Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zasikany materac

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Zasikany materac

    Oj...zlać materac (karcher lub inne urządzenie) i pozostawić do wyschnięcia. A na przyszłość polecam ochraniacz na gumkach do materacyków. No i taki ochraniacz tańszy, niż nowy materac

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Zasikany materac

      lepiej zapobiegać zalaniu przez stosowanie ceratek albo ochraniaczy na materac . usuwanie plam jest problematyczne latem choć szybko wyschnie a zima to trochce potrwa

      Skomentuj


        #18
        Odp: Zasikany materac

        Mamy podobny problem. Tylko u nas "winowajcą" jest nie maluch, ale moja mama. Długo nie chciała się niestety przyznać, że ma problem z nietrzymaniem moczu.
        A kiedy się wydało, materac był już chyba nie do odratowania.
        Teraz jest już ok, podpaska urologiczna załatwiła sprawę, no ale niestety materac przepadł.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Zasikany materac

          na zasikane rzeczy czy nawet nie tyle zasikane ale niezbyt ładnie pachnące polecam sode ostatnio tak uratowałam chodniczek łazienkowy miał być na straty kiedy taką radę podsuneła mi znajoma

          Skomentuj


            #20
            Odp: Zasikany materac

            Sodą usuwałam do tej pory zapachy z butów.
            Nie wiem, czy z zasikanym materacem da radę, czy zapach jest za mocny.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Zasikany materac

              Mojej córeczce tylko raz póki co się zdarzyło zasikanie łóżka w nocy. Na razie ma jeszcze pampersy, ale jak będzie starsza i będziemy ją oduczać to na pewno zaopatrzymy się w jakąś ceratkę albo podkład żeby nie zniszczyć materaca

              Skomentuj


                #22
                Odp: Zasikany materac

                Polecam nieprzemakalne prześcieradła: http://www.dlabobasow.pl/Przescierad...e-frotte-gumka Można powiedzieć, że jest to 2W1 prześcieradło frotte + podkład w jednym, dzięki czemu nie trzeba rozkładać każdego z osobna.
                Zapraszam do sklepu z artykułami dla niemowląt

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Zasikany materac

                  Trudna sprawa, raczej ręcznie bym próbowała wyprać, a później porządnie wysuszyć. My stosowaliśmy taką ceratkę pod prześcieradło i nie było problemu. Wiadomo małemy dziecku się zdarzy.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Zasikany materac

                    U mnie sprawdza się specjalny podkład pod prześcieradło. Taka ceratka. Nie podwija się. Jestem bardzo zadowolona.
                    Polecam mojego bloga: www.szczesliwamama.pl
                    Pozdrawiam

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Zasikany materac

                      U nas = starszej córci zdarzyło sie popuścic siku i trzeba było czyścic materac. Obecnie można kupić podkłady nieprzemakalne,jest to dobre rozwiązanie.




                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Zasikany materac

                        A ja nie miałam tego problemu, nie dlatego, że synek nie przesikiwał pampersów ale z faktu, iż nie zdjęłam oryginalnego opakowania materaca - tak był w foli. Na to prześcieradło i patent gotowy. Zamiast zastanawiać się co zrobić z zasikanym materacem, zdejmowałam tylko prześcieradło i dawałam do prania , a sam materac poprostu wyczyściłam szmatką za każdym razem i tyle.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Zasikany materac

                          Napisane przez loozak11 Pokaż wiadomość
                          A ja nie miałam tego problemu, nie dlatego, że synek nie przesikiwał pampersów ale z faktu, iż nie zdjęłam oryginalnego opakowania materaca - tak był w foli. Na to prześcieradło i patent gotowy. Zamiast zastanawiać się co zrobić z zasikanym materacem, zdejmowałam tylko prześcieradło i dawałam do prania , a sam materac poprostu wyczyściłam szmatką za każdym razem i tyle.
                          Raczej średnie rozwiązanie to w ogóle nie oddycha dla dziecka katorga

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Zasikany materac

                            Lepiej jednak odpowiednio wcześniej się zabezpieczyć i poza dobrym materacem kupić odpowiedni ochraniacz, który będzie przepuszczał powietrze, a także zabezpieczy materac przed zamoczeniem.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Zasikany materac

                              witam, nie slyszalam o czyms takim w zasadzie czy to musi byc jakis specjalny ochraniazc? mogę wiedzieć z jakiego korzystasz?
                              pozdrawiam

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Zasikany materac

                                Tak, ja korzystam z ochraniacza Aerosleep, który wkłada się pod prześcieradło. Nie może to być byle jaka ceratka, tylko specjalnie skonstruowany ochraniacz, który nie tylko zabezpieczy materac przed zawilgoceniem, ale przede wszystkim zapewni dziecku odpowiedni przepływ powietrza w trakcie snu, wygodę i ochroni dziecko przed zarazkami z materaca. Niestety, ale w materacu gromadzi się pełno bakterii, dlatego uważam ochraniacz za "must have".

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X