Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

    Dziś chciałabym zachęcić Was do uszycia takiej prostej zabawki dla niemowlaka.




    Tutorial znajdziecie tutaj: http://materialistki.blogspot.com/20...iemowlaka.html

    Prawda, że to proste???

    Spróbujcie i podzielcie się z nami zdjęciami swoich "metkowców!
    Wasze dzieci polubią je od razu!
    Agnieszka Korpa
    www.materialistki.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

    ten metkowiec faktycznie prosty! uszyję w weekend tylko nie mam niemowlaków w okolicy...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

      Napisane przez zielone_oko Pokaż wiadomość
      ten metkowiec faktycznie prosty! uszyję w weekend tylko nie mam niemowlaków w okolicy...
      zielone_oko w ten sam sposób szyje się poduszki

      wystarczy kwadraty wyciąć o 2 cm szersze z każdej strony od poduszki/wkładu, który mamy w domu,
      szyjemy tak samo,
      w otwór do wywinięcia wkładamy wkład/poduszkę, zaszywamy i gotowe!

      może czas na zmianę dekoracji pokoju na wiosenny?
      Agnieszka Korpa
      www.materialistki.pl

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

        szyłam... ręce pokłute, a efekt nie ten. trochę się podłamałam, szczerze mówiąc.
        Spróbuję jakos poprawić.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

          Napisane przez mtarka Pokaż wiadomość
          szyłam... ręce pokłute, a efekt nie ten. trochę się podłamałam, szczerze mówiąc.
          Spróbuję jakos poprawić.
          pokaż, zobaczymy, poradzimy
          Agnieszka Korpa
          www.materialistki.pl

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

            Moi drodzy! Aby zachęcić Was do szycia dla dzieci postanowiliśmy przeznaczyć dla szyjących "metkowca" nagrodę

            Kwartalna e-prenumerata "Twojego maluszka" i FQ (tzw. Tłusta ćwiartka) pięknego minky "żyrafkowego" od materialistki.pl (jak to, z którego został uszyty prototyp, szczegóły) powędruje do osoby, która wklei do tego wątku przynajmniej dwa zdjęcia z szycia i w kilku zdaniach opisze swoje starania.

            Zwycięzcę wybierzemy w ostatnim tygodniu maja, macie więc sporo czasu na próby
            pozdrawiamy,
            Redakcja MamoToJa.pl

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

              Fajny wątek
              Czy fotografie należy wklejać w tym wątku czy w konkursowym?
              Jakiś czas temu szyłam metkowca dla bratanicy potem dla kuzynki maluszka, moze komuś posłuży na inspirację

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                O metkowcach usłyszałam od znajomej i to ona pierwsza mnie poprosiła o uszycie takiego czegoś dla jej maluszka, potem już powędrowały kolejne dla Bratanicy i obecnie jeden czeka na kolejną malutką kuzyneczkę, ponieważ mojej córci metki nie przypadały do gustu a wręcz kazała je od razu wycinać, wiec nawet nad takim pomysłem się nie skłaniałam, aby jej takiego metkowca sprawiać potem musiałabym wycinać wszystkie metki które wszyłam


                Metkowiec który uszyłam składa się nie tylko z wszytych tasiemek ale również z koronki i uszytych długich sznureczków zakończonych supełkami,
                W sklepach z pasmanteria są bogate kolorystycznie tasiemki, ja wykorzystałam zwykłe jedno barwne, metkowiec nie musi zawierać samych tasiemek, wszystko zależy od naszej fantazji co będziemy chciały do takiej mięciutkiej przytulanki wszyć wszystko zależy od umiejętności i czasu przede wszystkim.
                Tasiemki wszywając do wewnątrz warto pamiętać że lubią się pruć wiec lepiej zachować wewnątrz większy zapas, w celu zapewnienia ze żadna metka się nie odpruje wszywałam je na wąskim ściegu ( można to zrobić na normalnym ściegu lecz podwójnie)
                Jeśli chcemy aby nasza przytulanka miała wzór z przodu naszywany warto to wykonać ściegiem zygzakowatym (jeszcze przed wszyciem metek) wzór wycinamy z innego koloru materiału , przypinamy szpilkami, potem juz tylko należy dokładnie zszyć
                Metkowiec z sową był zszyty z dodatkowymi metkami które należy wykonać wcześniej, potem juz podczas zszywania wyciętej przez nas aplikacji podkładamy skrzydełka czy nóżki w odpowiednie miejsca starannie zszywając.
                Oczka jak i dziób zostały wyszyte ręcznie muliną.
                Takiego metkowca możemy wypełnić watoliną co przyniesie efekt małej puszystej podusi.
                Czasochłonne, ale czego się nie zrobi dla roześmianej buzi malucha
                Attached Files
                Last edited by Anis81; 07-05-2014, 13:56.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                  Anis tu zbieramy metkowce, a Twoje piękne tildy przekleimy do wątku z tildami
                  pozdrawiamy,
                  Redakcja MamoToJa.pl

