Wróć   Forum Mamotoja.pl > Konkursy, Oceniamy i testujemy! > Konkursy i Testy na MamoToJa.pl
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Konkursy i Testy na MamoToJa.pl Informacje o konkursach i testach w naszym portalu Mamo To ja

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-02-2018, 13:54
nutka12 nutka12 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nutka12.polki.pl

Domyślnie Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów dla mam od Empiku. Konkurs „Pierwsze tchnienie wiosny"

Jako świeżo upieczona mama mam kilka planów na wiosnę. Pierwsze to te dotyczące mojej kruszynki. Chcę ją odpowiednio stymulować żeby prawidłowo się rozwijała i nie przejmować się "dobrymi" radami dotyczącymi jej wychowania. Z tym drugim punktem pokrywa się w sumie ćwiczenie większej asertywności i nie danie sobie wejść na głowę. To ja wiem jak i kiedy karmić, jak ubierać, prać czy prasować ubranka. No i oczywiście nie słuchać czego nie mogę jeść jako matka karmiąca, mam plan stosować zdrową, urozmaiconą dietę. I tak będzie ona zawierała czosnek, kapustę i pomarańcze. W zasadzie już zawiera a mała ma się dobrze Chciałabym też nie dać się zupełnie pochłonąć macierzyństwu i nie być matką polką mówiącą tylko jakie to jej dziecko jest cudowne. Chcę mieć czas na intymne chwile z mężem (nie chcę też zaniedbać naszej relacji), na spacer z psem, na wyjście z koleżanką, na realizowanie mojej pasji- jazdy konnej. Chcę aby bycie mamą mnie nie ograniczyło tylko rozwinęło, pozwoliło mi poznać inną stronę życia, podróżować i budować piękne wspomnienia. Nie planuję też być idealną mamą i żoną ale daję sobie prawo do potknięć, słabszych chwil, błędów i płaczu z bezsilności. Na koniec coś na pewno nie do zrealizowania ale chciałabym przespać 8 godzin ciągiem w nocy
Nieprzeczytane 28-02-2018, 15:52
Beatrice001 Beatrice001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Beatrice001.polki.pl

Miasto: swiadomerodzicielstwo.blogspot.com/
Domyślnie Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów dla mam od Empiku. Konkurs „Pierwsze tchnienie wiosny"

Tej wiosny zamierzam się zabrać wreszcie za siebie, ponieważ maluszek już nie jest maluszkiem i mogę się skoncetrować bardziej na sobie
Tak więc, planuję się uśmiechać od rana do wieczora, a aby to móc robić będę iść spać wcześniej, aby porządnie wypocząć i wstawać rano, by móc częściej podziwiać wschód słońca. Koniecznie muszę codziennie wychodzić na spacer i podziwiać piękno przyrody, chmurki i wszystko, co tylko się da.
Właściwie, już zaczęłam troszkę wdrażać swój plan i idę coraz wcześniej spać (o kilka minut za każdym razem). Zauważyłam, że mam więcej sił na dzień pełen wrażeń i wstaję bardziej wypoczęta.
Wiosnę mam nadzieję przywitać pięknym uśmiechem, jako wypoczęta, szczęśliwa i zadbana mama.
Nieprzeczytane 28-02-2018, 21:54
kasia2439 kasia2439 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kasia2439.polki.pl

Pierwsza wiosenna zmiana dla mnie to zmiana koloru włosów oraz uczesanie - nie ma nic lepszego jak wiosenne odświeżenie swojego wyglądu.
Kolejna wiosenna zmiana to nabycie ubrania w wiosennych barwach - nie ma nic innego jak przybliżenie się do wiosny przez odświeżenie swojej garderoby.
Następna zmiana to zmiana nastawienia do życia i otoczenia na bardziej pozytywną. Nie ma nic lepszego jak optymistyczne myślenie.
Nieprzeczytane 01-03-2018, 09:42
klaudiaa87 klaudiaa87 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
klaudiaa87.polki.pl

