Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

    Witam,

    niestety niedawno mojego Kamilka ugryzł kleszcz w okolice pachwiny. Udało się go wyciągnąć w całości, ale problem pozostał, bowiem boimy się, że kleszcz mógł być nosicielem boreliozy, a jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku dziecka. Natrafiłam na stronę gdzie przeprowadza się badania genetyczne kleszczy w celu wykrycia chorobotwórczych mikroorganizmów - http://www.zbadajkleszcza.pl Co myślicie? Czy ktoś korzystał? Trochę to kosztuje więc się zastanawiamy, ale chyba strach zwycięży i kupimy :/ Pozdrawiam i nikomu nie życzę takiego stresu :/
  •    
       

    #2
    Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

    Kiedy zobaczyłam ceny badań to się przeraziłam... Jeżeli jednak to Was uspokoi to zróbcie to badanie. Zdrowie dziecka jest najważniejsze


    Skomentuj


      #3
      Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

      tak ja słyszałam o takich badaniach, moja babcia nawet była na czymś takim bo miała podejrzenie boreliozy. Jak chcesz to możesz sobie tu poczytać o tym jak to wygląda http://novaclinic.pl/d/91-borelioza-koinfekcje-poradnik badanie nie jest jakieś inwazyjne a jednak masz pewność, że wszystko jest ok bo borelioza długo może nie dawać żadnych objawów a jest bardzo niebezpieczna!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

        Ale badanie kleszcza? Ja to tylko słyszałam o badaniu człowieka po ukąszeniu kleszcza, ceny nie są wcale kosmiczne, a w razie czego dostajesz antybiotyk i po krzyku

        Skomentuj


          #5
          Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

          Tak, ja o tym słyszałam i nawet mój znajomy robił takie badania. Ja niestety mam kawał drogi żeby w razie czego zrobić takie badania. Nie wiem ile go to kosztowało.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

            Sądzę, że warto zajrzeć do http://drogadosiebie.pl/borelioza/ , gdzie na temat boreliozy można znaleźć więcej informacji. Myślę, że w przypadku ukąszenia przez kleszcza takie badanie warto wykonać.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

              Bardzo boję się kleszczy. Koleżanka mojego brata zmarła pół roku temu na boreliozę. Chorowała na nią 8 lat i żaden antybiotyk już nie pomagał. Odeszła w wieku 23 lat


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

                Ja mam obsesję na punkcie kleszczy. Raz jedyny mnie dopadły, za to w hurtowej ilości 4! Jeśli to chodziłoby o moje dziecko to zbadałabym, bo pewnie stres byłby nie do wytrzymania dla mnie.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

                  Napisane przez emros Pokaż wiadomość
                  Ja mam obsesję na punkcie kleszczy. Raz jedyny mnie dopadły, za to w hurtowej ilości 4! Jeśli to chodziłoby o moje dziecko to zbadałabym, bo pewnie stres byłby nie do wytrzymania dla mnie.
                  Po przyjściu z lasu, czy polany trzeba koniecznie przejrzeć swoje ciało. Kiedyś ludzie wypalali trawy i kleszczy było mniej. Teraz jest zakaz i jest wysyp kleszczy. Trzeba uważać.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

                    Kiedyś miałam kleszcza zauważyłam po kilku dniach, musiałam się naprosić żeby mi go wyjęli masakra najeździłam się, ale w końcu się udało, później na własną rękę zrobiłam test na boreliozę

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

                      Teraz to nawet nie trzeba iść do lasu. U moich rodziców normalnie na podwórku już można złapać, pies ciągle coś ma do wyjęcia, nie wspominając o kocie. Ostatnio mam wrażenie, że w ogóle jest bardzo dużo kleszczy, nawet w miastach.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

                        To prawda, od kleszczy aż roi się w miastach, parkach, nawet ogródkach przy domach... Nie jest trudno złapać jakiegoś, a jak na razie dostępna jest szczepionka tylko na jedną z chorób, jakimi zarażają, czyli kleszczowe zapalenie mózgu....

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

                          Słyszałam, że ktoś tam pracuje nad szczepionką na boreliozę ale zanim do tego naukowcy dojdą to pewnie minie kilka albo i kilkanaście lat... Poczekamy, zobaczymy ale teraz najlepiej zabezpieczać sie przed kleszczami, po prostu odpowiednio się ubierając na jakieś spacery i stosowanie chemicznych odstraszaczy.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

                            Słyszałam, ze takie badania kleszcza wykonują tutaj https://zbadajkleszcza.pl/ . Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie. Moja kuzynka, niestety została ukąszona przez takiego kleszcza i teraz leczyć sie musi na boreliozę.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Badanie kleszcza - czy ktoś słyszał?

                              No ponoć tak się robi... Dużo osób decyduje się na tego typu badania. w ten sposób jesteś w stanie stwierdzić, czy kleszcz był nosicielem, bo leczenie boreliozy jest bardzo żmudne i skomplikowane. Mogę polecić Ci takie miejsce, w którym można się przebadać i zaproponują ci kompleksowe leczenie: http://alfamedycyna.pl/skoczow/porad...n-watroby-wzw/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X