Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nadżerka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nadżerka

    Ostatnio pani doktor postraszyła mnie zmianami nadżerkowymi i, że trzeba je będzie wypalać!!! na czym to polega?
  •    
       

    #2
    Odp: zmiany nadżerkowe

    Ja też podłączam się pod ten post. Mi ostatnio też mój doktor powiedział, że mam niewielką nadżerkę, ale że to nie wymaga żadnego jeszcze leczenia do tego że mam w kanale szyjki ovula nabothi i to może byc skutkiem poprzedniej nadżerki. Skąd te nadżeki, możan się jakoś tego ustrzec.

    Skomentuj


      #3
      Odp: zmiany nadżerkowe

      U mnie to zeszło wraz z porodem. Inaczej też bym miała wypalanie...

      Skomentuj


        #4
        Odp: zmiany nadżerkowe

        Witam,

        Według obecnej wiedzy medycznej, posługując się starą nomenklaturą, "nadżerek" bez towarzyszących problemów się z zasady nie leczy.
        Wskazaniem do "wypalania" lub "wymrażania" są m.in.- uporczywe upławy, nawracające niepoddające się leczeniu infekcje szyjki macicy lub łagodna dysplazja szyjki- nieprawidłowa cytologia.

        Pozdrawiam serdecznie,
        Marta Blumska-Janiak
        specjalista położnictwa i ginekologii
        ginekologia estetyczna
        www.blumska-janiak.pl
        e-mail: marta@blumska-janiak.pl

        Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
        Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

        Skomentuj


          #5
          Odp: zmiany nadżerkowe

          Strasznie to brzmi. Moja pani dokor powiedziala ze nie potrzeba nic z tym robić... ale czy potem te zmiany nie przekształcą się może w jakieś nowotworowe?

          Skomentuj


            #6
            Odp: zmiany nadżerkowe

            Ja wymrażałam nadżerkę bo nie mogłam wyleczyć ciągle nawracających infekcji bakteryjnych, upławy też były bardzo dokuczliwe. Po zabiegu wszystko wróciło do normy, zgodnie z zaleceniem lekarza przez 7-dni aplikowałam sobie globulki lactovaginalu aby zregenerować mikroflorę.

            Skomentuj


              #7
              Odp: zmiany nadżerkowe

              Napisane przez M.Blumska-Janiak Pokaż wiadomość
              Witam,

              Według obecnej wiedzy medycznej, posługując się starą nomenklaturą, "nadżerek" bez towarzyszących problemów się z zasady nie leczy.
              Wskazaniem do "wypalania" lub "wymrażania" są m.in.- uporczywe upławy, nawracające niepoddające się leczeniu infekcje szyjki macicy lub łagodna dysplazja szyjki- nieprawidłowa cytologia.

              Pozdrawiam serdecznie,

              Właśnie, a mi kazdy lekarz chciał coś zrobić z tą nadżerką ! (wypalanie bądz wymrazanie) ale chodziłam prywatnie a taki zabieg kosztuje na szczęscie po konsultacji z innym lekarzem dowiedzialam się, że skoro nie mam żadnych upławów, infekcji, cytologia zawsze prawidłowa więc nie ma takiej konieczności.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: zmiany nadżerkowe

                Ja miałam wypalaną nadżerkę To był zabieg szybki Byłam uśpiona Nic nie czułam Nie było tak źle Poszłam rano do szpitala i wyszłam po południu ale z tego względu jeszcze że miałam inne badania. Miałam już w takim stopniu że była do usunięcia a towarzyszyły temu ciągłe infekcje

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: zmiany nadżerkowe

                  Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                  Ja miałam wypalaną nadżerkę To był zabieg szybki Byłam uśpiona Nic nie czułam Nie było tak źle Poszłam rano do szpitala i wyszłam po południu ale z tego względu jeszcze że miałam inne badania. Miałam już w takim stopniu że była do usunięcia a towarzyszyły temu ciągłe infekcje
                  Ojeje byłaś uśpiona do tego zabiegu? Też miałam wypalaną nadżerkę i lekarz robił mi to na żywca Przyznam szczerze że nie było przyjemnie ale też nie bolało. Czułam takie jakby ciągnięcie w dole brzucha

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: zmiany nadżerkowe

                    to uśpienie było najgorsze ,ten strach że się nie wybudzę a tu dzieci przecież małe i co to będzie Strach okazał się silniejszy gdy położyłam się już na fotelu i nie mogłam opanować drżenia tak się trzęsłam ze strachu Dziś już się z tego śmieję ale wtedy mi do śmiechu nie było ...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Nadżerka

                      Witam, wykryto u mnie nadżerkę w ciąży bardzo boję się o zdrowie dziecka. Czy ma to jakiś wpływ na płód? Lekarz stwierdził, że teraz nie wolno jej leczyć. Boję się, że bakterie mogą wpłynąć na jeszcze nienarodzone dziecko.Oraz w takim przypadku jaki poród będzie korzystniejszy drogami naturalnymi czy cesarka? Proszę o pomoc.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nadżerka

                        sory ale juz nie nadążam - pierwsze piszesz ze masz 5 tygodniowe dziecko w jednym z postow, potem ze ma 4,5 miesiaca - dobra stwierdziłam ze pomyłka nastąpiła w tekscie, teraz a teraz czytam ze jestes w ciąży - czy mi cos tu nie gra czy sie pogubiła - jeśli mozesz to to wyjasnij bo nie nadążam a odpisuje na posty produkują sie i się pogubłam całkiem

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nadżerka

                          Ja odpowiem może na pytania. Z tego co się orientuje, wiele dziewczyn nie usuwa nadżerki przed ciążą (jeśli nie ma ku temu powodu - zły wynik cytologii) gdyż takie zmiany lubią goić się w ciąży, a ponadto po zabiegu często pozostaje blizna, która później utrudnia otwarcie ujścia w trakcie porodu. Myślę że powinnaś zadbać szczególnie o higienę do tego dobry probiotyk np. lactovaginal dopochwowy aby działał miejscowo. Nadżerka nie jest przeciw wskazaniem do porodu sn.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nadżerka

                            Przed pierwszą ciążą lekarz stwierdził u mnie nadżerkę. Powiedział, że zaczniemy ją leczyć po porodzie. Kiedy 6 tygodni po porodzie przyszłam na kontrolę okazało się, że nadżerka się wchłonęła


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nadżerka

                              U mnie wykryto nadżerkę, podczas drugiej ciąży. Samo posiadanie nadżerki nie zagraża dziecku. Moja gin powiedziała, że ciąża może mi to wyleczyć, więc nic z tym nie robiłam. Podczas porodu okazało się, że się nie wyleczyła. Z tego powodu szyjka bardzo mi krwawiła, ale urodziłam bez komplikacji. Moja gin kazała mi odczekać pół roku po porodzie, żeby rozpocząć jakieś leczenie. W tym czasie organizm się zregeneruje i hormony wrócą do normy. Teraz nadeszła pora na kontrolę i dowiem si e co z tym dalej robić.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X