Właśnie tak siedzę i myślę, co by tu zmienić, jaki nowy plan wprowadzić w życie z nadchodzącym wielkimi krokami pierwszym tchnieniem wiosny. Niestety zima źle na mnie działa, rozleniwiam się na maksa i ciężko mi się po niej zebrać, zorganizować. Wiosna tuż, tuż z czego bardzo się cieszę, na pewno coś chcę wdrożyć w moje życie, tylko nie wiem czy wystarczy mi chęci i sił na to.
Na pewno chciałabym pozbyć się tych 5 kilogramów które zafundowała mi zima. Chciałabym mieć więcej siły i energii, aby zacząć ćwiczyć, biegać, jeździć rowerem. Mam w planie również poświęcić więcej czasu dzieciom i mężowi może nawet poprzez właśnie ruch na świeżym powietrzu, grę w piłkę, wspólne zabawy, wycieczki... W naszym menu pojawią się posiłki, które dodadzą nam więcej sił i chęci do życia, oczyszczą organizm po tej okrutnej zimie. Tak, myślę,że to na dobry początek wystarczy. Zregenerować się i zachęcić do tego bliskich, oto mój plan, bo przecież rodzina jest najważniejsza. Życzcie mi powodzenia, oby się nam udało.
Nieprzeczytane 02-03-2018, 10:37
anulenka6 anulenka6 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anulenka6.polki.pl

Na wiosnę planuję wiele zmian, nowy etap w życiu!

Na wiosnę planujemy przeprowadzkę do naszego własnego gniazdka. Czeka mnie zatem wielkie urządzanie domku! Firany, zasłony, dywany, meble i inne dodatki, które pozwolą poczuć się jak u siebie i poczuć wiosnę w upragnionych czterech ścianach.

Do tego na wiosnę rozpoczynam poszukiwanie pracy. Urlop macierzyński się kończy więc czas zrobić coś dla siebie. Postanowiłam nie wracać do dotychczasowej pracy i poszukać nowej, która pozwoli mi się spełnić i lepiej połączyć dom z pracą.

Wiosno przybywaj!
Nieprzeczytane 02-03-2018, 14:42
agusiaczap3 agusiaczap3 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agusiaczap3.polki.pl

Miasto: Wołomin
Wyślij wiadomość przez AIM do agusiaczap3 Wyślij wiadomość przez MSN do agusiaczap3

Moje plany może i są banalne, ale po raz pierwszy w tym roku wiosnę rozpoczynam jako mama, a więc osiągnięcie celu jest dla mnie podwójnie ważne!

Chciałabym:
* dużo więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu - wierzę, że to się uda dzięki codziennym spacerom z córką;
* dalej regularnie ćwiczyć, a co za tym idzie - schudnąć! - udało mi się po raz pierwszy w życiu ćwiczyć codziennie od Nowego Roku - motywacja jest duża, bo moje ciało po ciąży nie jest w najlepszej kondycji. Ćwiczenia dają mi bardzo dużo energii i radości, a i widać delikatne efekty, które zadowalają;
* zdrowiej się odżywiać - jeść bardziej różnorodnie, częściej jeść owoce i warzywa;
* odstawić na bok pilot od telewizora i telefon - skupić się na rodzinie, na obowiązkach i innych "nieelektronicznych" przyjemnościach;
* zrobić porządki w szafach! - moje ulubione postanowienie, gdyż co roku robię "przegląd" rzeczy potrzebnych i zbędnych - uważam, że wiosna to odpowiedni czas na takie porządki.
Nieprzeczytane 02-03-2018, 21:52
agf1 agf1 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
agf1.polki.pl

Wiosna to czas kiedy zaczynam wprowadzać do życia zmiany. To najlepszy czas na podejmowanie decyzji, zobowiązań,na wszelakie postanowienia. Najlepszy, bo mam poczucie, że zaczynam wszystko od nowa, odradzam się, budzę, oczyszczam, pozbywam pozimowego marazmu i mam na wszystko nadzieję, bo... mam energię!
Krokiem pierwszym jest więc zapewnienie sobie odpowiedniej dawki sił i energii właśnie. W taki sposób możliwe jest to tylko wiosną.
Wraz z pierwszym tchnieniem wiosny zaczynam więcej czasu spędzać w ogrodzie. Zanim rozkręcę się na dobre zapewniam sobie codzienną dawkę witalności dzięki moim brzozom. I w tym roku zamierzam ruszyć z butelkami, rureczkami, wiertareczką. Będę montować wcale nie takie trudne konstrukcji, przy okazji zaliczę mały aerobik, a dodatkowo nawdycham się w końcu świeżego powietrza. Później codziennie raczyć się będę świeżym, rześkim,oczyszczającym brzozowym sokiem zbierając siły na dalsze wiosenne plany - przygotowanie się i rozpoczęcie "sezonu biegowego", pozimowe sprzątanie ogrodu, planowanie zagospodarowania choćby kolejnego kawałka czy kwiatowych nasadzeń wokół tarasu.
To będzie też czas kiedy planujemy zorganizować synkowi jakieś zajęcia po przedszkolu, dlatego z pewnością będziemy jeździć,szukać, pytać - może basen, może piłka. To dobry czas by zacząć nową przygodę
Załączone Grafiki
File Type: jpg sok z brzozy.jpg (98.7 KB, 2 wyświetleń)
Nieprzeczytane 04-03-2018, 11:24
Milusienka Milusienka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Milusienka.polki.pl

