Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-06-2014, 12:46
milols milols jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
milols.polki.pl

Domyślnie Jedzenie z grilla

Zaczął się sezon grillowy, no i dzieci niestety też chcą zajadać się tymi niezdrowymi pysznościami. Co najlepiej grillować, żeby było dobre dla dziecka? Moja córeczka zajada się w kaszance, czy pozwalać na to czy lepiej zmuszać aby zjadała grillowane warzywa czy filety z kurczaka, aczkolwiek ona uważa że są wstrętne, tak jakby kaszanka nie była ;-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-06-2014, 19:46
grawal86 grawal86 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
grawal86.polki.pl

Domyślnie Odp: Jedzenie z grilla

Moim zdaniem wszystko zależy od wieku dziecka, bo normalne jest że rocznemu dziecku nie damy kiełbachy z grilla. Moje dziecko ma ponad 3, 5 roku i nie ukrywam że pozwalam jej posmakować wielu rzeczy, również tych grillowanych. Powinna znać smak i kaszanki i kiełbasy, aczkolwiek ja jestem wrogiem podawania dzieciom jedzenia z grilla (ogrodowego).
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-06-2014, 08:40
kasiamango kasiamango jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasiamango.polki.pl

Filet z grilla to dobra opcja w ogóle ostatnio czytałam, że jedzenie z grilla jest strasznie niezdrowe ;/, a z drugiej str. co teraz jest zdrowe??
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-2014, 14:09
panitereska panitereska jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
panitereska.polki.pl

A czy matka karmiąca piersią może sobie pozwolić na grillowane kaszanki i kiełbasy ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-2014, 14:15
anitak_80 anitak_80 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anitak_80.polki.pl

Wydaje mi się, że wszystko można byle z umiarem i bez zbyt wielu przypraw. Grill to wydaje mi się dobra opcja, przecież możemy piec prawie bez tłuszczu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-06-2014, 09:01
koryto koryto jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
koryto.polki.pl

Dziecku można przemycić grillowane warzywa np. w szaszłykach zrobionych z fileta z kurczaka, cukinii, bakłażana, cebuli , papryki itp. Sam fakt ze zatrudnimy dziecko do nabijania mięsa na patyki do szaszłyków sprawi ze na pewno zechce spróbować swojego dzieła. Również jakoś fajnie i finezyjnie ułożone warzywa sprawią że dziecko z ciekawości skosztuje. A dla mam karmiących uważam że grill jak najbardziej wskazany ale bez zbyt dużej ilości przypraw i lepiej ciężkostrawną kiełbasę zastąpić kurczakiem czy rybą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-06-2014, 14:15
tatulsolo's Avatar
tatulsolo tatulsolo jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
tatulsolo.polki.pl

Kiełbasy z grilla nie dawałbym dziecku, tak samo jak czerwonego mięsa, tylko kurczak i jakaś rybka , do tego niezbyt przypalone, i bez przypraw, ewentualnie odrobinka dla smaku
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-07-2014, 19:13
matylda13 matylda13 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
matylda13.polki.pl

Ja swoim dzieciaczkom grilluję warzywa. Ostatnio cukinię, faszeruję im też serkiem paprykowym (takim np. almette) lub innym, kapelusze pieczarek, czasami też owoce, np. banana albo gruszkę. A mięsko łączę np. z żurawiną albo borówką (można kupić w słoiczkach -takich niedużych, mają na zakrętkach polskie miasta... chyba to Stovit). Taka żurawinka czy borówka zmienia trochę smak mięsa, lekko słodkawy jest i dzieciaki jedzą chętniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-07-2014, 14:40
TwojDietetyk's Avatar
TwojDietetyk TwojDietetyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
TwojDietetyk.polki.pl

Grillowanie jest dosyć zdrową techniką przygotowywania potraw pod warunkiem, że stosujemy się do jednej zasady. Nie grillujemy bezpośrednio nad paleniskiem. W dymie, który powstaje podczas spalania się węgla (brykietu), zawarte są WWA czyli wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Są to związki rakotwórcze, dlatego też wszelkie mięsa i warzywa powinno się grillować na specjalnych tackach. Szczególnie należy tak robić jeśli danie podajemy dziecku.
Co do wyboru produktów należy wybrać te mięsa, które dziecko już jada. Warto wybierać chude i delikatne mięso np. Kurze oraz ryby. Mięso czerwone powinno być chude, a widoczny tłuszcz odcięty. Warto też mięso pokroić na mniejsze kawałki. Wtedy maluchowi łatwiej jest pogryźć kęs.
Tak, jak użytkowniczka matylda13 bardzo polecam grillowane warzywa. Można z nich sporządzać kolorowe szaszłyki, które zachęcą dzieci do jedzenia. Zwłaszcza jeśli przygotują je same.
Na koniec proszę nie zapominać, aby na stole obok grillowanych potraw pojawiły sie surówki

Zapraszam na nasze strony!
www.yanse.waw.pl
Facebook
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-07-2014, 20:54
cwiklak cwiklak jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
cwiklak.polki.pl

Dobrą alternarywą są grille elektryczne bądz gazowe, może potrawy nie mają tego dymnego aromatu, ale sa prze to zdrowsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania