Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wirus hpv (papillomavirus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wirus hpv (papillomavirus)

    Czesc kobietki chcialam napisac o czyms waznym czego pewnie czesc z was moze nie jest swiadoma. Zetknelyscie sie kiedys z tym wirusem?Nieleczony powoduje raka szyjki macicy,rozwija sie dosc szybko a mozna go wykryc juz podczas cytologii.Wczoraj zadzwonila kolezanka z wiadomoscia ze ja to dotknelo.Na razie jest po biopsji i czeka na wyniki.Dawna przyjaciolka mojej bylej szefowej zmarla majac 30 lat przez ta straszna chorobe.Nie wiem jak to wyglada w Polsce ale na zachodzie rozpowszechniana jest kampania szczepien przeciw temu wirusowi (szczepione sa dziewczynki i mlode kobiety ktore jeszcze nie wspolzyly seksualnie).Jak to wyglada u was?Slyszalyscie cos na ten temat?
    Last edited by dotka238; 12-03-2009, 12:47.
  •    
       

    #2
    przyznam że kompletnie nic o tym nie wiem ale pewnie pasowałoby się coś dowiedzieć....hmmm i zrobić cytologię. wiesz może czy wczesne wykrycie tego wirusa daje szanse wyleczenia??
    Kacperek 06.04.2008

    Skomentuj


      #3
      Witam Ja Słyszałam Szkoda Tylko Ze Te Szczepionki Dla Nas Sa Takie Drogie. Ważna Jest Wies Cytologia A Jeszcze Jej Nie Robiłam Czekam Na Termin Wizyty U Ginekologa I Zapytam Sie O Cytologie
      Pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        Wirus powoduje ze na szyjce wyrasta cos w rodzaju brodawki ,moze byc kilka pecherzykow ta narosl jest usuwana .Wazne jest zeby wczesnie zareagowac wtedy szanse na wyleczenie sa bardzo prawdopodobne.Duzo kobiet nie zdaje sobie sprawy i za rzadko sie bada.

        Skomentuj


          #5
          Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
          Czesc kobietki chcialam napisac o czyms waznym czego pewnie czesc z was moze nie jest swiadoma. Zetknelyscie sie kiedys z tym wirusem?Nieleczony powoduje raka szyjki macicy,rozwija sie dosc szybko a mozna go wykryc juz podczas cytologii.Wczoraj zadzwonila kolezanka z wiadomoscia ze ja to dotknelo.Na razie jest po biopsji i czeka na wyniki.Dawna przyjaciolka mojej bylej szefowej zmarla majac 30 lat przez ta straszna chorobe.Nie wiem jak to wyglada w Polsce ale na zachodzie rozpowszechniana jest kampania szczepien przeciw temu wirusowi (szczepione sa dziewczynki i mlode kobiety ktore jeszcze nie wspolzyly seksualnie).Jak to wyglada u was?Slyszalyscie cos na ten temat?

          Witaj słyszałam o tym wirusie....straszny!
          trzeba się zbadać bo coraz częściej słyszę o nim
          kobietki do ginekologa

