Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mały alergik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Mały alergik

    W tym miejscu zamieszczamy przepisy kulinarne dla alergików

    Czekamy na ciekawe przepisy. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 75zł.
    Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>


    #2
    Odp: Mały alergik

    Moja córeczka, gdy miała pół roczku stwierdzono u niej atopowe zapalenie skóry i alergia ta trwała przez rok.
    Gdy Julcia skończyła 1,5 roczku i odstawiłam ją od piersi AZS też się skończyło.
    Ale przez ten czas Julcia oprócz mojego mleka otrzymywała inne produkty w diecie i starałam się, aby to nie były produkty pochodzenia z mleka krowiego, które najwyraźniej jej szkodziły na skórę. ( sucha skóra, liszaje)
    Z mojego mleka nie mogłam i nie chciałam zrezygnować, uznając, że to bardzo cenny produkt. Pozostało więc pominąć w diecie produkty mleczne tj. serki, budynie. Stosowałam inne dania bez alergizującego mleka krowiego. Były to np. racuszki bez dodatku mleka, kasza manna bezmleczna, ryż na słodko, kisiel.
    Jako,że Julcia uwielbiała banany hitem były placki bananowe. Oto przepis:
    PLACKI BANANOWE
    Składniki:
    2 banany
    3/4 szklanki mąki pszennej
    sok z cytryny ok. 1 łyżeczki
    oliwa z oliwek do smażenia

    Przygotowanie:
    Banany zmiksować, dodać sok z cytryny, wymieszać z mąką i ew. dodać troszkę wody, aby masa nie była za gęsta (ciasto ma być konsystencji gęstej śmietany).
    Na patelni rozgrzać oliwę i nakładać łyżką ciasto.
    Placuszki smażyć na niezbyt dużym ogniu.
    Odsączyć z tłuszczu na serwetce papierowej. Można podawać konfiturą owocową.

    Teraz, gdy Julcia ma 2,5 roku też je z chęcią zjada, ale w wersji bogatszej o mleko i drożdże.

    Skomentuj

           
    Working...
    X