Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

    mam pytanie do mam karmiących piersią: czy bierzecie jakieś witaminki/suplementy diety dla kobiet karmiących? jeśli tak, to co polecacie?
  •    
       

    #2
    Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

    Ja brałam od około 5go mies suplement na włosy i paznokcie. Myślałam, że wyłysieję, tak wypadały mi włosy!!!

    Skomentuj


      #3
      Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

      o właśnie i ja muszę coś pomyśleć, bo włąsnie zaczynają mi strasznie wychodzić włosy, dzięki za podpowiedź

      Skomentuj


        #4
        Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

        włosy wypadają po porodzie taka jest fizjologia i garście witaminek niestety nie pomogą, bo to uzależnione jest od hormonów.

        ale oczywiście warto brać suplementy. jakie to zależy jaka jest nasza dieta. jeśli uboga w warzywa i owoce wtedy przyda się preparat witaminowy.
        ja brałam femvital prenatal i centrum mama, wszystkie tego typu preparaty mają zbliżony skład. femvital prenatal jest niedrogi do tego łykałam tran w kaspułkach- źródło WNNKT- omega 3i6 i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (wszystko to sprzyja rozowjowi układu nerwowego) dzisiaj są już takie preparaty witaminowe z omega 3i6 czyli 2 w 1, jak taki sobie kupicie wtedy już rezygnuje się z tranu




        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

        Skomentuj


          #5
          Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

          to, że włosy wypadają, to podobno całkiem normalne mnie lekarz tłumaczył z uśmiechem, że na skutek hormonów podczas ciązy włosy nie wypadają prawie wcale, przez co po porodzie "nadmiar musi wypaść" i faktycznie wypadały jakiś czas, a potem przeszło. aczkolwiek też się bałam, że wyłysieję

          co do suplementów mój lekarz zalecał mi brać te same witaminy, co w ciąży, czyli feminatal, bo podczas karmienia dziecko nadal dużo z nas "wysysa" wszystkiego i lepiej uzupełniać niedobory. moja mała jest alergikiem i też przez to mój jadłospis był dość ograniczony, więc w efekcie mało tych witamin i innych składników zjadałam z pożywieniem - dlatego też łykałam witaminy

          Skomentuj


            #6
            Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

            witaminy te same co podczas ciąży, oraz skrzyp na włosy
            [url=http://www.mamacafe.pl/]]/url]

            Skomentuj


              #7
              Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

              Witam ! Ja biorę Prenatal kosztuje 19 zł

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

                proponuję vitaminer dla kobiet karmiących. To witaminy specjalnie dla kobiet karmiących piersią oraz dla kobiet w ciąży. Pozdrawiam

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

                  ważne, żeby w ogóle myśleć o suplementacji, o łykaniu witamin, teraz np. dobrych warzyw jest coraz mniej, bo idzie zima - jakoś trzeba uzupełniać niedobory. a na rynku preparatów witaminowych jest od groma, można wybierać i przebierać ja brałam w ciąży feminatal (najpierw 800, potem 400 z dha) to i podczas karmienia przy nim zostałam. pasowały mi te witaminy po prostu, zawierają jod i kwasy tłuszczowe dha, a to wszystko jest ważne dla maluszka. i przede wszystkim łatwo było połknąć tabletkę

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

                    Napisane przez 21sloneczko Pokaż wiadomość
                    ważne, żeby w ogóle myśleć o suplementacji, o łykaniu witamin, teraz np. dobrych warzyw jest coraz mniej, bo idzie zima - jakoś trzeba uzupełniać niedobory. a na rynku preparatów witaminowych jest od groma, można wybierać i przebierać ja brałam w ciąży feminatal (najpierw 800, potem 400 z dha) to i podczas karmienia przy nim zostałam. pasowały mi te witaminy po prostu, zawierają jod i kwasy tłuszczowe dha, a to wszystko jest ważne dla maluszka. i przede wszystkim łatwo było połknąć tabletkę
                    nie wiem, czy nie mylę preparatów, ale jest też chyba jakiś Feminatal dla matek karmiących - już po ciąży? wiesz coś na ten temat?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

                      ja też przez całą ciążę brałam feminatal N no i jak karmiłam to też brałam feminatal a później jak sporadycznie mała jeszcze piła to przeszłam na prenatal.. ale i tak większość tych tabletek ma prawie identyczny skład.. owszem warto łykać takie "wspomagacze" bo dziecko bardzo dużo wyciąga cennych składników.
                      Amelia ur. 19.04.2009
                      godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                      Alicja ur. 18.08.2012
                      godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

                        no właśnie, to jest chyba Feminatal N - ten dla matek karmiących w każdym razie macie racje - coś trzeba brać, bo maluch zabiera mamie wszystko, co najlepsze, no a potem się zaczynają problemy z wypadaniem włosów i inne atrakcje dzięki za odpowiedzi!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

                          Napisane przez czacza Pokaż wiadomość
                          ja też przez całą ciążę brałam feminatal N no i jak karmiłam to też brałam feminatal a później jak sporadycznie mała jeszcze piła to przeszłam na prenatal.. ale i tak większość tych tabletek ma prawie identyczny skład.. owszem warto łykać takie "wspomagacze" bo dziecko bardzo dużo wyciąga cennych składników.
                          wiesz co, to nie do końca tak jest, tzn. większość preparatów witaminowych zawiera te same witaminy i minerały, ale pod względem ilościowym te preparaty są naprawdę bardzo różne. i tak są preparaty, które mają wszystkiego dość mało, są takie, które są przewitimanizowane, i są takie, w których jest jednych składników mniej, innych więcej.
                          i ciężko powiedzieć, które są idealne, bo każda kobieta ma troszkę inne zapotrzebowanie w zależności od tego, jaką ma dietę.
                          ja słyszałam, że feminatal ma najbardziej optymalny skład.

                          erykah, feminatal N można brać zarówno w ciąży, jak i podczas karmienia, można powiedzieć, że to produkt uniwersalny ale faktycznie jest zalecany na okres karmienia piersią głównie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

                            Tylko Feminatal poprawił kondycje moich włosów,skóry i paznokci. Na mnie zadziałał rewelacyjnie i przy karmieniu małej tez wspomagał.

                            30.05.2009


                            08.05.2010

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: czy karmiąc piersią bierzecie jakieś suplementy diety?

                              no proszę, nie wiedziałam, że feminatal ma też dobroczynne działanie na włosy i paznokcie
                              ale w sumie - skoro uzupełnia niedobory i (uogólniając) wzmacnia organizm, to i po włosach, paznokciach i skórze będzie to widać, bo to na nich w pierwszej kolejności odbijają się niedobory w organizmie...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X