Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Czas wolny z dzieckiem
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Czas wolny z dzieckiem Książeczki, filmy, gry planszowe czy aktywność sportowa?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-06-2017, 10:05
madziapajak madziapajak jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
madziapajak.polki.pl

Domyślnie Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

Ja staram się podsuwać dziecku różne masy do lepienia. Idzie tego u nas na kilogramy, nie nadążam z kupowaniem czasami Staram się wybierać takie nietoksyczne, najlepiej zwykłą glinę albo masę papierową. Chodzi mi na przykład o takie rzeczy: http://www.indygo24.pl/akcesoria-rzezbiarskie
Po wyschnięciu malujemy razem farbkami, potrafią nam wyjść niekiedy bardzo ładne rzeczy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-06-2017, 21:10
krysiamale krysiamale jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
krysiamale.polki.pl

A ja próbuję moją córkę nauczyć cierpliwości... a robimy to tak: idziemy do ogrodu / lasu / parku bierzemy aparat fotograficzny i próbujemy znaleźć coś interesującego, a później to sfotografować. Czasem to jest ptak, czasem owad, a czasem dwa patyki śmiesznie ułożone na kamieniu. Później wybieramy najlepsze zdjęcia, przygotowujemy śmieszny opis i przygotowujemy album (drukuję gotowe stąd: https://fotojoker.pl/inspiracje/letnia-podroz.html Uważam, że to całkiem fajny, kreatywny sposób spędzania wolnego czasu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-06-2017, 15:21
Olaboga's Avatar
Olaboga Olaboga jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Olaboga.polki.pl

Miasto: Gdzieś w Polsce

Czytaj mu książki, stawiaj przed nim wyzwania nawet błahe typu załóż mamie skarpetkę, baw się zabawkami dzięki którym można coś zbudować czy ulepić, ogranicz tv, rysujcie razem i będzie dobrze
Z zabawek klocki, plasteliny, masy plastyczne (tu masz do przetestowania za darmo KLIK), kolorowanki, pudełka
Nieprzeczytane 29-06-2017, 22:19
motinka84 motinka84 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
motinka84.polki.pl

Warto zacząć już od pierwszych miesięcy kupując dziecku zabawki edukacyjne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-07-2017, 09:33
madureczka madureczka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
madureczka.polki.pl

Warto dużo czytać dziecku i poprzez odpowiednie zabawki kształtować kreatywność.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-07-2017, 10:09
jadziana102 jadziana102 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jadziana102.polki.pl

Moje dziecko uwielbia ciastolinę. Lepi kulki, robi różne kształty, a nawet udaje, że robi np pizze. Kupiłam dodatkowo plastikowe nożyczki, którymi tnie sobie ciastolinę. No i wiadomo, idzie masa bloku rysunkowego, wycinanki, klej i różne takie szpargałki. Nawet farby do tkanin kupiłam żeby sobie dziecko koszulkę "zaprojektowało" . Wszystko zamawiam online, także jak składam zamówienie to spory jest to koszyk. Zwykle kupuję na Sofia sklep - duży wybór, konkurencyjne ceny i szybka wysyłka. Nieraz proste zabawy lepiej rozwijają dzieci niż zabawki za kilka stów, o elektronice nie wspominając...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-2017, 15:16
anisiale anisiale jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anisiale.polki.pl

ja ostatnio wywoływałam zdjęcia na https://www.fotoprint.pl/ i robimy różne mozaiki, kleimy wycinamy, u nich tanio się wywołuje więc to nie problem
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-2017, 11:07
marzenna-81 marzenna-81 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
marzenna-81.polki.pl

ja sama wymyslam dziecku zabawki czesto robimy cos z masy solnej i plasteliny albo zamawiam tu https://godanparty.pl/ balony wstazki tasiemki i inne dekoracje i z tego cos sklejamy, albo z rurek po papierze toaletowym i włóczki albo malowanie rekami zfarbami po foli spozywczej owinietej wokol drzew w parku itd
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-08-2017, 16:50
happypuppy happypuppy jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
happypuppy.polki.pl

Moja kuzynka posłała swoje dziecko na lekcję gry na gitarze i lekcję śpiewu. Znalazła obie rzeczy w jednym miejscu. Znalazła http://km-tune.eu/ i zapisała dziecko. Takie coś też nieźle rozwija kreatywność dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-08-2017, 22:03
maew_1 maew_1 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
maew_1.polki.pl

Myślę, że aby pobudzić kreatywność dziecka trzeba się z nim odpowiednio bawić. Wiem, ze czasem ciężko jest wymyślić coś na już dlatego dobrym rozwiązaniem dla rodziców są np zeszyty "Zabawy Fundamentalne" http://zabawyfundamentalne.pl/ w których są konkretne scenariusze zabaw oraz wskazówki dla rodziców. Jest to fajna opcja i kiedyś warto jej spróbować jeżeli będzie brakowało Ci pomysłów na zabawy z dzieckiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania