Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spirala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Spirala

    Myśląc nad środkami antykoncepcyjnymi najbardziej komfortowa wydaje mi się spirala domaciczna, w związku z tym mam pytanie: kiedy najwcześniej mogę ją założyć (jestem 2 miesiące po porodzie i nie dostałam jeszcze miesiączki), jakie są przeciwskazania i czy należy wykonać jakieś dodatkowe badania?
  •    
       

    #2
    Odp: Spirala

    Witam,

    Wkładka wewnątrzmaciczna oraz implant antykoncepcyjny są dobrymi metodami antykoncepcji długoterminowej dla określonych grup pacjentek.

    Bez względu na rodzaj wkładki (miedziana, hormonalna i inne) przed jej założeniem standardowo należy wykonać badanie ginekologiczne z usg dopochwowym. Koniczne jest posiadanie aktualnego wyniku cytologii.

    Wkładkę antykoncepcyjną można założyć już 6 tygodni po porodzie.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Marta Blumska-Janiak
    specjalista położnictwa i ginekologii
    ginekologia estetyczna
    www.blumska-janiak.pl
    e-mail: marta@blumska-janiak.pl

    Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
    Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Spirala

      Ja się właśnie zastanawiam nad wkładką hormonalną lub niehormonalną, bo ze względu na PCO, nie mi decydować, ale mam na uwadze właśnie taką długoterminową, gdybym nie zdecydowała się na drugie dziecko w szybkim czasie po porodzie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Spirala

        Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
        Ja się właśnie zastanawiam nad wkładką hormonalną lub niehormonalną, bo ze względu na PCO, nie mi decydować, ale mam na uwadze właśnie taką długoterminową, gdybym nie zdecydowała się na drugie dziecko w szybkim czasie po porodzie
        Ja tak już rok czasu się namyślałam nad spiralą i jak biorę tabletki tak nadal biorę

        Skomentuj


          #5
          Odp: Spirala

          Ja jak przestanę synkowi dawać swoje mleko to chyba zdjecyduję się na plastry antykoncepcyjne bądź implant, spiralę się boję zakładać... moja znajoma miała i zaszła w ciążę

          Skomentuj


            #6
            Odp: Spirala

            o kurde no własnie tutaj jest z tym problem bo jak kobieta zajdzie w ciaże a spirala nie zostanie usnieta w porę to dziecko potem rodzi się z tą spiralą wrośniętą gdzieś w ciele :/

            Skomentuj


              #7
              Odp: Spirala

              moja znajoma również miała spirale i zaszła w ciąże ale szybko została usunieta i na szczęście maleństwu nic się nie stało

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Spirala

                słyszałam o tym lekarz mi proponował po porodzie abym skorzystała dlatego że miałam dwie cc i kolejna w najbliższym czasie byłaby niebezpieczna. Dlatego mówił że aby odczekac minimum 5 lat a taki sposób zabezpieczenia jest najbardziej bezpieczny

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Spirala

                  Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
                  słyszałam o tym lekarz mi proponował po porodzie abym skorzystała dlatego że miałam dwie cc i kolejna w najbliższym czasie byłaby niebezpieczna. Dlatego mówił że aby odczekac minimum 5 lat a taki sposób zabezpieczenia jest najbardziej bezpieczny
                  Mi też lekarz zaproponował spiralę ale jakoś nie mam do niej przekonania. Boję się jakichś powikłań. Poza tym koleżanka mojej mamy zaszła w ciąży ze spiralną, a lekarze nie mogli jej usunąć do końca ciąży. Kobieta przez całą ciążę bała się o zdrowie i życie dziecka. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Spirala

                    Ja, podobnie nie jestem przekonana do spirali i sama bym sobie jej nie założyła. Słyszałam też, że przy spirali są częstsze infekcje.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Spirala

                      No ja słyszałam, że może dojść do wielu powikłań. Nie każda kobieta może nosić spiralę. Ja chyba źle czułabym się z myślą, że mam w sobie coś takiego. Słyszałam o bólu podczas współżycia, o powikłaniach podczas miesiączki, itp.


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Spirala

                        Masz rację. A ponadto z tabletek łatwiej zrezygnować. Po prostu odstawiasz, ze spiralą już nie jest tak łatwo. A ja nie lubię być taka „uwiązana”. No, ale jak ktoś już w ogóle nie planuje dzieci no to, co innego. Moja mama miała spiralę i sobie akurat chwaliła.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Spirala

                          Ważne żeby lekarz dobrał odpowiednią spiralę. A jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne to też nie mam do nich przekonania. Lekarz dobrał mojej koleżance złe tabletki i teraz zmaga się z zakrzepicą


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Spirala

                            Aż tak? To rzeczywiście. Przede wszystkim, jeśli lekarz zapisuje tabletki bez badań na chybił trafił, to od razu trzeba go zmienić. Ja nie trafiłam z jednymi, po których bardzo waga mi poszybowała do góry, ale tylko odstawiłam je i wszystko wróciło do normy.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Spirala

                              Napisane przez emros Pokaż wiadomość
                              Aż tak? To rzeczywiście. Przede wszystkim, jeśli lekarz zapisuje tabletki bez badań na chybił trafił, to od razu trzeba go zmienić. Ja nie trafiłam z jednymi, po których bardzo waga mi poszybowała do góry, ale tylko odstawiłam je i wszystko wróciło do normy.
                              Coraz częściej zdarza się lekarz przepisuje tabletki na "chybił - trafił". Do tego wszystkiego u mojej koleżanki pojawiły się kolejne powikłania, tj. cukrzyca i okropne owrzodzenie nóg


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X