          Skomentuj


            #6
            Ja ostatnio będąc u ginekologa pytałam o szczepionkę przeciwko wirusowi HPV i koszt jej wynosi 1600zł. Zastanawiam się z mężem czy by nie wysupłać skądś tej kasy by się jedna zaszczepić przynajmniej na dwie odmiany tego wirusa.
            Co do kampanii darmowych i obowiązkowych szczepieni to chyba 2 tygodnie
            temu nasza pani Minister Zdrowia odrzuciła ten pomysł. I refundowanych szczepień nie będzie
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #7
              Dziewczyny moja kolezanka ma 26 lat i wyniki biopsji sa pozytywne...ona ma 2 malych dzieci szok,dziewczyna nie pali,jest zadbana i przed nia teraz dlugi okres leczenia.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                U mnie w pracy była bardzo szeroka kampania uświadamiająca ten problem.
                I tak, szczepić powinny się dziewczynki i kobiety które jeszcze nie rozpoczęły współżycia seksualnego w przeciwnym wypadku szczepionka nie ma sensu - kobieta może już być nosicielem wirusa i o tym nie wiedzieć. Szczepionka nie zabezpiecza w 100%!!!! Tylko w około 80%, jest kilka odmian wirusa i ona jest skuteczna tylko dla najbardziej rozpowszechnionych odmian wirusa.
                Jeśli kobieta nie jest chora, nie zaszczepiła się i ma jednego partnera seksualnego ryzyko zachorowania jest znikome. Jeśli natomiast zmienia parterów warto pomyśleć o szczepionce.
                WAŻNE!
                Najważniejszą sprawą i tak są regularne badania cytologiczne - raz na rok.Takie badanie pozwala wykryć chorobę w wczesnym stadium kiedy jest ona prawie w 100% wyleczalna. Tak więc dla młodych dziewczyn połączenie szczepionki i regularnych badań pozwala zabezpieczyć się przed rakiem szyjki macicy, dla pozostałych pozostaje profilaktyka w postaci badań cytologicznych.
                Nie ma sensu wydawać pieniędzy na szczepionkę jeśli jesteście zdrowe i nie zamierzacie zmieniać partnera.
                W Europie zachodniej gdzie kładzie się bardzo duży nacisk na kampanię uświadamiającą dot. badań cytologicznych problem zachorowalności na tę odmianę raka jest znikomy. U nas niestety tylko około 20% kobiet regularnie się bada I dlatego tak wiele kobiet umiera na te chorobę.
                Tak więc dziewczyny koniecznie się badajcie przynajmniej raz na rok.

                Skomentuj


                  #9
                  coccodrillo zaleca się szczepienia młodych dziewcząt gdyż szczepionka chroni organizm, który nie miał jeszcze kontaktu z wirusem HPV. Jednak nie oznacza to, że każda kobieta, która rozpoczęłam współżycie jest nosicielem. Także szczepienie ma sens. Wystarczy się przepadać na jego obecność.

                  Oczywiście, że szczepienie nie daje 100% pewności, ale które daje ??
                  80% to jest bardzo dużo! Szczepionka jest na te odmiany które przenoszone
                  są drogą płciową. Bo po co się szczepić np by uniknąć brodawek na rękach
                  czy stopach
                  Uważam, że kobiety które mają możliwość niech się zaszczepią !! Co nie zwalnia je od regularnie wykonywanej cytologii.

                  Ahaaa... jeśli chodzi o zmiany partnera...
                  wirus ten uwalnia się z złuszczonych naskórków czy nabłonków także można
                  zostać nosicielem mając tego samego partnera.
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #10
                    Zgadzam sie z tree ,pytalam mojego gina ,wirus najszybciej rozwija sie u kobiet aktywnych seksualnie(tzn.ilosc partnerow i czestotliwosc stosunkow nie ma znaczenia,sex z mezem raz w tygoniu to tez aktywnosc seksualna).Cytologia jest szalenie wazna a co do szczepienia daje duze prawdopodobienstwo ochrony nie tylko u dziewic.Coccodrillo nie wiem skad masz informacje ze ten wirus rzadko wystepuje w europie on sie przede wszystkim w europie szybko rozprzestszenia i w krajach dobrze cywilizowanych;Zeby z tych brodawek zaczely sie tworzyc komorki rakowe wystarcza drgania macicy podczas stosunku i obojetne jest jeden czy wiecej partnerow.oczywiscie nie wszystkie nosicielki beda chore ale zdarza sie to bardzo czesto,ten rodzaj raka(szyjki macicy) jest najczesciej spotykanym nowotworem po raku piersi u kobiet i to coraz mlodszych.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wirus hpv (papillomavirus)

                      Jeśli chodzi o szczepienia młodych dziewczynek to słyszałam o tym. Nawet niektóre gminy sfinansowały takie szcezpienia.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X