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                    Czy zdjęcia w konkursie biorą tylko metkowców czy też innych prac?
                    Bo nie wiem czy moje prace są już zaliczone do konkursu czy też nie
                    Ciekawy konkurs, ciekawa jestem pozostałych prac nie tylko w konkursie ale i w pozostałych wątkach do których już zaglądałam
                    Last edited by Anis81; 07-05-2014, 17:55.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                      O! Tu mnie jeszcze nie było )
                      W konkursie, jak sądzę, tylko metkowce, bo o nich jest wątek. Nie mam malucha, nie potrzebuję gazetek, ale metkowca uszyję, bo wydaje mi się łatwy Tylko metek nie mam, ale wstążeczki wyglądają równie fajnie
                      Czy do środka można włożyć coś szeleszczącego, żeby maluchowi uatrakcyjnić zabawę? Co by to mogło być? musi nadawać się do prania, hmmm

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                        Wybierane w ostatnim tygodniu maja? Już? A dostęp do maszyny będę miała dopiero za miesiąc - szkoda... tym bardziej, że noszę się z zamiarem uszycia pierwszego metkowca od jakiegoś czasu:/ Mam nadzieję, że będą jeszcze jakieś wyzwania "szyciowe" dla laików=) No i powodzenia kobitki, chętnie poglądam Wasze "wytwory"

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                          W konkursie biorą udział tylko metkowce, bo są łatwe i można je uszyć naprawdę szybko, nawet ręcznie
                          Ale to dopiero początek naszych wyzwań, będzie ich więcej
                          pozdrawiamy,
                          Redakcja MamoToJa.pl

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                            wezmę udział w weekend. tak sobie obiecuję, czemu nie spróbować.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                              Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                              Metkowiec który uszyłam składa się nie tylko z wszytych tasiemek ale również z koronki i uszytych długich sznureczków zakończonych supełkami,
                              W sklepach z pasmanteria są bogate kolorystycznie tasiemki, ja wykorzystałam zwykłe jedno barwne, metkowiec nie musi zawierać samych tasiemek, wszystko zależy od naszej fantazji co będziemy chciały do takiej mięciutkiej przytulanki wszyć wszystko zależy od umiejętności i czasu przede wszystkim.
                              Tasiemki wszywając do wewnątrz warto pamiętać że lubią się pruć wiec lepiej zachować wewnątrz większy zapas, w celu zapewnienia ze żadna metka się nie odpruje wszywałam je na wąskim ściegu ( można to zrobić na normalnym ściegu lecz podwójnie)
                              Jeśli chcemy aby nasza przytulanka miała wzór z przodu naszywany warto to wykonać ściegiem zygzakowatym (jeszcze przed wszyciem metek) wzór wycinamy z innego koloru materiału , przypinamy szpilkami, potem juz tylko należy dokładnie zszyć
                              Metkowiec z sową był zszyty z dodatkowymi metkami które należy wykonać wcześniej, potem juz podczas zszywania wyciętej przez nas aplikacji podkładamy skrzydełka czy nóżki w odpowiednie miejsca starannie zszywając.
                              Oczka jak i dziób zostały wyszyte ręcznie muliną.
                              Takiego metkowca możemy wypełnić watoliną co przyniesie efekt małej puszystej podusi.
                              Czasochłonne, ale czego się nie zrobi dla roześmianej buzi malucha
                              Bardzo dobry pomysł!
                              Agnieszka Korpa
                              www.materialistki.pl

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X