Wróć   Forum Mamotoja.pl > Babyonline.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Konkursy zakończone
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Konkursy zakończone Tu trafiają wątki z konkursami, które się zakończyły - nadal możecie je przeglądać :)

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 10-07-2014, 13:36
Redakcja_MamoToJa.pl's Avatar
Redakcja_MamoToJa.pl Redakcja_MamoToJa.pl jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
Redakcja_MamoToJa.pl.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 3168
Domyślnie Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

Weekendowe zabawa z Babyonline.pl!
Weź udział i wygraj fantastyczny zestaw na wakacyjne wyjazdy!

Co piątek zadamy Wam pytanie dotyczące artykułów na Babyonline.pl.
Masz czas do niedzieli do północy!

W poniedziałek nagrodzimy jedną z odpowiedzi super zestawem na wakacyjny wyjazd.

Zadanie na weekend 29-31 sierpnia (przedłużone do 8 września):
Przed Wami ostatnie weekendowe zadanie!

Lato chyli się ku końcowi, pytamy Was więc o ulubione potrawy z warzyw.
Dodajcie swój przepis tu:
http://forum.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=9257

Może przy okazji przyda Wam się opracowana przez nas tabela kaloryczności?

Nagrodą, jak ostatnio, będzie zestaw książek dla rodziców.
Czekamy do niedzieli!

Było:
Zadanie na weekend 22-24 sierpnia.
Zajrzyj na http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty.html i napisz nam, które tematy warsztatów są według Ciebie najciekawsze, najbardziej przydatne - lub wręcz przeciwnie A może zaproponujesz coś zupełnie nowego?

Zadanie na weekend 15-17 sierpnia.
Prosimy o:
1. wybranie najciekawszego artykułu dodanego w lipcu lub sierpniu br.,
2. krótkie uzasadnienie wyboru.

i już
Na odpowiedzi czekamy do końca niedzieli, tu:
http://forum.babyonline.pl/forum/sho...760#post341760

Zadanie na weekend 25-27 lipca
:
W naszym cyklu Tydzień z blogerką rozmawiamy z fajnymi matkami, które w mądry, ciekawy i często zabawny sposób opisują swoje perypetie z dziećmi.

Zajrzyj do artykułów naszego cyklu i:
- odnieś się (krótko, postaraj się zmieścić w 5 zdaniach) do któregoś z tematów, o których piszą u nas blogerki.
- poleć nam przynajmniej 3 blogi dla rodziców, które z przyjemnością czytasz.

Zadanie na weekend 18-20 lipca:
Wybierz dowolny artykuł z Babyonline.pl dodany do serwisu w lipcu! i powiedz nam, co o nim sądzisz.
WIECEJ O ZADANIU I ZASADY

Zadanie na weekend 11-13.07:
Jedna z gwiazd, które gościliśmy na Babyonline.pl w tym tygodniu, nazwała pewien etap rozwoju swojego dziecka barwnym - opisz, jak u Was wyglądał ten etap?
---

Na Wasze odpowiedzi czekamy na końcu tego wątku. Wyniki ogłosimy w poniedziałek, czekamy na adres do wysyłki nagrody przez 7 dni!
Załączone Grafiki
File Type: jpg 20140710_150200.jpg (94.9 KB, 204 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Redakcja_MamoToJa.pl : 01-09-2014 o 13:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2014, 15:14
violken violken jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
violken.polki.pl

Domyślnie Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

Kochana Redakcjo,
jeśli się nie mylę to Sylwia Gruchała mówiąc o barwnym etapie miała na myśli ząbkowanie swojej córeczki. Hmmm, jako mama dwóch chłopców jedno ząbkowanie mam za sobą ale czeka mnie niebawem drugie :-) Dzieci są naszym odbiciem, garścią wyselekcjonowanych przez naturę genów. Nie sposób przewidzieć jak barwny będzie etap ząbkowania. Czy dziecko będzie bardzo cierpieć a my z nim czy przejdzie przez niego spokojnie. Pierwszy ząbek naszego starszego synka pojawił się gdy miał 6 mies i właśnie spędzaliśmy urlop w Egipcie. Przyznam, że tak cudownie spędzaliśmy czas, że nikt nie zauważył nowego nabytku! Poza lekkim rozdrażnieniem, ślinotokiem i żuciem wszystkiego nic okropnego się nie działo :-) drugi synek jest malutki. To mały Budda, siła spokoju, radość uśmiechu - na razie :-) czekamy więc na pierwsze oznaki "barwnego" etapu z nadzieją, że maluch gładko wykiełkuje swoje kły raczej w odcieniach słonecznego lata. Pozdrawiamy!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2014, 15:42
mb84 mb84 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mb84.polki.pl

Zdjęcia: 18

Oczywiście chodzi o Sylwię Gruchałę i ząbkowanie u jej córki.U nas pierwsze ząbki były długo wyczekiwane i pojawiły się dopiero pod koniec 8 miesiąca."Wyskoczyły" niespodziewanie bo bezobjawowo Obecnie córka ma 15 miesięcy i wyszły jej trzy czwórki jednocześnie.Niestety tym razem była biegunka,gorączka,brak apetytu i humoru,a że nadal karmię piersią to na cycusiu "wisiała" całe dnie.Pomagało jej jak masowałam jej paluszkiem dziąsełka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2014, 16:15
Insonia08 Insonia08 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Insonia08.polki.pl

Zdjęcia: 2

Pani Sylwia Gruchała nazwała ząbkowanie barwnym etapem.
U nas ten "barwny" etap stosunkowo niedawno się rozpaczą.
Początek był prawie bezobjawowy, niegroźne marudzenie, ubranka lekko oślinione, chętnie wkładanie rączek do pyszczka i "szukanie ząbków". Nawet się cieszyłam, ze to już magiczny "pierwszy ząbek" . Z czasem radość delikatnie rzecz ujmując zmalała niegroźne marudzenie zamieniło się w nocne krzyki i przytulaski, ubranka już nie są lekko oślinione a przemoczone co w obecne upały ma też swój plus, a zalana podłoga śliną nie robi już na mnie wrażenia, poza rączkami do buzi w ruch poszło wszystko w zasięgu ręki na czele z psem, który nie jest z tego powodu do końca szczęśliwy ale znosi to dzielnie bo przecież podobnie jak ja i Pani Sylwia Gruchała myśli "Nie jest lekko, ale wiem, że to przejdzie i będzie dużo łatwiej" ...tę myśl zakłóca tylko jedno brak ząbków...więc barwny etap rozpoczął się i nie zakończy się szybko. Radzimy sobie jak możemy, gryzaki, maści czy przytulanie,zabawiani a wszystko po to by ulżyć bo ten czas nie tylko my musimy przetrwać ale również, a może przede wszystkim mój dzielny synek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2014, 16:24
drewienko drewienko jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
drewienko.polki.pl

Zdjęcia: 798

Barwny (jak u Sylwii Gruchały), a do tego absolutnie fantastycznie nieprzespany.
Jednak przepełniony 100% miłością do pojawiających się mlecznych gagatków. Córcia była z siebie bardzo dumna, że potrafiła w nocy zgromadzić przy sobie mamę, tatę i brata z siostrą. A gdy budziła się rano z wszystkich pierwsza, to chytała się za głowę i głośno wołała: OJOJ, bum bum - co oznaczało: wstawać śpiochy!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2014, 16:26
drewienko drewienko jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
drewienko.polki.pl

Zdjęcia: 798

miało być: chwytała, a nie chytała- ups!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2014, 16:52
kusia_ss kusia_ss jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kusia_ss.polki.pl

Zdjęcia: 2

Ząbkowanie... Cóż, w przypadku starszej córki powiedziałabym, że przeszło niezauważalnie Jedyne co się nam dawało odczuć to jej obecność w naszym łóżku. Młodsza córka natomiast pozwala nam zrozumieć dlaczego niektórzy rodzice tak narzekają na ten etap w rozwoju dzieci. Jednym słowem jej ząbkowanie odbywa się "śpiewająco".
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2014, 17:07
zuzanka16 zuzanka16 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zuzanka16.polki.pl

Zdjęcia: 10

Ja ten okres mogę opisać jednym słowem MASAKRA Moja córeczka miała gorączkę przez parę dni była strasznie marudna, nie schodziła mi z rąk. A do tego jeszcze miała katar;/Co najgorsze to dopiero były tylko 2 ząbki reszta przed nami;/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2014, 19:29
Anis81 Anis81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anis81.polki.pl

Czas ząbkowania nie należy do najmilszych wspomnień z życia naszej córeczki, każdy ząbek poprzedzony infekcją z podwyższoną temperaturą lub gorączką.
Kiedy wspominam chwilę nieprzespanych nocy i płaczu za sprawą małych białych mleczaków, cieszę się że ząbkowanie już prawie za nami
Najlepsze wspomnienia podczas ząbkowania, to takie kiedy w końcu ujawniały się małe białe ząbki a wraz z nimi znikał ból a mała mogła spać spokojnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2014, 20:54
ewelabella ewelabella jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelabella.polki.pl

Zdjęcia: 24

Szanowna Redakcjo..
Ząbkowanie właśnie zaczęło się u mojego 4 mies synka -Pawełka.
Bardziej się ślini i bezustannie wkłada palce do buzi.Synek jest bardzo rozdrażniony coraz częściej płacze ,nawet gdy paluszkiem urazi dziąsło. W aptece kupiłam dzisiaj żel łagodzący objawy ząbkowania. Przyniosło ulgę smarowanie Pawełkowi dziąseł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania