Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka jezyka obcego. Kiedy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

    Mój synek niebawem idzie do żłobka, ma niecałe 2,5 roku. Jeszcze niezbyt dobrze mówi po polsku i mam dylemat. Nie wiem czy zapisywać Go na angielski... Czy to aby nie za wcześnie? Może do września zacznie więcej mówić, mam taką nadzieję


    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

      Dla mnie to drobna przesada, posyłać dziecko na język już w żłobku, zanim zacznie więcej mówić po polsku.
      Lepiej poczekać z tym do przedszkola, taki okres czasu do rozpoczęcia nauki języka jeszcze nie jest najgorszy i mamy większą pewność, że dziecko coś wyniesie z tych lekcji.

      Skomentuj


        #93
        Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

        moim zdaniem okres przedszkolny jest najlepszy - mam chrześniaka, obecnie ma 8 lat i po angielsku śmiga. wszystko też zależy od metody, ale i rozwoju dziecka. Mozna spróbować już od wczesniejszego etapu.

        Skomentuj


          #94
          Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

          Uważam, że naukę języków obcych trzeba zacząć jak najszybciej. Im dziecko mniejsze, tym szybciej chłonie wiedzę. Przedszkolaka warto zapisać na jakiś profesjonalny kurs do szkoły językowej, np. Empik School -chodziła tam moja córeczka i naprawdę dużo się nauczyła. Poza tym w grupie zawsze ciekawiej.

          Skomentuj


            #95
            Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

            Kiedy? Im szybciej tym lepiej, żyjemy w takim świecie, że nasze dzieci bez znajomości języków będą naprawdę miały ciężko.

            Skomentuj


              #96
              Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

              U mnie syn w trzylatkach juz zaznajamia sie z jezykiem i oslychuje dzieki temu duzo slowek zapamieta i nabierze checi na nauke

              Skomentuj


                #97
                Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                Mój synek zaczął chodzić na angielski jak tylko zaczął chodzić do przedszkola - czyli w wieku trzech lat. Na początku chodził na prywatne zajęcia do osiedlowej szkoły angielskiego. Kiedy był już starszy przepisaliśmy go do Empik School i też byliśmy bardzo zadowoleni.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                  Ja daję synka do przedszkola od września i tam też mają mieć angielski ale to bardziej jeszcze w formie zabawy, jakięś filmiki czy bajeczki po ang.

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                    Jeśli ktoś zna dobrze język obcy, to radziłabym mówic do dziecka od pierwszych dni życia. Na prawdę szybko się maluszek nauczy.

                    Skomentuj


                      Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                      Moja córcia w przedszkolu od czasu do czasu ma język angielski. Niby tylko raz na jakiś czas chodzi a zna już pojedyńcze słowa

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                        Przedszkole to już dobry moment, choć obecnie są już nawet żłobki, ale wg mnie to za wcześnie. Z takim maluchem to samemu w domu najlepiej mówić do niego.

                        Skomentuj


                          Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                          My mamy już i korzystamy z kart np. Kapitan Nauka do nauki języka angielskiego. Podstawowe słówka, kolory, zwierzęta. Polecam, bo fajna zabawa jest przy tym, a dziecko zawsze oswoi się z tym językiem. Wybieramy owoc lub warzywo i ćwiczymy jego angielską wymowę.

                          Skomentuj


                            Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                            Fajna sprawa i zawsze powtarzałam sobie, ze moje dziecko będzie chodziło od maluszka na taki kurs jednak zeszło mi z tym troszke i niestety nie znalazłam odpowiedniego miejsca gdzie mogłabym posłać małą.

                            Skomentuj


                              Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                              Jest wiele sposobów, by nauczyć dziecko języka obcego, ale oczywiście nie musi to być kurs. Tutaj http://mangopress.pl/jak-efektywnie-...jezyka-obcego/ znalazłam porady, które, mimo iż skierowane bardziej dla dorosłych, podpowiedziały mi jak mogę nauczyć swoje dziecko angielskiego. Zauważyłam, że słuchanie piosenek dla dzieci, gra w skojarzenia to najlepsze metody. No i przy okazji my, mamy, też się uczymy.

                              Skomentuj


                                Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

                                Na naukę nigdy nie jest za późno Moja córka jest na tyle bystra i chętna do nauki, że zapisałam ją do szkoły nauki angielskiego zobaczymy jak jej pójdzie ma mieć dwa zajęcia w tygodniu mam nadzieje, że szybko cos załapie

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X