie żartuj sobie.
    W tym momencie posłałam Julce szeroki uśmiech, bowiem słów mi zabrakło.



    Nie zawsze jest 'różowo' - nawet najspokojniejsza mama ma gorszy dzień. W końcu nie jesteśmy robotami, które można zaprogramować każdego dnia od nowa Jednak wszystkie negatywne emocje znikają, kiedy moja JulkaGulka podchodzi do mnie i z całych sił obejmuje mówiąc: 'Mamuniu, kocham Cię'.
    To niesamowite uczucie, kiedy kochasz tego małego Bąbelka całą sobą. I mogę go doświadczać codziennie właśnie dzięki Julci

    * Summa summarum:
    Macierzyństwo ? Jak najbardziej - jestem 'za' i polecam.
       
Working...
X