Mam dwóch synów, małych urwisów przy których stałam się "dresiarą", dlatego tej wiosny planuję postawić na wiosenną modę pełną "kobiecości, energii i radości", która jest pełna modowego optymizmu.
Może to będzie mini spódniczka w jasnym pastelowym kolorze i bluzka z szerokimi rękawkami która nie tylko będzie przypominała lata 70-te i fotografie mojej mamy, kiedy to wspaniale prezentowała się w takich zestawach i gdzie prawdziwa kobiecość była naprawdę w cenie, ale jest również dla mnie inspiracją, która powiewa świeżością, pobudza zmysły i tchnie życie.
Mając na sobie taki zestaw, wiem, że będę mogła odfrunąć daleko stąd, czując w sobie radość nadchodzącej wiosny, będę mogła pokazać prawdziwe oblicze kobiety... tej pełnej dziewczęcego uroku, świeżej, radosnej i czarującej.
Nowy makijaż i mała zmiana fryzury to również plan, dzięki któremu będę tryskała tej wiosny energią i radością :-).
Nieprzeczytane 04-03-2018, 20:49
anya_86 anya_86 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anya_86.polki.pl

Miasto: Szczodre

Nie mogę się już wprost doczekać wiosny! Od grudnia dbam o formę, regularnie ćwiczę i nie odpuszczam, każdy już widzi efekty, ja również, a rozmarzony wzrok męża kiedy patrzy na moje ciało-bezcenny. Planuję więc kontynuować ćwiczenia, regularnie robić peelingi, nakładać krem na twarz balsamy na ciało. Moja garderoba też już powoli ewoluuje na lżejszą, bardziej kwiecistą, kolorową, zachwycającą mnie i sprawiającą, że już przebieram nóżkami czekając na te ciepłe promienie słońca. Następny krok w stronę zrobienia czegoś dla siebie to rozwijanie się, zapisałam się na ważny kurs, brnę z uśmiechem przez kolejne rozdziały zawiłych zagadnień i przynosi mi to radość. Pora na nową mnie, każdy dzień jest fantastycznym wyzwaniem i choćby nie wiem co, pogodzę to z moimi dwiema najcudowniejszymi córeczkami i opieką nad nimi.
Nieprzeczytane 05-03-2018, 11:39
MamaNina MamaNina jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MamaNina.polki.pl

Nie czekam do pierwszego tchnienia wiosny. Przegapiłam w życiu zbyt dużo czasu. Właśnie wczoraj zaczęłam wdrażać swój nowy plan planowania. Do tej pory żyłam pogrążona w ogarniającym mnie chaosie życia i, choć przy ludziach starałam się udawać, że to luzackie, artystyczne i niemal cygańskie podejście mnie bawi, dusiłam się od natłoku spraw, które się piętrzyły, terminów, których nie dotrzymywałam i obowiązków, których ciężaru nie umiałam odpowiednio rozłożyć na oba ramiona, by móc je udźwignąć. Ale powiedziałam temu dość i zaczęłam planować - czyli robić coś, czego nigdy w życiu nie robiłam i przed czym wzbraniałam się całe świadome życie. Na dziś zaplanowałam trzy ważne działania. Idzie dobrze. Jak będzie jutro? Kto ma więcej doświadczenia i dobrych patentów na planowanie i trzymanie się wytycznych - proszony o wsparcie wiedzą i podzielenie się swoimi wytrychami do bardziej uporządkowanego życia.
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania