Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Karmienie

    No właśnie pięknie jest się przyglądać jak Maluszek uśmiecha się do cycusia Uwielbiam te momenty ale niestety jest tego niewiele, bo mój synek denerwuje się często z powodu tryskającego pokarmu. czasem na sam widok jak odpinam stanik zaczyna płakać, tak jak by wiedział że zaraz będzie bolało. Bo on się krztusi. Maluszek ma już za 2 tygodnie 3 miesiące. Chcę go karmić dłuuugo. Co mam zrobić mam pokarm ale boje się ze ze stresu mi zaraz zniknie najgorzej jest wieczorami i czasem popołudnia. Dziś była masakra od godziny 15 do teraz 20;30 JADŁ TYLKO 5 MINUT. zAZWYCZAJ JE OKOŁO 10 TO I TAK NIEWIELE

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Karmienie

      Ja się stresuję i jego pewnie też. Dziś się rozpłakałam on płakał razem ze mną bo wydaje mi się ze był głodny. Teraz słodko śpi. Do poradni laktacyjnej ide za tydzień. Bylismy już raz i było przez dłuższy czas względnie ale wczoraj i dziś to masakra. Może ma skok rozwojowy? Przybiera prawidłowo. tzn 2 tyg temu jak był ważony to wszystko było dobrze jest między 50 a 70 centylem. Ogólnie jest pogodny. Jest też dosyć silny. Byłam u fizjoterapeuty i u neurologa i wszyscy mówią że jest super. Przejmować się jak nie chce jeść czy nie?
      Matka wariatka jestem?

      Skomentuj


        #18
        Odp: Karmienie

        Ja się bardzo cieszę i jestem dumna, bo całe pół roku karmiłam córeczkę wyłącznie piersią i była powyżej ostatniego centyla Karmienie piersią jest piękne, choć wymaga sporo uporu i wyrzeczeń. U nas początek z nakładkami, krwawieniem, opiniami, że nie mam szans, całe dnie przy piersi itd. Jest to wspaniały prezent dla dzieciątka, więc Drogie Mamy nie poddawajcie się! Powodzenia!

        Skomentuj


          #19
          Odp: Karmienie

          Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
          Ja się stresuję i jego pewnie też. Dziś się rozpłakałam on płakał razem ze mną bo wydaje mi się ze był głodny. Teraz słodko śpi. Do poradni laktacyjnej ide za tydzień. Bylismy już raz i było przez dłuższy czas względnie ale wczoraj i dziś to masakra. Może ma skok rozwojowy? Przybiera prawidłowo. tzn 2 tyg temu jak był ważony to wszystko było dobrze jest między 50 a 70 centylem. Ogólnie jest pogodny. Jest też dosyć silny. Byłam u fizjoterapeuty i u neurologa i wszyscy mówią że jest super. Przejmować się jak nie chce jeść czy nie?
          Matka wariatka jestem?
          mój maluch też się krztusił, bo mu tak mleko tryskało, ale sam to sobie po prostu wyregulował. nauczył się jak ciągnąć tego cyca i jadł potem bez problemu, aczkolwiek zdarzało mu się jeszcze się zapomnieć i zbyt mocno pociągnąć. teraz je doskonale

          Skomentuj


            #20
            Odp: Karmienie

            Kurcze, tak czytam i wychodzi z tego, że 100% kobiet ma jakies problemy z karmieniem, chocby takie, że nie jest pewna czy wszsytko jest ok.
            U mnie bylo podobnie. Nie wiedzialam czy maly dobrze je. A jak poszlismy na pierwsze wazenie to bylo +1kg w ciazgu tygodnia

            Skomentuj


              #21
              Odp: Karmienie

              po pierwszym porodzie miałam ogromnie problemy z karmieniem, po drugiem wbło dużo lepiej. Nabyta praktyka z karmienia córki bardzo mi sie przydała. Wiedziałam jakich błedów nie popełnieć

              Skomentuj


                #22
                Odp: Karmienie

                Moje początki z karmieniem były tragiczne. Płacz, ból, pogryzione sutki. Walka ze sobą, żeby tylko karmić dziecko. I w końcu się udało Nie raz musiałam zagryźć zęby, ale się opłacało. Na szczescie miałam koleżankę, która wspierała mnie dobrym słowem.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Karmienie

                  Dziekuje za odpowiedzi !
                  penirium

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Karmienie

                    A może warto w tym temacie popytać znajomych? Moim zdaniem to może być naprawdę dość dobre rozwiązanie
                    Czułam się bardzo samotna przy nich wszystkich.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Karmienie

                      Przez pierwsze dni używałam kapturków. Później już nie były potrzebne, jak córka nauczyła się lepiej ssać. Moim największym problemem podczas karmienia były kryzysy laktacyjne. Nie chciałam kończyć karmienia po 4 czy 6 miesiącu, więc walczyłam z prolaktanem i na szczęście udało się opanować sytuację, wystarczła jedna saszetka dziennie.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Karmienie

                        Brawo Wy Trzeba pamiętać oczywiście jeszcze o takich podstawowych zasadach zachowania laktacji w dobrej formie. Czyli częste przystawianie dziecka do piersi, picie płynów, zdrowa i dieta i w miarę możliwości odpoczynek i relaks.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Karmienie

                          Pamiętałam oczywiście Położna tez mi powtarzała do znudzenia, ze stres laktacji nie sprzyja. Jak się będę ciągle stresować, ze mleka mało, to go naprawdę będzie mało. Do tego trzeba podejsć ze spokojem, na pewno z drobną pomocą laktacją ruszy.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Karmienie

                            To jest dział z poradami laktacyjnymi. Do karmienia piersią raczej żadnego krzesełka nie potrzeba Tylko spokoju, odpowiedniego nastawienia, chęci i może drobiny pomocy z apteki, jak już wspomniałam wyżej.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Karmienie

                              Możecie poczytać o moich prypetiach z karmieniem piersią o tutaj : KARMIENIE PIERSIĄ

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X