Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nazwisko dziecka samotnej matki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nazwisko dziecka samotnej matki

    Czy jeśli tatuś przyznaje się do ojcostwa (nie jestem z ojcem dziecka) i złoży to na piśmie w USC, to wtedy dziecko po narodzinach musi mieć jego nazwisko czy może mieć moje?
  •    
       

    #2
    Wydaje mi się, że nic nie musi i Ty możesz wybrać. Tylko, że ojciec dziecka (skoro zgłoszony) powinien wyrazić na to zgodę, by miało Twoje nazwisko.

    Skomentuj


      #3
      Dziekuję za odpowiedź. Chyba jednak zostanę przy wersji, że dziecko będzie miało nazwisko ojca.

      Skomentuj


        #4
        Witam

        Pewnie juz troche za pozno ale moj synek ma moje nazwisko , ale jak bylo tu napisane za zgoda ojca w sadzie. Moze jeszcze byc tak ze to ojciec nie chce dac swojego nazwiska- i na to sad moze sie zgodzic pomimo ze przyznal sie do ojcostwa.
        Dobrzeze wybralam swoje nazwisko dlamalego teraz kiedy chodzi do żlobka pozniej przedszkole szkola- nie ma problemu ze ja mam inne a synek inne.
        POzdrawiam

        Skomentuj


          #5
          No właśnie warto się nad tym zastanowić.
          Tak jak pisze Alexandra uniknie się pytań ze strony dziecka
          w wieku takim, w którym nie bardzo pojmuje sytuację
          rodziców. To samo nazwisko i brak problemu (na początku)

          Skomentuj


            #6
            myślę, że lepiej jest gdy dziecko ma nazwisko osoby przy, której zostaje...

            Skomentuj


              #7
              ale zazwyczaj i tak ma ojca...niestety

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                no tak ojca ma ale jak ja to nazywam -moze niezbyt fajnie - dawcę. Bo co to za ojciec ktory kontakt ma z synem tylko przez moje konto, na ktore wpływają pieniążki.I na tym koniec kontaktow. I na pewno bedzie duuuzo pytan zwiazanych z tematem ojca- to nieuniknione. Juz teraz ,na razie bez myślenia ,wszystkich ojców dzieci moich znajomych nazwywa tak jak uslyszal z ust swoich kolegow- tato

                Skomentuj


                  #9
                  ja nie chciałam żeby moja córka miała nazwisko ojca więc zostało przy moim
                  teraz jak wyszłam za mąż nosi nazwisko mojego mężą, nie wiem jakby wyglądała sytuacja w przypadku gdyby mała nazwisko ojca biologicznego


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    #10
                    Wtedy Twoj mąż mogłby przysposobic Twoja córeczkę i dac za sprawa sądów swoje nazwisko. A le teraz córeczka ma Twoje nazwisko majajula?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      tak jak napisałam nosi nazwisko mojego meża. można przysposobic dziecko i dać mu nazwisko męża ale nie trzeba. jest inna mozliwość. przy ślubie moża w urzędzie stanu cywilnego nadać nazwisko męża bez sprawy w sądzie


                      JULA

                      MAJA

                      OLGA

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja mam taki problem.
                        Bardzo chce dac dziecku moje nazwisko, ale ojciec dziecka nie chce sie zgodzic. Wogole nie utrzymuje z nim kontaktu, o tym, ze urodzilam nie mam zamiaru go informowac (to bedzie w czerwcu dopiero) wiec jak sprawa z nazwiskiem bedzie wygladac w takiej sytuacji?
                        Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                        Skomentuj


                          #13
                          Ja żałuję,ze Viki nie ma mojego nazwiska

                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez diabelecke Pokaż wiadomość
                            Ja mam taki problem.
                            Bardzo chce dac dziecku moje nazwisko, ale ojciec dziecka nie chce sie zgodzic. Wogole nie utrzymuje z nim kontaktu, o tym, ze urodzilam nie mam zamiaru go informowac (to bedzie w czerwcu dopiero) wiec jak sprawa z nazwiskiem bedzie wygladac w takiej sytuacji?
                            To chyba nie będziesz miała problemu ,poprostu już w szpitalu dziecko będzie miało Twoje nazwisko.Jak będziesz rejestrować maluszka w USC ,bez Twojej zgody ojciec nie może nadać swojego nazwiska.
                            Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

                            http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez diabelecke Pokaż wiadomość
                              Ja mam taki problem.
                              Bardzo chce dac dziecku moje nazwisko, ale ojciec dziecka nie chce sie zgodzic. Wogole nie utrzymuje z nim kontaktu, o tym, ze urodzilam nie mam zamiaru go informowac (to bedzie w czerwcu dopiero) wiec jak sprawa z nazwiskiem bedzie wygladac w takiej sytuacji?

                              U mnie było tak samo.
                              W urzedzie miasta podałam swoje dane i nazwisko moje dla małej.Jej ojciec dziś nie ma do niej praw gdyz w akcie ojciec jest nie znany.

                              Swoją drogą kolejny drań na tym świecie
                              Amelia 12.03.08

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X