Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Praca, Prawo, Biznes
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Praca, Prawo, Biznes Wasze zawodowe wyzwania, praca dodatkowa, poznajcie swoje prawa i możliwości, własna działalność gospodarcza

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-10-2013, 10:04
Margerytka28 Margerytka28 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Margerytka28.polki.pl

Miasto: Polska
Domyślnie Pozew o alimenty - wzór

Pewnie wielu samotnym mamom przyda się wzór pozwu o alimenty, więc zamiast podawać jakieś z porad z czatów, czy blogów, to podam linka do wzorów pozwów opracowywanych przez prawników:
http://www.mojrozwod.pl/dokumenty-i-...files=Alimenty,
Myślę że informacja, zwłaszcza że prawnicza a nie "gdybajło"na pewno będzie pomocna. Ja w ogóle wychodzę z założenia, że czasem lepiej za dobry wzór czy poradę zapłacić 10 zł niż się mordować samej i przekopywać przez górę internetowych informacji, z których kompletnością różnie bywa.

A własnie - może stworzymy razem jakąś listę adresów www przydatnych dla samotnych mam?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-01-2014, 08:56
Marcenka01 Marcenka01 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Marcenka01.polki.pl

Domyślnie Odp: Pozew o alimenty - wzór

Dla Pań które chciałyby jeszcze inny wzór pozwu o alimenty: http://e-alimenty.pl/component/conte...enty-wzor.html

Zawsze lepiej mieć dwa wzory, niż jeden.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-07-2014, 10:14
Patris38 Patris38 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Patris38.polki.pl

Poprawne wypełnienie takiego pozwu jest bardzo ważnym elementem podczas wnoszenia wniosku o alimenty do sądu. Warto jednak wiedzieć, że razem z nimi możemy ubiegać się o postępowanie ustalenia i zaprzeczenia ojcostwa dla panów, którzy uparcie twierdzą, że nie będą płacić pieniędzy na dzieci, które nie należą do nich. W ten sposób wszyscy będą mieli pewność, że jako drugi rodzic, musi wziąć odpowiedzialność za utrzymanie i wychowanie własnego potomka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-2016, 14:33
piotrkaczmar piotrkaczmar jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
piotrkaczmar.polki.pl

Na forach prawnych mozesz poprosic o wzor takiego dokumentu. Na pewno znajdziesz tam osobe ktora sie na tym zna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-09-2016, 09:36
donat_ka's Avatar
donat_ka donat_ka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
donat_ka.polki.pl

A czy znacie może jakiegoś adwokata z Wrocławia specjalizującego się w tego rodzaju kwestiach?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-09-2016, 07:02
jagna87's Avatar
jagna87 jagna87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jagna87.polki.pl

Pozew o rozwód czy o alimenty to obecnie typowa usługa. Gdy facet nie chce płacić, to płaci fundusz alimentacyjny, który dopiero ściąga kasę z dłużnika. A robi to coraz bardziej skutecznie.
Zawsze można skorzystać z pomocy prawnej. Nie każdy ma czas czy ochotę na załatwianie tego rodzaju kwestii. Tutaj we wpisie: http://www.blog-adwokatpawelborowski...roclaw-uslugi/ można znaleźć trochę więcej informacji na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-01-2017, 23:15
aankaaa aankaaa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aankaaa.polki.pl

Wiele informacji na temat prawa rodzinnego znajduje się na stronie adwokat-podgorski.pl . Artykuły adwokata Wojciecha Podgórskiego mogą okazać się bardzo pomocne. W ten sposób można sporo zaoszczędzić i zdobyć niezbędną wiedzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-01-2017, 20:37
qwertyaaa qwertyaaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
qwertyaaa.polki.pl

Super to wszystko się prezentuje Moim zdaniem jak najbardziej warto na to zwrócić uwagę
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-03-2017, 14:23
joan098's Avatar
joan098 joan098 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
joan098.polki.pl

Może ten Adwokat Tarnów będzie w stanie pomóc? To nie są łatwe rzeczy i myślę, że warto z takiej pomocy skorzystać...
Mama to szereg praw, niezłomnych „pójściów spać”, okropnych „proszę to włożyć”, Mama to szorowanie ostrym ręcznikiem, to godziny odmierzone, żywot przyjemny, życzliwy, słoneczny, ale bez niespodzianek i zanadto świątobliwy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2017, 17:58
furgomo furgomo jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
furgomo.polki.pl

Cytat:
Napisał qwertyaaa Zobacz post
Super to wszystko się prezentuje Moim zdaniem jak najbardziej warto na to zwrócić uwagę

Dokładnie tak, ale takie pisma z sieci to średnio są dobre jeśli chodzi o ich poprawność. Rozwód to o tyle ważna sprawa w naszym życiu, że lepiej poświęcić te kilka złotych i udać się do prawnika, który wszystkie dokumenty przygotuje profesjonalnie jakby ktoś potrzebował specjalisty od spraw rozwodowych w Lublinie to mogę polecić i odesłać do Pani Elżbiety Piskorskiej - http://piskorskaelzbieta.pl/adwokat-lublin-rozwod/ bardzo dobry mecenas, który właśnie w trudnych sprawach rozwodowych się specjalizuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania