Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy pierwsza mammografia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Kiedy pierwsza mammografia

    Czyli kiedy najlepiej? 20? 25? 30? 35? 40 lat ?

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Kiedy pierwsza mammografia

      Moja mama miala raka piersi a ja mam 30 lat czy już powinnam pomysleć o mammografii ??
      szczerze jakoś się nad tym nie zastanawiałam a lekarz podczas wizyt bada mi piersi wiec myslę, ze jest ok. Jednak nigdy nic nie wiadomo.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Kiedy pierwsza mammografia

        Mammografię zaleca się w wieku 35-40 lat. Generalnie nawet bardziej po 40-tce, bo wtedy jest ona bardziej miarodajna, a wcześniej robić usg piersi.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Kiedy pierwsza mammografia

          W takim razie muszę się wybrać na usg piersi, nigdy w życiu jeszcze nie miałam. Jednak może dopiero jak zakończę karmienie dziecka Narazie wystarczy samokontrola piersi.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Kiedy pierwsza mammografia

            Na początek tylko badanie palpacyjne i usg piersi. Mammografii nie wykonuje się u młodych osób ale zalecane jest chociaż raz w roku usg piersi dla młodszych osób tj. 25 lat. Wszelkie nieprawidłowości zostaną wykrytę. A mammografia to jednak promieniowanie rentgenowskie i dla organizmu w wieku rozrodczym nie jest ono obojętne.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Kiedy pierwsza mammografia

              Piersi młodych kobiet są zbudowane z tkanki gruczołowej, a starszych z tłuszczowej, przez którą mogą się przebić tylko promienie rentgenowskie. Młodszym kobietom wystarczy badania USG


              Skomentuj


                #22
                Odp: Kiedy pierwsza mammografia

                Musze się wybrać własnie na badanie usg piersi bo jestem jeszcze za młoda na mammografię więc tego badania mi nie wykonają bo jest ono przeznaczone dla kobiet starszych tak mi tłumaczyła pani w rejestracji więc siłą rzeczy inne badanie jest wskazane w moim przypadku.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Kiedy pierwsza mammografia

                  Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                  Musze się wybrać własnie na badanie usg piersi bo jestem jeszcze za młoda na mammografię więc tego badania mi nie wykonają bo jest ono przeznaczone dla kobiet starszych tak mi tłumaczyła pani w rejestracji więc siłą rzeczy inne badanie jest wskazane w moim przypadku.
                  To prawda, też chciałam zrobić, ale Pani w recepcji zarejestrowała od razu na usg. Ostatnio w tvnie mówili też o takim urządzeniu, którym można badać piersi samemu w domu, chyba baster się nazywa? Ma któraś może?

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Kiedy pierwsza mammografia

                    Ważne jest też, żeby ktoś poprawnie odczytał wynik. Niestety znam przypadek, gdzie nie wykryło badanie problemu (raczej wykryło, ale źle było zinterpretowane).

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Kiedy pierwsza mammografia

                      Napisane przez testolandia Pokaż wiadomość
                      Ważne jest też, żeby ktoś poprawnie odczytał wynik. Niestety znam przypadek, gdzie nie wykryło badanie problemu (raczej wykryło, ale źle było zinterpretowane).
                      Też znam taki przypadek, kobieta robiła mamografię i nic nie wykryto a za dwa miesiące poszła na USG i okazało sie że ma dużego guza. Czasem sprzęt jest zawodny, lekarz nie profesjonalny i zdarzają się takie niebezpieczne błędy

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Kiedy pierwsza mammografia

                        Ja na mammografii jeszcze nie byłam nigdy. Myślę o USG sutków w Gabinet USG - http://www.gabinetusg.com.pl/oferta-...ch/usg-sutkow/ Trzeba się badać bo lekarze niestety często zapominają o sprawdzeniu piersi podczas badań albo źle interpretują wyniki. Dlatego warto sprawdzać też samodzielnie w domu czy nic się nie dzieje.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Kiedy pierwsza mammografia

                          oj, ja chyba też na usg muszę się wybrać niedługo... w rodzinie wyskoczyło co nieco i troszkę postraszyło, a przyznaję, że nie potrafię dobrze wybadać tych swoich piersi w trakcie laktacji

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Kiedy pierwsza mammografia

                            W trakcie laktacji mogą być guzki, ale to raczej takie mleczne zastoje. Normalnie jak kobieta często bada/dotyka swoje piersi to zna ich kształt. Takie guzki, którymi trzeba by się zaniepokoić raczej od razu się czuje.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Kiedy pierwsza mammografia

                              ja też jestem przeciwnikiem mammografii, co prawda doświadczyłam jej osobiście, ale odradzę każdej mamie, niezaleznie od wieku. jesli juz konieczne jest badanie to faktycznie usg, u nas,w Suwalkach można zrobić w przychodni MEDICA-VISION przy ul. Nowomiejskiej 15 koło poczty, ja tam korzystałam z pomocy dr Bukowskiego angiografa http://angiograf.suwalki.pl

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Kiedy pierwsza mammografia

                                W Warszawie w Wilmedzie specjalizują się w badaniach piersi. Wykonują nie tylko USG, ale też inne badania. W razie wykrycia jakiś guzków również zajmują się leczeniem. Profilaktyka raka piersi jest bardzo ważna, trzeba się badać.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X