Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Rodzicielstwo blisko natury
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Rodzicielstwo blisko natury Tutaj możecie porozmawiać o chustonoszeniu, BLW, pieluchach wielorazowych, eko chemii domowej, eko kuchni… oraz szeroko rozumianym naturalnym rodzicielstwie. Spotkacie tutaj również rodziców z problemami podobnymi do waszych. Życzymy miłego zaczytania!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-09-2014, 11:03
antonka_1016 antonka_1016 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
antonka_1016.polki.pl

Domyślnie Odp: o co chodzi z parabenami?

Jestem mamą przewrażliwioną na punkcie środków chemicznych w kosmetykach. Bardzo ostrożnie dobieram produkty do pielęgnacji ciała całej mojej rodziny. Jestem alergikiem, dodatkowo obciążonym innymi schorzeniami i wolę nie ryzykować dodatkowych podrażnień i ewentualnych chorób którymi straszą. Generalnie chodzi o wpływ niektórych środków chemicznych na gospodarkę hormonalną - głównie gospodarkę damską od lat używam kosmetyków, płynów do prania itp organicznych zaopatruje się w sklepie http://www.bio-beauty.pl/?sl=PL oraz w zaufanej aptece internetowej http://www.i-apteka.pl/pol_m_Kosmety...iczne-692.html do tej pory nie zawiodłam się na żadnym z zakupionych produktów. Do pielęgnacji skóry dziecka używam kosmetyków Born to Bio zachęcam do zapoznania się z tymi produktami bo bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin to sprawa bardzo ważna a chemii dookoła mamy i tak zbyt dużo...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-2014, 11:10
grawal86 grawal86 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
grawal86.polki.pl

Jalubię te z Lawendowej szafy - sklep internetowy z kosmetykami z Rosji, Syberii .. Robią też super promocje nafb.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-09-2014, 10:15
01basia10 01basia10 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
01basia10.polki.pl

grawal - ale co lubisz z lawendowej szafy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-09-2014, 12:11
01basia10 01basia10 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
01basia10.polki.pl

ja tam najczęsciej zamawiam u swoich konsultantek z avon i oriflame, czasem sobie pozwolę na cos luksusowego, ale zasadniczo po co przepłacać chyb aże zalezy mi na czymś konkretnym z naturalnych kosmetyków
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-10-2014, 20:59
anitak_80 anitak_80 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anitak_80.polki.pl

Te syberyjskie kosmetyki są jakieś zupełnie inne. Ja kupowałam w innym sklepie. Nie jest to taniocha, ale znowu nie takie drogie. Nie są tak mocno pachnące, mają mniej dodatków i tak się nie pienią. Przez to wydają się mało wydajne. Ale uwielbiam np szampon jajeczny W sumie to moja babcia też robiła sobie takie kuracje na włosy. Polecam. Podrażnień brak.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2014, 14:46
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz

W obecnych czasach to strach cokolwiek włożyć do buzi i nanieść na ciało
Ja od kilku dobrych lat używam ZIAJA. Mają mnóstwo kosmetyków bez parabenów i za przystępną cenę. Osobiście bardzo sobie cenię.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2014, 15:35
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

parabeny to konserwanty i nie ma co tego ukrywać przedłużają one życie kosmetyków - polecam wybierać te kosmetyki bez ich zastosowania, przeważnie sa to droższe kosmetyki ale warte swoje ceny
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2014, 15:42
agibee's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
parabeny to konserwanty i nie ma co tego ukrywać przedłużają one życie kosmetyków - polecam wybierać te kosmetyki bez ich zastosowania, przeważnie sa to droższe kosmetyki ale warte swoje ceny
Niekoniecznie droższe Ziaja za przystępną cenę a cuda działa Oczywiście trzeba uważać,bo nie wszystkie ich produkty są bez tego świństwa . Polecam moje ulubione kozie mleko z kosmetyków Ziaja

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2014, 22:34
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

Cytat:
Napisał agibee Zobacz post
Niekoniecznie droższe Ziaja za przystępną cenę a cuda działa Oczywiście trzeba uważać,bo nie wszystkie ich produkty są bez tego świństwa . Polecam moje ulubione kozie mleko z kosmetyków Ziaja
ja też lubię kosmetyki z Ziaji i cenowo są to kosmetyki super - teraz z Ziaji można dostać całą gamę kosmetyków i także używam koziego mleczka tak jak Ty
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-10-2014, 12:23
agibee's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
ja też lubię kosmetyki z Ziaji i cenowo są to kosmetyki super - teraz z Ziaji można dostać całą gamę kosmetyków i także używam koziego mleczka tak jak Ty
A no widzisz... jakie my podobne Plus dla nich jeszcze za praktyczne opakowania. Uwielbiam kosmetyki w dozownikach. Bardzo praktyczne w codzienym użytku

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania