Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nietrzymanie moczu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nietrzymanie moczu

    Najczęstszą formą nietrzymania moczu u kobiet jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Określana jest jako mimowolna utrata moczu w trakcie kichania, kaszlu czy wysiłku fizycznego oraz w innych sytuacjach życia codziennego http://proclinic.pl/service/nietrzymanie-moczu/. Czy macie taki problem?
  •    
       

    #2
    Odp: Nietrzymanie moczu

    Ja na szczęście nie mam ale wiem, że to może być bardzo kłopotliwe..

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nietrzymanie moczu

      Na szczęście mnie to nie dotyczy ale wiem, że jest to częste schorzenie po porodzie. Trochę na ten temat znajdziesz też tutaj:
      http://babyonline.pl/wysilkowe-nietr...l,1214,r1.html

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nietrzymanie moczu

        ja problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu miałam w ciąży a gdy mała się urodziła problem zniknął sam. ponoc uciskał mi na pęcherz

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nietrzymanie moczu

          Ja ogólnie nie miałam problemu 2 razy mi się zdarzyło że nie utrzymałam moczu a tak nie było kłopotu

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nietrzymanie moczu

            ja miałam tak kilak dni po porodzie, ze nie moglam utrzymac moczu i musialam biegiem do lazienki leciec

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nietrzymanie moczu

              heh a ja po porodzie znów nie czułam że mi się chce siku i wcale nie sikałam, dopieor jak pod goracy prysznic szłam to czułam że pęcherz mi zaraz peknie bo się rozluzniły mieśnie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nietrzymanie moczu

                ja jeszcze do tej pory moczu czasem nie trzymam na przykład kiedy kicham musze udac się z tym do lekarza jeśli będzie się to długo utrzymywać

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nietrzymanie moczu

                  W wysiłkowym nietrzymaniu moczu u kobiety bardzo ważne jest wzmocnienie mięśni dna miednicy, co może prowadzić nawet do ustąpienia problemu. Są to tzw. ćwiczenia mięśni Kegla (czyli mięśni dna miednicy). Poleciła mi je położna w szkole rodzenia i odkąd je ćwiczę, jest dużo lepiej :-) a czasami nawet przyjemniej..najbardziej lubię je cwiczyć w trakcie stosunku z mężem..on też ma z tego radochę :-) można też użyć specjalnych kulek he he ;-) oprócz tego ćwiczenia na piłce..polecam bo naprawdę pomagają :-)

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nietrzymanie moczu

                    Miałam nietrzymanie moczu w ciąży i szczerz mówiąc nadal mam :/ Jest to strasznie kłopotliwe i niekomfortowe. Cały czas muszę nosić wkładki a są sytuacje gdy zastanawiam się czy nie byłyby lepsze pieluchomajtki. Podobno są jakieś zabiegi, które pomagają usunąć ten problem. Wiecie coś o tym?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nietrzymanie moczu

                      w ciązy borykałam się z tym problemem. Najlepiej nosić wkładki i ćwiczyć, jak już wyżej napisano mieśnie kegla, to pomaga- czyli napinamy mięśnie mięśnie, co powinno trwać pięć sekund, tak jak i czas ich rozluźnienia, powtarzamy kilkanaście razy, potem kilkadziesiąt, powoli zwiększamy liczbę serii

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nietrzymanie moczu

                        haha mnie to rozśmieszyło u mnie jak raz mi poleciało trochę W ogródku siedziałam i mnie coś rozbawiło i zaczełam się śmiać i ze śmiechu sie posikałam :P Ale wtedy juz nie było mi do śmiechu haha

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nietrzymanie moczu

                          No niestety, z tego, co czytałam nietrzymanie moczu w ciąży to dość powszechna dolegliwość.
                          Zawczasu warto ćwiczyć mięśnie Kegla, to na pewno pomaga.
                          Później, doraźnie, trzeba stosować dobre wkładki, żeby mimo wszystko czuć się komfortowo.
                          No i liczyć na to, że po porodzie wszystko wróci do normy.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nietrzymanie moczu

                            Wcześniej wydawało mi się, że na tę przypadłość cierpi bardzo niewiele kobiet, ale im kobieta starsza, tym ryzyko zapadnięcia na nietrzymanie moczu wzrasta, a zwłaszcza po przebytych ciężkich porodach.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nietrzymanie moczu

                              Ćwiczenia w takiej sytuacji to podstawa, ale bez wkładek tena lady nie da rady nawet z domu wyjść a co dopiero mówić o jakiś ćwiczeniach kiedy przy najmniejszym wysiłku zawsze coś wycieka.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X