Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żelazo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Żelazo

    Wczoraj mój ginekolog zalecił mi branie suplementu żelaza (Szelazo SR) ze względu na lekką anemię (tak wynikało z wyniku morfologii), czy powinnam nadal brać suplement witaminowy czy też nie (biorę Prenatal)? W tym nowym preparacie oprócz żelaza jest kwas foliowy, witamina C, B6 i B12, ale na tym koniec, za to w prenatalu oprócz tych wymienionych - tyle, że w co najmniej o połowę mniejszych dawkach, jest chociażby witamina D3 i inne minerały. Brać oba czy na razie pozostać przy Szelazo SR?
  •    
       

    #2
    Odp: Żelazo

    też musiałam brać żelazo, najpierw dostałam jakiś preparat od lekarza, ale nie za dobrze sie po nim czułam, później dorwałam Chela-Ferr forte, po konsultacjach stwierdził, że mogę go zamiast tego stosować i w zupełności wystarczy, jest w kapsułkach, też ma jeszcze oprócz tego kwas foliowy, wit C, B6, B12

    Skomentuj


      #3
      Odp: Żelazo

      tak, cheal ferr forte akurat jest ok, ważna jest kwestia tej przyswajalności, bo jeśli chodzi o żelazo to z tym mogą być problemy akurat.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Żelazo

        A mi porządny lekarz powiedział że nie sztuka jest faszerować się żelazem tylko najpierw trzeba znaleźć przyczynę jego niedoboru, a o tym większość z nich zapomina tylko recepta i do domu.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Żelazo

          Ja miałam zalecenie brać Szelazo i osobno DHA. Już dodatkowych witamin nie brałam. Dzięki temu udało mi się zapobiec anemii, którą miałam po pierwszym porodzie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Żelazo

            W ciąży przyjmowałam zarówno witaminy dla kobiet w ciąży (Pregna Plus, Tran, Magnez i kwas foliowy - w I trymestrze) oraz gdy pojawiła się anemia brałam podwójną dawkę żelaza (Actiferol) . Takie były zalecenia mojego lekarza. Oprócz tego spożywałam dużo produktów bogatych w żelazo. Dzięki temu moje wyniki utrzymywały się w granicach normy. Jeśli nie jesteś pewna czy przyjmować witaminy i żelazo jednocześnie zadzwoń do swojego lekarza i dopytaj się w tej kwestii.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Żelazo

              Napisane przez tamara_90 Pokaż wiadomość
              W ciąży przyjmowałam zarówno witaminy dla kobiet w ciąży (Pregna Plus, Tran, Magnez i kwas foliowy - w I trymestrze) oraz gdy pojawiła się anemia brałam podwójną dawkę żelaza (Actiferol) . Takie były zalecenia mojego lekarza. Oprócz tego spożywałam dużo produktów bogatych w żelazo. Dzięki temu moje wyniki utrzymywały się w granicach normy. Jeśli nie jesteś pewna czy przyjmować witaminy i żelazo jednocześnie zadzwoń do swojego lekarza i dopytaj się w tej kwestii.
              Tamara_90 mi bardzo pomogła herbatka ze świeżo zerwanej pokrzywy z dodatkiem domowej konfitury z żurawiny. Pokrzywa jest bardzo bogata w drogocenne minerały, m.in. żelazo, a żurawina w witaminę C. Żelazo w połączeniu z tą witamina jest lepiej przyswajalne


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Żelazo

                w pierwszej ciązy także brałam żelazo dodatkowo do witamin, w sumie wtedy miałam bardzo dużo witamin. W drugiej ciązy miałam jedną ale samodzielnie brałam takie jak w pierwszej ciązy

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Żelazo

                  Będąc w drugiej ciąży tez maiłam lekką anemię ale i bardzo niskie ciśnienie do tego czasami bywały dni, że nie mogłam chodzić z osłabienia. Żelazo dostarczałam biorąc witaminy dla kobiet w ciąży Femibion 2 ale i tak było go za mało, lekarz jednak zalecił spożywanie produktów bogatych w żelazo i udało się nie brać dodatkowo w tabletkach.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Żelazo

                    Na Twoim miejscu brałabym oba, jeśli masz taki niedobór. I proponuję też zamiast leków zmienić dietę, bo to jest podstawą. Pokrzywa faktycznie ma dużo żelaza i jest smaczna.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Żelazo

                      Dokładnie, najistotniejsze - trzeba zmienic dietę i wzbogacic ja w żelazo. Dla wielu osób taki sposób jest najprostszy do wyrównania niedoborow żelaza.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Żelazo

                        Mi lekarz też zalecił żelazo po tym jak zobaczył moje wyniki krwi. Powiedziałam mu, że najpierw spróbuję z dietą i zobaczymy za jakiś czas. Niestety w ciąży tak wzrasta zapotrzebowanie na żelazo, że nie dałam rady nadrobić samą dietą. Kolejne wyniki badan byly nieco lepsze ale nadal kiepskie. Skonczylam na suplementacji.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Żelazo

                          Odpowiednia dieta może nas uchronić od brania żelaza w tabletkach. To zelazo w tabletkach czasem sie słabo przyswaja. Gdy jest niski poziom hemoglobiny należy zrobić szzcegółowe badanie żeby stwierdzić czy żelazo dobrze sie przyswaja. Badanie to jest kosztowne i lekarze dlatego wolą od razu przepisać tabletki niż skierowac na badanie

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Żelazo

                            Dobrze wiedzieć o czymś takim. Postaram się w drugiej ciąży o to zadbać. Akurat mój lekarz na szczęście nie patrzy skrupulatnie na koszta Wiem, bo nawet kiedys przy mnie dostał za to mały ochrzan

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Żelazo

                              Lekarz nie bez powodu zapisał to wszystko, więc trzeba się do tego stosować. I koniecznie poprawić dietę. Przy następnej wizycie może się okazać, że już nie trzeba nic brać. Im mniej chemii tym lepiej.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X