Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tabletki anty a wątroba

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Tabletki anty a wątroba

    Niedawno w mojej rodzinie umierał wujek na alkoholową marskożć wątroby-trzeba przyznać że żmierć jakby na własne życzneie bo pracowało się na nią latami… A jak to jest z tabletkami? Jak badzo szkodza wątrobie?

    Biorę Novynette-dosyć słabe,z niewielką zawartożcią hormonów! Alkoholu nie piję w ogóle więc nie dokadam dodatkowych czynników niszczących watrobę!
  •    
       

    #2
    Odp: Tabletki anty a wątroba

    Tabletki mają o wiele mniejszy wpływ na wątrobę niż nalogowe picie. Chyba, że np wątroba z innych przyczyn jest już poważnie chora to wtedy nie nalezy jej niczym dodatkowo obciazac. Ale zanim lekarz przepisze tabletki powinien porobic podstawowe badania m.in wlasnie probe watrobowa. No i nie nalezy zapominac o kontrolnych badaniach. Ja bioretabletki belara juz od kilku lat i one maja malo hormow wiec wyniki mam w normie

    Skomentuj


      #3
      Odp: Tabletki anty a wątroba

      Podpisuję sie pod tym co napisała tutaj kolezanka. Tabletki anty mają o wiele mniejszy wpływ na wątrobę niż nałogowe picie. Nie są jak wiadomo pozbawione ryzyka, jednak nie jest to takie ryzyko jak przy alkoholizmie. Warto jest robić sobie co jakiś czas badania na:
      próby wątrobowe
      na krzepnięcie
      oraz morfologię
      Tak aby wiedziec czy wszystko jest ok. Kilka informacji o tym co szkodzi wątrobie jest tutaj:
      http://essentiale.pl/co-szkodzi-watrobie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Tabletki anty a wątroba

        Niestety, każdy lek przyjmowany doustnie przechodzi tzn. "efekt pierwszego przejścia" -> po wchłonięciu do jelit trafia przez żyłę wrotną do wątroby, gdzie jest częściowo metabolizowany. Także i antykoncepcja daje wątrobie po mordzie. Możesz wspomóc wątrobe albo jakimiś suplami, co to powszechnie są reklamowane, albo po prostu odtłuścić trochę diete.
        https://aptekaprima24.pl

        Skomentuj


          #5
          Odp: Tabletki anty a wątroba

          Tabletki antykoncepcyjne strasznie podrażniają wątrobę, przynajmniej u mnie ;/ w ciężkich chwilach biorę sobie Sylimarol 70 i jest ok ale niedługo zamierzam w ogóle je odstawić ;/

          Skomentuj


            #6
            Odp: Tabletki anty a wątroba

            Jeżeli lekarz przepisał Ci je po badaniach to nie powinno być problemu. Dodatkowo, warto co parę miesięcy badania powtórzyć, żeby skontrolować sytuację.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Tabletki anty a wątroba

              Dokładnie, ja belarę biorę już dłuższy czas i jak dotąd badania wychodzą książkowo, no i czuję się przy nich dobrze, nawet lepiej niż wcześniej zanim zaczełam je brać

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Tabletki anty a wątroba

                tabletki anty szkodzą wątrobie, nie ma co ukrywać tymbardziej, że przyjmowane są codziennie... możesz zainteresować się jak wspierac detoks wątroby.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Tabletki anty a wątroba

                  System dla zapominalskich, juz nie raz mnie ratował. Wcześniej zanim zaczęłam brać vibin, zdarzało mi się wydłużyć przerwę, albo skrócić, bo traciłam rachubę przez pracę na zmiany.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Tabletki anty a wątroba

                    Dobrze dobrana pigułka nie powoduje sensacji. Przy tych akurat nie spotkałam opinii, by coś się działo.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Tabletki anty a wątroba

                      Ja także nie mam problemów z wątrobą, ale trzeba pamiętać o regularnych badaniach. Ginekolog nie zawsze je zleca - powinnyśmy same upomnieć się o skierowanie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Tabletki anty a wątroba

                        W dzisiejszych czasach tabletki antykoncepcyjne są nowoczesne i tak zbudowane by nie obciążać organizmu ani żadnych narządów. Sama biore tabletki vines, co jakis czas robie badania kontrolne i jestem pod stalą opieką lekarza. Po tabletkach czuje sie dobrze, okres mi sie wyregulowal, pozbylam się pms i w koncu wrocilo mi libido. Osobiscie jestem bardzo zadowolona

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Tabletki anty a wątroba

                          A może warto zostawić ten temat specjalistom? Wydaje mi się, że to może być najlepsze możliwe rozwiązanie
                          Od życia dostaje się to, czego się oczekuje a nie to, czego się chce – Brian Tracy

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Tabletki anty a wątroba

                            Napisane przez ddd333
                            Istnieją też tabletki ze zmniejszoną ilością hormonów, jak Vibin Mini. Głównie przepisuje się je młodszym dziewczynom ale jeśli się obawiasz o swoje zdrowie to podpytaj o nie ginekologa. Może to faktycznie lepsze rozwiązanie jeśli chodzi o wątrobę.
                            To sa raczej pigułki na pierwszą antykoncepcję hormonalną dla młodych dziewczyn, jak wspomniałaś. Ale to niekoniecznie jest tak, ze jak dostanie takie normalne z większą ilością hormonów, to będzie miała jakies sensacje. Wystarczy zrobić badania, pogadać z lekarzem, dobrze dobrane pigułki efektów ubocznych nie dają.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Tabletki anty a wątroba

                              chmurka dobrze zgaduję, że vixpo bierzesz?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X